تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

مو داری زیربغلت؟! علت تعجب آورش چیه؟

موهای زیر بغل، مهمتر از آنچه به نظر می رسد، نقش های مهمی در بدن انسان دارند. در دوران بلوغ، تغییرات هورمونی باعث رشد موهای زیر بغل و دیگر بخش های بدن می شود. این موها به تنظیم دمای بدن، حفظ رطوبت، کاهش اصطکاک پوست به پوست و حتی آزاد کردن فرومون ها برای پیام رساندن به دیگران کمک می کنند.

علاوه بر این، نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که عدم وکساندن موهای زیر بغل، به کاهش حساسیت و خطر بیماری ها مانند حساسیت های پوستی کمک می کند. بنابراین، بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که موهای زیر بغل را کاملاً وکس نکنید و به جای آن آن ها را با قیچی کوتاه کنید تا از فواید آن ها نیز بهره مند شوید.

با اطلاع از این مطالب جالب، ممکن است نگرانی هایی که نسبت به موهای زیر بغل داشتید کاهش یابد و بهتر بفهمید که چرا این موها وجود دارند و چه نقشی در بدن انسان ایفا می کنند. بنابراین، بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد اصلاح یا وکساندن موهای زیر بغل، به مزایا و فواید این موها توجه کنید.

نمناک نوشت: همه ی افراد از وجود موهای زائد زیر بغل ناراضی هستند اما دلیل بسیار جالبی برای رشد موهای زیر بغل وجود دارد که با دانستن این حقیقت شگفت زده خواهید شد.حقایق جالبی که درباره موهای زیربغل نمیدانیدبدونِ شک؛ بسیاری از افراد در دوره های مختلفِ زندگی خود به این فکر افتاده اند که چرا مو در ناحیه زیر بغل رشد می کند. شاید از نظر شما این موها بدون کاربرد و بی فایده به نظر برسند؛ اما در واقع نقش مهمی در عملکرد بدن دارند.دلایل رشد موهای زیر بغلدر دوران بلوغ، تغییرات هورمونی باعث رشد مو در زیر بغل و سایر قسمت های بدن می شود. در واقع با نزدیک شدن به بزرگسالی، متوجه می ‌شوید که موهای کم و بوری که تقریبا غیرقابل مشاهده بودند، اکنون شروع به تغییر کرده اند و ضخیم شده اند. در حقیقت؛ ابتدا موهای ناحیه تناسلی رشد می کنند و تقریباً دو سال بعد، موهای زیر بغل در می آیند. البته این روند؛ در هر فردی با توجه به رشدِ او؛ در سن متفاوتی اتفاق می افتد.فواید موهای زیر بغلبرای درک هرچه بهتر دلیل رشد و وجود همین موهای بظاهر مزاحم زیربغل بهتر است با فواید آن آشنا شوید که شامل:تنظیم دمای بدنیکی از وظایف اصلی موهای زیر بغل، تنظیم دمای بدن است. مو می تواند در برابر هوای سرد یا گرمای بیش از حدی که با آن ناحیه حساس تماس پیدا می کند؛ محافظت کند.حفظ رطوبتهمچنین، به حفظ رطوبت یا کاهش سرعت تولید عرق کمک می کند؛ بنابراین از چکیدن عرق جلوگیری خواهد کرد.کاهش اصطکاکوجود مو در ناحیه زیر بغل از تماس پوست به پوست جلوگیری می کند؛ بنابراین حساسیت و اصطکاک را کاهش می‌ دهد؛ مخصوصا زمانی که ورزش می کنید؛ از طرفی هم نباید فراموش کنید که در صورت بلند شدن این مو ها، آن ها را اصلاح کنید که در غیر این صورت مو های زیر پوستی به وجود خواهد آمد.آزاد شدنِ فرومونزیر بغل پیام رسان های شیمیایی آزاد می کند که برای هر شخصی منحصر به خودش است. این پیام رسان ها که به عنوان فرومون شناخته می شوند، مواد شیمیایی هستند که بدن به طور طبیعی تولید و ترشح می کند تا به عنوان سیگنال های بویایی به ویژه برای جذب جنس مخالف عمل کنند. در واقع این موها هستند که آن ها را گیر می اندازند و نمی گذارند که رها و ساطع شوند.جالب است بدانید که “فرومون” یک واژه جدید است که از زبان یونانی گرفته شده و به معنای هر ماده شیمیایی آزاد شده توسط یک حیوان است که بر فیزیولوژی یا رفتار سایر اعضای همان گونه تأثیر می گذارد. این تعریف در اواسط قرن بیستم رایج شد. از آن زمان، عطرسازان شروع به ساخت عطرهایی کردند که با توجه به ماهیت این پیام رسان ها ساخته می شوند.جلوگیری از ناراحتی ها و بیماری هاشیو نکردن یا وکس نکردن مو های زیر بغل باعث کاهش خطر حساسیت می شود و همچنین از قرار گرفتن پوست در معرض مواد شیمیایی، آلودگی و کثیفی جلوگیری می کند‌. به خاطر همین خیلی از پزشکان توصیه می‌ کنند که مو های زیر بغل را از ته و ریشه اصلاح نکنید و آن ها را با قیچی کوتاه کنید تا کم تر مشخص باشد و بتوانید از فواید آن هم بهره مند شوید.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!