تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

چگونه از دیابت دوری کنیم؟ – راهکارهای پیشگیری و کنترل بهبودیابت

انسولین یک هورمون بسیار حیاتی برای بدن است که در کنترل سطح قند خون نقش دارد. با این حال، کاهش میزان انسولین در بدن می تواند عوارض جدی برای سلامتی داشته باشد، از جمله مشکلاتی مانند بیماری دیابت.

برای تقویت سطح انسولین در بدن و پیشگیری از دیابت، از روش های ساده ای می توان استفاده کرد. به عنوان مثال، داشتن خواب کافی و کاهش استرس می تواند به افزایش حساسیت به انسولین کمک کند. همچنین، تغذیه مناسب و تمرین منظم نیز می تواند در بهبود سطح انسولین تاثیرگذار باشد.

در صورتی که انسولین کافی ترشح نشود یا بدن به این هورمون مقاوم شود، ممکن است نیاز به مصرف داروهای انسولین داشته باشید. نادرستردیافت انسولین فراوان می تواند به علائمی همچون خستگی، تشنگی مکرر، کاهش وزن بدون دلیل، درد های شکمی و مشکلات دیدی منجر شود.

بهتر است برای ارتقای سطح انسولین در بدن، از تغذیه سالم و ورزش منظم بهره ببرید و در صورت نیاز با پزشک متخصص خود درباره روش های درمانی مناسب صحبت کنید. به این ترتیب می توانید از سلامتی بدن خود مراقبت کنید و از خطر ابتلا به بیماری دیابت جلوگیری کنید.

نمناک نوشت: دو روش مهم وجود دارد که در صورت رعایت آن ها شما می توانید سطح انسولین خودتان را تقویت کنید و همچنین از ابتلا به بیماری دیابت نیز جلوگیری کنید.روشی ساده برای تقویت سطح انسولین و جلوگیری از دیابتدیابت به حالتی اطلاق می شود که در آن بدن نسبت به انسولین مقاوم می شود یا پانکراس انسولین کافی یا اصلا تولید نمی کند. هنگامی که فرد کربوهیدرات یا قندهای ساده مصرف می کند، به گلوکز تجزیه می شود و سطح قند خون را افزایش می دهد. برای مقابله با این، پانکراس انسولین ترشح می کند و سطح قند خون را به سطح ایمن تری تنظیم می کند. دیابت به حالتی اطلاق می شود که در آن بدن نسبت به انسولین مقاوم می شود یا پانکراس انسولین کافی یا اصلا تولید نمی کند.چگونه می توان ترشح انسولین را به طور طبیعی افزایش داد؟بر اساس نظر متخصصان، میزان انسولین را می توان با رژیم غذایی و تمرین بهبود بخشید. یک روش معمول در مدیریت دیابت نشان می دهد که راه های دیگری نیز وجود دارد که می تواند به افزایش حساسیت به انسولین کمک کند.1 – خواب کافیاولین راه حل داشتن خواب کافی است، برخی مطالعات همچنین نشان داده اند که کم خوابی حتی برای یک شب می تواند حساسیت به انسولین را کاهش دهد و خبر خوب در اینجا این است که فقط با رسیدن به خواب از دست رفته می توان همان اثر را معکوس کرد.2- کاهش استرسدومین راه حل کاهش استرس است، علاوه بر داشتن خواب کافی همچنین مدیریت سطح استرس را برای حساسیت بهتر به انسولین توصیه می کند. احساس استرس باعث ترشح کورتیزول و گلوکاگون در بدن می شود که گلیکوژن – شکلی از قند – را به گلوکز تجزیه می کند و برای افزایش سطح قند وارد جریان خون می شود.با گذشت زمان، این می تواند خطر تغییرات در قند خون را به شدت افزایش دهد، همچنین به دلیل آسیب های وارد شده به عروق می تواند برای سلامت قلب مضر باشد.انسولین چیست و کافی نبودن آن چه عوارضی دارد؟انسولین هورمونی است که به بدن و سلول های آن کمک می کند تا گلوکز را جذب کرده و از آن به عنوان انرژی استفاده کنند. هنگام مصرف قند یا کربوهیدرات ساده، گلوکز وارد جریان خون می شود و انسولین به جذب در سلول ها کمک می کند. یک بیمار دیابتی نوع 2 که به انسولین مقاوم است یا به اندازه کافی از این هورمون در بدنش ترشح نمیشود، اغلب نیاز به مصرف داروهای انسولین دارد. هنگامی که انسولین در بدن کاهش می یابد، علائم زیر ظاهر می شود:تشنگی مکررادرار بیشتر از حد معمول، معمولاً در شبکاهش وزن بدون دلیلخستگی مکرربریدگی ها و زخم هایی که به راحتی بهبود نمی یابندتاری دیدراضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!