تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

کمبود ویتامین D: جنایتکار درد و سختی در بدن

ویتامین D یکی از مواد مغذی مهم برای سلامتی استخوان‌ها است و کمبود آن می‌تواند عوارض جسمانی جدی ایجاد کند. درصورت کمبود ویتامین D، درد عضلانی و مفصلی در افراد به وجود می‌آید که می‌تواند منجر به اختلالات جدی در طولانی مدت شود.

دکتر غلامرضا نادری بر اهمیت ویتامین D برای سلامتی استخوان‌ها تاکید دارد و بیان می‌کند که کمبود این ویتامین می‌تواند باعث افزایش درد مفاصل و عضلات شود. همچنین، تأثیرات کمبود ویتامین D بر سلامت جسمی و روانی نیز به وضوح قابل مشاهده است.

او همچنین به نکات مهمی اشاره می‌کند، ازجمله اینکه بسیاری از افراد کمبود ویتامین D دارند اما از آن آگاه نیستند. علائم جسمانی کمبود ویتامین D از جمله درد عضلانی در مفاصل، از جمله دردهای آرتریت روماتوئید می‌باشد که معمولا در زانوها، پاها و باسن و مفصل ران احساس می‌شود. این امر بیان می‌کند که نباید اهمیت ویتامین D را کم تحقیر کرد و برای حفظ سلامتی بدن، باید به مصرف مناسب آن توجه داشت.

چندثانیه نوشت: علائم جسمانی کمبود ویتامین D ممکن است شامل درد عضلانی در مفاصل باشد.کمبود ویتامین D باعث درد مفاصل می‌شود.دکتر غلامرضا نادری، متخصص ارتوپد، آرتروسکوپی، آرتروپلاستی و فلوشیپ جراحی مچ پا در تهران در مورد اهمیت ویتامین D می‌گوید: ویتامین D نوعی ماده مغذی است که برای سلامت استخوان‌ها بسیار مهم و ضروری است. مطالعات هم نشان می‌دهند کمبود این ویتامین می‌تواند باعث افزایش درد مفاصل و عضلات شود. همچنین می‌تواند بر سلامت جسمی و روانی تأثیر بگذارد.او بیان کرد: افراد زیادی دچار کمبود ویتامین D هستند اما از آن اطلاع ندارند. علائم جسمانی کمبود ویتامین D ممکن است شامل درد عضلانی در مفاصل، از جمله دردهای آرتریت روماتوئید باشد که اغلب در زانوها، پاها و باسن و مفصل ران احساس می‌شود.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!