تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

تقویت سیستم ایمنی با این پنج ماده غذایی اساسی

مواد مغذی مختلفی وجود دارند که بیشترین تأثیر را در تقویت سیستم ایمنی بدن دارند. ویتامین‌های A، B، C، D، E، اسید فولیک و اسید لینولئیک از این دست مواد هستند که برای حفظ ایمنی بدن بسیار مهم هستند. علاوه بر این، مواد معدنی مانند مس، آهن، سلنیوم و روی نیز برای تقویت سیستم ایمنی بدن ضروری هستند.

مواد غذایی مختلفی وجود دارند که این مواد مغذی را در خود دارند. مثلاً توت‌ها که حاوی ویتامین C و آنتی‌اکسیدان هستند، سیر که دارای خواص ضد عفونی‌کننده، ضدباکتری و ضدقارچ است، مرکبات که بهترین منبع ویتامین C و فولات هستند، سبزیجات برگدار که دارای ویتامین C و آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند و قارچ که حاوی بیشترین مقدار ویتامین D می‌باشند.

با مصرف این مواد غذایی مغذی، می‌توانید به افزایش سیستم ایمنی بدن خود کمک کرده و بدن خود را در برابر ویروس‌ها و عوامل بیماری‌زا محافظت کنید. بنابراین، توجه به تغذیه سالم و متوازن و مصرف مواد غذایی حاوی این مواد مغذی ضروری برای حفظ سلامتی و ایمنی بدن بسیار مهم است.

ضروری‌ترین مواد مغذی برای ارتقای ایمنی بدن شامل ویتامین‌های A (بتاکاروتن)، B، C، D، E، اسید فولیک و اسید لینولئیک، مس، آهن، سلنیوم و روی هستند.
به گزارش خبرآنلاین، با مصرف این مواد غذایی مغذی نیز می‌توانید سیستم ایمنی خود را تقویت کنید:
۱) توت‌ها
توت سفید، توت فرنگی، شاه‌توت و … همگی حاوی ویتامین C و آنتی‌اکسیدان هستند و به تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کنند.
۲) سیر
سیر یک ماده غذایی ضد عفونی‌کننده، ضدباکتری و ضدقارچ است و سیستم ایمنی بدن را برای دفع ویروس‌ها و عوامل بیماری‌زا تقویت می‌کند.
۳) مرکبات
مرکبات بهترین منبع ویتامین C و فولات هستند که به کاهش استرس اکسیداتیو برای کنترل التهاب سیستمیک و افزایش ایمنی بدن کمک می‌کنند.
۴) سبزیجات
اسفناج، کلم‌پیچ و سایر سبزیجات برگدار دارای ویتامین C و آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند بتاکاروتن هستند و برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفیدند.
۵) قارچ
سیستم ایمنی بدن برای دفع باکتری‌ها و ویروس‌ها به ویتامین D نیاز دارد. قارچ تنها ماده‌ی غذایی گیاهی است که بیشترین مقدار ویتامین D را در خود دارد.

برچسب ها

,

مطالب مشابه را ببینید!