تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

1. جمع‌آوری اطلاعات ناشناس 2. توجه به جزئیات 3. تاثیرپذیری از دیگران 4. تداخل در امور شخصی 5. كاهش اعتماد به نفس 6. مقایسه با دیگران 7. ترس از انتقاد

1. جمع‌آوری اطلاعات ناشناس
2. توجه به جزئیات
3. تاثیرپذیری از دیگران
4. تداخل در امور شخصی
5. كاهش اعتماد به نفس
6. مقایسه با دیگران
7. ترس از انتقاد

در مواقع از دست دادن عزیزان، نکاتی وجود دارد که بهتر است به خانواده داغدار اظهار نظر نشود. اولین نکته این است که هر شخص دارای احساسات و تجربیات منحصر به فرد خود است، بنابراین ادعای درک کامل آنها ممکن نیست. همچنین، بهتر است از تلاش برای توجیه و تسلیت با عبارات ساده و صادقانه استفاده کرد. از بیان اینکه شخص در جای بهتری است یا باید از این مرحله عبور کرده باشید خودداری کنید، زیرا هر فرد به روش خودش این فرآیند را تجربه می‌کند. برای حمایت از خانواده داغدار، به جای تعریف قوی بودن آنها، به احساساتشان احترام بگذارید و زمانی که احتیاج به کمک دارند، راه‌های خاصی را پیشنهاد دهید. در نهایت، به یاد داشته باشید که زمان تمام زخم‌ها را التیام می‌بخشد و از خودداری از مطرح کردن مواردی که ممکن است برای خانواده داغدار نادیده گرفتن درد آنها برای خود داشته باشد، پرهیز کنید.


فرارو- از دست دادن یکی از عزیزان بدون شک یکی از چالش برانگیزترین تجربیاتی است که هر کسی می‌تواند با آن روبرو شود. در چنین زمان حساسی ارائه آرامش و حمایت از خانواده‌های داغدار ضروری است. با این وجود، گاهی اوقات افراد خوش نیت ممکن است  ناخواسته جملات و عباراتی را بیان کنند که ممکن است آزار دهنده یا بدون توجه به حساسیت‌های خانواده داغدار باشند. برای کمک به شما در گذر از این موقعیت حساس با شفقت و همدلی در اینجا هشت نکته وجود دارد که هرگز نباید به یک خانواده داغدار بگویید:
1- من می‌دانم که شما چه احساسی دارید
به گزارش تک فانبه نقل از پالس لایو، در حالی که ممکن است خودتان از دست دادن عزیزی را تجربه کرده باشید غم و اندوه هر فردی منحصر به فرد است. از تصور این که درد آنان را به طور کامل درک می‌کنید اجتناب ورزید.
2- او اکنون در جای بهتری حضور دارد
در حالی که این عبارت برای ایجاد اطمینان در نظر گرفته شده، اما می‌تواند درد خانواده داغدار را نادیده بگیرد. در عوض، از دست دادن آن عزیز را تصدیق کنید و بدون تلاش برای توجیه آن رخداد به خانواده او تسلیت بگویید.
3- تاکنون باید از آن عبور کرده و این مرحله را پشت سر گذاشته باشید
غم و اندوه هیچ جدول زمانی ندارد و هرکسی از دست دادن یک عیزیز را با سرعت خاص خود پردازش می‌کند. از انتظار برای حرکت کردن فرد داغدار یا انتظار غلبه او بر از دست دادن عزیز از دست رفته خودداری کنید. در عوض، حمایت و درک مداوم خود را ارائه دهید.
4- دست‌کم عمری طولانی داشتند
صرفنظر از سن متوفی فقدان او هنوز برای عزیزان اش امری قابل توجه است. از مقایسه آن موضوع با طول عمر متوفی با هدف به زعم خود به حداقل رساندن اندوه خودداری کنید.
5-شما خیلی قوی هستید
علیرغم آن که بیان این موضوع می‌تواند نشانه‌ای از تعریف و تمجید به نظر می‌رسد، اما در واقع می‌تواند افراد داغدار را تحت فشار قرار دهد تا احساسات خود را سرکوب کنند تا در مقابل سایرین قوی به نظر برسند. در عوض، احساسات آنان را تأیید کنید و بدون قضاوت گوش شنوایی ارائه دهید.
6-زمان تمام زخم‌ها را التیام می‌بخشد
در حالی که زمان ممکن است شدت غم و اندوه را کاهش دهد درد از دست دادن یک عزیز می‌تواند تا سال‌ها ادامه یابد. از اشاره به این که فرد سوگوار باید انتظار داشته باشد که غم فقدان با گذشت زمان برطرف خواهد شد خودداری نمایید.
7-اگر به چیزی احتیاج داشتید به من بگویید
این پیشنهاد مبهم حمایت اگرچه با نیت خوب مطرح می‌شود احتمال دارد برای خانواده‌های عزادار که ممکن است ندانند به چه چیزی نیاز دارند یا در طرح درخواست کمک تردید دارند مفید نباشد. در عوض، راه‌های خاصی را پیشنهاد دهید که می‌توانید به آنان کمک کنید مانند آوردن وعده‌های غذایی، انجام وظایف یا ارائه حمایت عاطفی از طریق گوش دادن.

برچسب ها

,

مطالب مشابه را ببینید!