تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

رازهای تبدیل شدن به یک شخصیت جذاب و معتبر

افراد معتبر و قابل اعتماد خصوصیات اخلاقی بسیاری دارند که در ارتباط با دیگران نمایان می‌شود. این افراد حتما به وعده‌های خود عمل می‌کنند و در زمان مسئولیت‌پذیری، وقت‌شناس و صادق هستند. آن‌ها دلسوز، مهربان و ملاحظه‌کار بوده و از موقعیت دیگران عبرت و درس می‌گیرند.

به علاوه، افراد معتبر و قابل اعتماد در مواقعی که به آنها اعتماد شده است، مسئولیت را به عهده می‌گیرند و با مسائل به صورت صادقانه و اصولی برخورد می‌کنند. آن‌ها نیز از شایعات، غیبت و کنایه‌های ناپسند خودداری کرده و به ارزش‌های خود پایبند هستند.

با توجه به موارد گفته شده، می‌توان گفت که افراد معتبر و قابل اعتماد نه تنها با خصوصیات اخلاقی و روحیه، بلکه با رفتار و عملکرد خود نیز اعتباری برای خود ایجاد می‌کنند. از اینرو، ارتقاء و بهبود خصوصیات اخلاقی و رفتاری خود، می‌تواند به شما کمک کند تا به عنوان یک شخص معتبر و قابل اعتماد شناخته شوید و در نتیجه رشد و پیشرفت بیشتری در زندگی داشته باشید.


با نگاهی به اطرافیانتان و گذراندن خصوصیات اخلاقی آن‌ها از ذهن در می‌یابید که کدام یک شخص معتبری هستند. افراد قابل اعتماد و معتبر خصوصیات اخلاقی شایسته‌ای دارند و اعتمادبه نفس بالا در حرکات، رفتار و صحبت کردن آن‌ها پیداست.
به گزارش نمناک، این افراد تنها اهل حرف زدن نیستند بلکه تصمیمات و حرف‌های خود را به مرحله عمل رسانده و شکست برایشان مقدمه‌ای از پیروزی است. اگر می‌خواهید در نظر دیگران یک آدم معتبر و قابل اعتماد به نظر برسید، لازم است بعضی رفتار‌ها که در این بخش آورده ایم را در خود نهادینه کرده و آن‌ها را به عادت‌های روزمره و بخشی از زندگی خود تبدیل کنید.
قابل اعتماد باشید و به قول خود عمل کنید
وقتی می‌گویید برای شخصی کاری می‌کنید، حتما انجام دهید. افراد به وعده‌ها اعتماد می‌کنند و این از ویژگی‌های یک شخص معتبر است. کار‌ها را به موقع تحویل دهید، وقت شناس باشید، زیرا همه این‌ها در اعتبار بخشی به شخصیتتان اهمیت دارد.
قول خود را زیر پا نگذارید و اگر در انجام آن مشکلی دارید، با شخص در مورد شرایط خود صحبت کنید و همیشه به یاد داشته باشید با توجه به توانایی و موقعیت خود وعده دهید و در انجام آن کوتاهی نکنید.
صادق باشید
در هر کاری صادق باشید. صداقت رفتار‌های خوب زیادی را شامل می‌شود بنابراین در هنگام صراحت، ادب را رعایت کنید، زیرا بعضی اوقات لازم است که حقیقت را با قند بپوشانید تا تلخی آن با سهولت بیشتری بلعیده شود. برخی مواقع صداقت داشتن ممکن است دشوار باشد، اما ضروری است.
دلسوز، مهربان و ملاحظه کار باشید
این‌ها ویژگی افراد معتبر است، زیرا به مردم اجازه می‌دهد موقعیت‌های جدیدی را امتحان کنند. دلسوزی را باید از درون احساس کرد و با قرار دادن خود جای دیگران، دیدن مسائل از دیدگاه آنها، آموخت.
تمرین کنید که از منظر شخص مقابل به چیز‌ها نگاه کنید تا طبیعت ثانویه را احساس کنید. وقتی بتوانید ابتدا به شخص مقابل فکر کنید، از قبل در درون خود قدرتمند و پرورش یافته اید، بنابراین معتبر به نظر خواهید رسید.
رازدار باشید
افراد به شما چیز‌هایی می‌گویند، زیرا به شما اعتماد دارند و این پیوندی است که هرگز گسسته نمی‌شود پس باید از این اطمینان و اعتبار به دقت محافظت کنید مگر اینکه شخصی که به شما اطمینان دارد بگوید، می‌توانید غیر این عمل کنید.
دوستان خوبی پیدا کنید
از دوستی با افرادی که مدام پشت سر دیگران صحبت و شایع پراکنی می‌کنند، بپرهیزید و در عوض، افرادی با شخصیت خوب را پیدا کنید، آن‌ها نیز مانند شما قابل اطمینان و قوی هستند پس از یکدیگر حمایت کنیدتا به عنوان یک انسان خوب در طول زندگی رشد کنید.
کیفیت بیش از کمیت به اندازه هر چیز دیگری در دوستی‌ها موثر است، گرچه دوست بودن با همه یک ویژگی خوب بشمار می‌رود.
دروغ نگویید
مواقعی پیش می‌آید که به نظر می‌رسد فریب و دروغ راه درست برون رفت از چیزی است، اما با این وجود، سرانجام حقیقت آشکار خواهد شد پس بهتر است قبل از اینکه دروغ یا اظهارات غیر واقعی خود را بگویید، کنترل اعمال بد، اخبار ناگوار و اتفاقات بد را در دست بگیرید.
شخص معتبری باشید و حقیقت را بگویید و از وسوسه پوشاندن امور بپرهیزید. این را همیشه به خود یادآوری کنید که حقیقت همیشه به نحوی آشکار می‌شود.
شخصی که از اعتبار لازم برخوردار است، مدام به دنبال تأیید دیگران نیست. این فرد نوعی تصدیق و تأییدیه‌ی درونی در خود احساس می‌کند. رسیدن به چنین مرحله‌ای به صرف زمان، کسب دانش، تلاش و تمرین و انعطاف پذیری نیاز دارد.
از شکست نترسید
هر شکستی مقدمه‌ای برای پیروزی است پس از شکست نترسید و وقتی شکست می‌خورید، علت را بیابید و ازنو شروع کنید. شکست‌های قبلی، چراغ راهنمای خوبی برای آگاهی از نباید‌ها در مسیر آتی شما هستند. برای اینکه شخص معتبری باشید، باید قوی شوید و شکست‌ها را بپذیرید، از آن‌ها درس بگیرید.
وابسته به تأیید دیگران نباشید
وابسته به تأیید دیگران نباشید تا احساس آزادبودن در وجودتان جاری شود. اگر این کار را انجام دهید، عملکرد شما عالی و احساساتی مثل ناامیدی و محتاج بودن دور می‌شوید. ناامیدی و محتاج بودن از عوامل اصلی مسدودکردن فرصت‌ها و موفقیت هستند.
افراد معتبر، به طور مؤثر از زمان بهره می‌برند، در صورت نیاز، مهارت نه گفتن دارند و نسبت به انجام آنچه برای شان مهم و ارزشمند است، کاملا متعهدند. برای اینکه شخص معتبری باشید، باید در خلال خطرات مختلف احتمالی و موجود، تصمیم‌هایی درست بگیرید.
از شایعات، غیبت و کنایه بپرهیزید
هیچ یک از این موارد صفات خوبی نیستند، بنابراین سعی کنید از درگیر شدن در شایعات بپرهیزید و تسلیم پیشنهاد‌های موذیانه افراد نشوید. صریح صحبت نمایید و به واقعیت‌ها اعتماد کنید.
خود خوری نکنید
همه افراد جایزالخطا هستند و امکان بروز خطا در رفتارشان وجود دارد. پس بپذیرید که گاهی دچار اشتباه می‌شوید و ضعف‌هایی دارید که لزومی ندارد پنهان شان کنید؛ بنابراین ادعا نکنید همه چیز را بلدید و می‌دانید، فروتن باشید و از دیگران کمک و یاری بخواهید. برای اینکه همیشه شانس بیشتری برای کسب موفقیت پیدا کنید، در مبارزه و رویارویی با چالش‌ها و مشکلات قوی باشید.
در صورت نیاز عذرخواهی کنید
اگر اشتباهی مرتکب شده اید به افراد بگویید و از آن‌ها معذرت بخواهیدتا اینگونه شخص معتبری شوید. ممکن است بخواهید دلیل انجام کاری را توضیح دهید، اما این به شرایط بستگی دارد.
بعضی اوقات فقط بهتر است بگویید متاسفم و اشتباه خود را بپذیرید سپس، تمام تلاش خود را بکنید تا آن را جبران کنید و به آن‌ها بگویید که تمام تلاش خود را انجام می‌دهید تا اکنون فردی بهتر و موثر باشید.
لبخند واقعی بزنید
اگر می‌خواهید اعتبارتان خدشه دار نشود و نامطمئن به نظر نرسید، برای خوشایند دیگران یا پنهان کردن ناراحتیِ خود لبخند نزنید. شما باید لبخند واقعی بزنید.
برای اینکه لبخند شما واقعی باشد، از منفی بافی‌ها و سیاهی‌ها دور شوید و تأثیرات انرژی‌های منفی را در مغز از بین ببرید و اجازه‌ی ورود سیاهی‌ها را به آن ندهید، اینگونه ناخودآگاه لبخندی رضایتمندانه بر لبان تان می‌نشیند. لبخندزدن نشان دهنده اعتمادبه نفس و رضایت شما از جایگاه تان در زندگی است.
قوی باشید
لازم به یادآوری است که زندگی مسابقه محبوبیت نیست. بعضی اوقات افراد از صداقت، قدرت شما در برابر نامهربانی و عدم تمایل شما به شایعه پراکنی قدردانی نخواهند کرد، اما این چیزی از اعتبار شما کم نمی‌کند فقط یک واقعیت است که شما باید با آن زندگی کنید.
برای خود ارزش قائل شوید
همیشه به خود یادآوری کنید که اعتبار و اعتماد دیگران نسبت به شما یک سرمایه ارزشمند برای زندگی خود و افرادی است که به آن‌ها اهمیت می‌دهید. وقتی افرادی که به آن‌ها اهمیت می‌دهید، بدانند که می‌توانند به حرفتان اعتماد کنند و انقدر صادق و راز دار هستید وظایف مهمی را به شما محول می‌کنند، حافظ راز‌های بزرگی می‌شوید و مورد احترام قرار می‌گیرید.
قدرت سکوت را دست کم نگیرید
سکوت ارزشمند است پس قدرت سکوت را دست کم نگیرید تا فضایی امن و آرام برای خود فراهم کنید و به ارزش‌های واقعی خود واقف باشید. سکوت نشانه‌ی هوش، خرد و اطمینان خاطر است و به شما اجازه می‌دهد بهتر بشنوید و موقعیت دیگران را درک کنید.
گوش کردن مؤثر، به شما کمک می‌کند به عمق حرف‌های طرف مقابل پی ببرید و با ذهنی باز بتوانید اظهارنظر و همراهی کنید و اینگونه خردمندتر و معتبرتر به نظر خواهید رسید.
خودتان را بشناسید
برای اینکه شخص معتبری باشید، باید به خوبی خودتان را بشناسید و بدانید چه کسی هستید و چه خواسته‌هایی دارید. برای رشد شخصیت تان به خود اعتماد کنید و منعطف باشید و بی ترس و دلهره جلو بروید.
شکست شما را ضعیف جلوه نمی‌دهد بلکه وقتی شکست می‌خورید و با همت و اراده از جا بلند می‌شوید و موفقیت‌ها را کسب می‌کنید، در نظر دیگران اعتبار فوق العاده‌ای کسب می‌کنید.
مسئولیت پذیر باشیدافراد معتبر
می‌دانند که باید درمورد عملکرد خود پاسخگو باشند مثلا اگر در محل کار خود اشتباهی انجام دهند، مسئولیت آن را به عهده می‌گیرند و هنگامی که به طرز باورنکردنی در یک پروژه موفق شده اند، نیز ادعا می‌کنند که این موفقیت را دارند.
پس یادتان باشد دیگران مسئول شکست‌ها و ناکامی‌های شما نیستند. از شکست‌های خود درس بگیرید و سنگ‌ها و موانع را به پلی تبدیل کنید برای صعود به قله‌های موفقیت.
به خودتان اعتماد داشته باشید
وقتی از پایه محکم شروع کنید، در زندگی عملکرد بهتری خواهید داشت. به خود اعتماد کنید و خود را دوست داشته باشید تا بتوانید این اعتماد درونی و عشق را به دیگران منتقل کنید، با قدرت و حسن نیت به دیگران اعتماد کنید و آن‌ها را دوست داشته باشید، زیرا اگر خودتان رشد کنید، می‌توانید دیگران را رشد دهید.
الویت بندی داشته باشید
از آنجا که افراد معتبر برای پیگیری اظهارات خود بسیار ارزش قائل هستند، دستیابی به اهداف برای آن‌ها اهمیت زیادی دارد. این نوع افراد برای حفظ اعتبار خود در رسیدن به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت مصمم هستند و برای رسیدن به آن برنامه ریزی و الویت بندی دارند.
چاپلوس نباشید
صراحت و صداقت داشته باشید و لازم نیست مدام از دیگران تعریف کنید، زیرا با این کار درواقع بی اعتبار می‌شوید. تملق گویی سبب می‌شود طرف مقابل از این کار دروغین شما لذت نبرد، بلکه متوجه نیت شما برای پیشبرد کار خودتان شود پس برای اینکه اعتبار بیشتری در چشم دیگران پیدا کنید، واکنش‌هایی واقعی و به موقع از خود بروز دهید.
روی مهارت‌های ارتباطی خود کار کنید
ریشه عدم اعتبار اغلب به ارتباط نادرست برمی گردد. مشخص نبودن ساختار و عدم شفافیت می‌تواند منجر به کاهش چشمگیر اعتبار شود. اگرچه ممکن است این دو ارتباطی با هم نداشته باشند، اما کار بر روی مهارت‌های ارتباطی می‌تواند معجزه‌هایی برای اعتباربخشی کلی شما ایجاد کند.
درباره‌ی دیگران قضاوت نکنید
درباره‌ی دیگران با اطلاعات سطحی و ناقص تان قضاوت نکنید. قضاوت شما نشانه‌ی ضعف تان است و در صورت واقف بودن به ارزش‌های تان هیچ گاه دست به قضاوت نخواهید زد پس به جای قضاوت‌های بی مورد، سکوت را انتخاب کنید و دیگران را درک کنید و قضاوت را کنار بگذارید.
هر موقعیتی را تحلیل کنید
تعهد بیش از حد و بدون هیچ گونه ملاحظه‌ای یکی از بزرگترین دلایلی است که سرانجام برخی افراد بی اعتبار می‌شوند پس همیشه قبل از انجام هرگونه کاری، برنامه و وضعیت خود را تحلیل و قبل از این ارتباط برقرار کنید تا کاملاً بفهمید از شما چه انتظاری می‌رود اگر فرصتی وجود دارد که قادر به کار در این پارامتر‌ها نیستید، واضح بیان کنید.

برچسب ها

,

مطالب مشابه را ببینید!