تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

پنج خوراکی سرشار از سرشار که به کنترل فشار خون بالا کمک می کنند

فشار خون بالا یکی از عوامل خطر برای اغلب بیماری‌ها از جمله بیماری‌های قلبی، سکته مغزی و مشکلات شناختی است که می‌تواند به سیستم عروقی آسیب برساند. برای کمک به تنظیم فشار خون، مصرف برخی از مواد غذایی می‌تواند مفید باشد. پسته با حاوی پروتئین، آرژنین و مواد معدنی، می‌تواند به کاهش فشار خون کمک کند. پرتقال نیز به عنوان منبعی از پتاسیم و ویتامین سی مصرف خون را کاهش می‌دهد. مصرف عدس نیز به عنوان منبع پتاسیم که با فشار خون بالا مبارزه می‌کند می‌تواند مفید باشد. همچنین، سفیده تخم مرغ و سیب زمینی نیز به دلیل حاوی پتاسیم به بیماران مبتلا به فشار خون بالا توصیه می‌شود. این مواد غذایی به عنوان یک راهکار طبیعی می‌توانند به تنظیم فشار خون کمک کنند و برای حفظ سلامتی بسیار مفید باشند.


فشارخون بالا یک ریسک‌فاکتور برای اغلب بیماری‌ها از جمله بیماری‌های قلبی، کلیوی، سکته مغزی و مشکلات شناختی محسوب می‌شود و می‌تواند به سیستم عروقی نیز آسیب برساند.
به گزارش خبرآنلاین، در ادامه برای کمک به تنظیم فشار خون در محدوده سالم و نرمال، ۵ ماده غذایی به شما معرفی می‌شود:
۱) پسته
پسته خام در مقایسه با سایر مغز‌ها کالری کمتری دارد و حاوی مقادیر زیادی پروتئین، آرژنین و مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم و منیزیم است؛ این ترکیبات روی کاهش فشار خون تأثیر قابل توجهی دارند.
۲) پرتقال
پرتقال به عنوان منبعی از پتاسیم و ویتامین سی، فشار خون را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد.
۳) عدس
مصرف عدس برای کسانی که فشار خون بالا دارند مفید است، چون پتاسیم موجود در عدس با فشار خون بالا مبارزه می‌کند و باعث پایین آمدن آن می‌شود.
۴) سفیده تخم مرغ
طبق تحقیقات انجام‌شده، ترکیبات موجود در سفیده تخم مرغ با قابلیت کاهش فشارخون، تأثیری مشابه با مصرف دوز پایین نوعی داروی فشارخون (به نام کاپتوپریل) دارد.
۵) سیب زمینی
سیب زمینی سرشار از پتاسیم است و مصرف آن برای بیماران مبتلا به فشار خون بالا توصیه می‌شود. مصرف منظم پتاسیم می‌تواند فشار خون بالا را کاهش دهد.

برچسب ها

,

مطالب مشابه را ببینید!