تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

صورت مهمان نوازی: صفاتی که یک مکان پذیرایی باید داشته باشد

بیشتر مردم وقتی که میزبانی از مهمانان دارند، زمان زیادی را برای تمیز کردن خانه خود صرف می‌کنند. آن‌ها به تمیز کردن کف‌ها، پنجره‌ها و آینه‌ها و گرد و غبار‌ها روی وسایل خانه اهمیت می‌دهند تا به خانه‌ی خود جلوه‌ای فوق‌العاده بدهند.

اما بعضی از چیز‌های کوچک می‌توانند تأثیرات بزرگی روی احساس مهمانان داشته باشند. مثلا، روشن نگه داشتن تلویزیون یا بوی که در خانه حاکم است می‌تواند بر روی احساسات مهمانان شما تأثیر بگذارد. همچنین، مشکلات کوچک مانند لکه‌های روی کلید‌ها یا قفل‌های خراب ممکن است دقت مهمانان شما را به خود جلب کنند.

به علاوه، جزئیات مانند عکس‌ها، نقاشی‌ها، گل و گیاهان و تجهیزات ورزشی در خانه نیز نشان‌دهنده شخصیت صاحبان خانه است. بنابراین، اگر می‌خواهید مهمانان‌تان را راضی و خوشحال کنید، به این نکات و جزئیات هم توجه کنید. از زیبایی خانه‌ی خود لذت ببرید و مهمانان‌تان را در محیطی دوستانه و دلپذیر میزبانی کنید.

بسیاری از مردم وقتی مهمان دارند زمان زیادی را برای تمیز کردن خانه صرف می‌کنند. کف اتاق‌ها و پنجره‌ها و آینه‌ها را تمیز می‌کنند، گرد و غبار را از بین می‌برند و جلوه‌ای عالی به خانه خود می‌دهند.
به گزارش همشهری آنلاین، برخی چیز‌های کوچک در خانه‌های ما می‌تواند مهمانان را بیشتر از شلوغی و آثار تار عنکبوت روی سقف تحت تأثیر قرار دهند.
روشن گذاشتن تلویزیون
بسیاری از ما آنقدر به روشن بودن تلویزیون عادت کرده‌ایم که حتی وقتی مهمان می‌آید آن را خاموش نمی‌کنیم. اما آنچه که ما به عنوان “صدای سفید” درک می‌کنیم می‌تواند دیگران را ناراحت کند.
مهمانان حساس ممکن است به دلیل زمزمه‌های یکنواخت و سوسو زدن مداوم نور تلویزیون سردرد بگیرند. علاوه بر این، یک تلویزیون روشن نشان می‌دهد که شما از حضور مهمانانتان لذت نمی‌برید.

بوی اتاق
هر خانه‌ای بوی منحصر به فرد خود را دارد که معمولاً بلافاصله توجه اکثر مهمانان را به خود جلب می‌کند. میزبان‌ها از ترفند‌های مختلفی برای کاهش بوی نامطبوعی که ممکن است در هر اتاقی ایجاد شود، استفاده می‌کنند.
اگر می‌خواهید بین شمع و عود یکی را انتخاب کنید، انتخاب گزینه اول بهتر است. اجزای تشکیل‌دهنده عود ممکن است در برخی افراد واکنش آلرژیک ایجاد کند.
بوی خانه اولین چیزی است که در خانه دیگران متوجه می‌شویم. اما تا زمانی که خانه خود را برای چند روز ترک نکنید، نمی‌توانید تشخیص دهید که خانه شما واقعا چه بویی دارد.
مشکلات کوچک و خرابی‌های جزئی
ما زمان زیادی را در خانه می‌گذرانیم، بنابراین به سرعت به چیز‌های کوچک به ظاهر بی اهمیت توجه نمی‌کنیم. لکه‌های روی کلید‌های چراغ، تخته‌های سست، یا افتادن پنل‌ها آزاردهنده هستند، اما اگر فوراً این عیوب را برطرف نکنیم، آن‌ها را فراموش خواهیم کرد. اما هر کسی که از خانه ما بازدید می‌کند بلافاصله متوجه آن‌ها می‌شود، به خصوص اگر همه چیز مرتب به نظر برسد.

عکس، نقاشی و سایر دکور‌ها
برخی از طراحان خاطرنشان می‌کنند که عناصر تزئینی کوچک بیشترین چیز را در مورد صاحب خانه نشان می‌دهد. برخی از مردم دیوار‌های خالی را ترجیح می‌دهند. دیگران تصاویر، عکس‌ها و سایر جزئیات داخلی را با عشق انتخاب می‌کنند، بنابراین خانه جلوه‌ای منحصر به فرد می‌گیرد.
نبود گل و گیاه
کمی رنگ سبز به خانه جان می‌بخشد و حتی کسل کننده‌ترین فضای داخلی را زنده می‌کند. اگر نمی‌خواهید برای بازسازی و یا خرید جزئیات داخلی گران قیمت سرمایه گذاری کنید، این یک راه نسبتا ارزان برای تزئین خانه شما است. اما اگر گیاهان شروع به بیمار شدن و پژمرده شدن کردند، بهتر است آن‌ها را از جلوی چشم مهمانان خود بردارید.
قفل در خراب‌شده
در هر آپارتمانی، حتی در بهترین آپارتمان‌ها، ممکن است چیزی در نقطه‌ای خراب شود. شیر‌ها نشت می‌کنند، سینک‌ها مسدود می‌شوند و قفل‌ها گیر می‌کنند. اگر از قبل در مورد این نواقص کوچک به مهمانان خود بگویید، می‌توانید از بسیاری از موقعیت‌های ناخوشایند جلوگیری کنید.
جزئیات خاص در مورد خانه شما
مشکلاتی در هر خانه‌ای وجود دارد که نیازی نیست مهمانانتان بدانند، به خصوص اگر مالکان قبلا آن‌ها را با موفقیت رفع کرده باشند. کمتر کسی دوست دارد بشنود که حشرات و جانوران موذی زمانی به خانه هجوم آورده‌اند یا مبل راحتی که مهمان روی آن نشسته است، دست دوم و خراب بوده است.

خانه کاملا تمیز
هر خانه نشان دهنده شخصیت صاحبانش است. اما برخی از خانه‌ها باعث می‌شوند مهمانان احساس راحتی کنند، حتی اگر در هم ریخته باشد، در حالی که فضا‌های دیگر آنقدر عالی به نظر می‌رسند که مهمان ناخواسته دچار تنش می‌شود.
تجهیزات ورزشی
اگر دوچرخه یا لوازم ورزشی خود را در مکانی برجسته در اتاق قرار دهیم تا علاقه خود را به ورزش نشان دهیم، اما جزئیات دیگر در خانه این سیگنال را نفی کند، هم میزبان و هم مهمانان ممکن است احساس ناراحتی کنند.

حقیقت این است که یک خانه باید برای صاحبانش راحت و دنج باشد. اما اگر می‌خواهید تأثیر خوبی بر مهمانان خود بگذارید، با توجه به اینکه تعمیر برخی از چیز‌ها آسان است، باید به جزئیات هم توجه کنید.

برچسب ها

,

مطالب مشابه را ببینید!