تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

پیش بینی هیجان انگیز اقتصاددانان در مورد قیمت طلا در سه ماه آینده

به گزارش خبرآنلاین، تحلیلگران و اقتصاددانان بر این باورند که اگر اطلاعات اقتصادی پایینی داشته باشند و بازارها در مورد کاهش زود هنگام نرخ بهره متقاعد شوند، قیمت طلا در آینده نزدیک به یک رکورد جدید می‌رسد. این امر در شرایطی که قیمت طلا در بازار جهانی در معاملات روز گذشته ۰.۳ درصد کاهش داشته است، تاکید می‌شود.

همچنین، علیرغم این کاهش، آن‌قدر نبود که میزان افزایش روز جمعه را تجربه کند؛ که اونس طلا کانال ۲ هزار و ۸۰ دلار را رد کرد. طلا در حال حاضر با قیمت ۲ هزار و ۸۲ دلار در بازار جهانی عرضه می‌شود، که این مقدار ۲.۳ درصد نسبت به یک هفته گذشته بالاتر می‌باشد. همچنین، عملکرد طلا در یک ماه گذشته سود ۲.۱ درصد سرمایه‌گذاران طلا را نشان می‌دهد، با ۴۳ دلار افزایش قیمت در ۳۰ روز گذشته.

به نظر می‌رسد که تحلیلگران و اقتصاددانان معتقدند که بازار‌ها متقاعد شده‌اند فدرال رزرو سیاست‌های پولی خود را آسان‌تر می‌کند، که این امر با پایین آمدن نرخ بهره، هزینه نگهداری طلا را کاهش می‌دهد و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.

خبرآنلاین نوشت: تحلیلگران و اقتصاددانان عقیده دارند اگر اطلاعات اقتصادی همچنان ضعیف باشند و بازار‌ها در مورد کاهش زود هنگام نرخ بهره، متقاعد شوند؛ قیمت طلا در ۳ یا ۴ ماه آینده به یک رکورد جدید می‌رسد.در حالی بازار جهانی طلا به استقبال تعطیلات پایان هفته رفت که بررسی‌ها نشان می‌دهد که طی یک هفته گذشته رشد ۴۷ دلاری را تجربه کرده است.قیمت طلا در بازار جهانی در معاملات روز گذشته در حدود ۰.۳ درصد کاهش را تجربه کرد. البته این کاهش در حدی نبود که میزان افزایش قیمتی روز جمعه را تجربه کند؛ آن‌جا که اونس طلا کانال ۲ هزار و ۸۰ دلار را رد کرد.در حال حاضر طلا در بازار جهانی ۲ هزار و ۸۲ دلار قیمت دارد که این عدد، ۲.۳ درصد نسبت به قیمت طلا در یک هفته گذشته بالاتر است. عملکرد طلا در بازار جهانی در طول یک ماه هم سود ۲.۱ درصد سرمایه‌گذاران طلا را نشان می‌دهد. طلا در ۳۰ روز گذشته ۴۳ دلار افزایش قیمت داشته است.گزارش‌ها نشان می‌دهد که در حال حاضر قیمت طلا به بالاترین رقم طی دو ماه گذشته رسیده است. به به نظر می‌رسد بازار‌ها متقاعد شده‌اند فدرال رزرو سیاست‌های پولی خود را تا اواسط سال جاری میلادی آسان‌تر می‌کند. پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.تحلیلگران و اقتصاددانان عقیده دارند اگر اطلاعات اقتصادی همچنان ضعیف باشند و بازار‌ها در مورد کاهش زود هنگام نرخ بهره متقاعد شوند، قیمت طلا در ۳ یا ۴ ماه آینده به یک رکورد جدید می‌رسد.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!