تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

کدام کره برای سلامتی بهتر است: زرده یا سفیده تخم مرغ؟

تخم مرغ یک منبع غنی از پروتئین و مواد مغذی مهم است. تخم مرغ حاوی ویتامین‌های A، D، E و پروتئین می‌باشند که برای حفظ سلامت بدن ضروری هستند. مصرف متعادل تخم مرغ برای افرادی که به دنبال سلامتی و تغذیه مناسب هستند، حائز اهمیت است. استفاده از هر دو بخش سفیده و زرده تخم مرغ پروفایل تغذیه‌ای کاملی را فراهم می‌کند و اهمیت آنها پیشنهاد می‌شود. تخم مرغ می‌تواند به کاهش تری‌گلیسیرید، حفظ سلامت قلب و کاهش خطر سکته مغزی کمک کند. همچنین، تخم مرغ حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که به حفظ سلامت چشم کمک می‌کنند. بر اساس تحقیقات، مصرف متعدد تخم مرغ روزانه می‌تواند به حفظ سلامت عمومی و پیشگیری از بیماری‌ها کمک کند. از این رو، توصیه می‌شود که تخم مرغ به عنوان یک بخش از رژیم غذایی متنوع و به میزان مناسب مصرف شود.


دکتر سوپارنا موکرجی، متخصص تغذیه سلامت، تایید کرد که سفیده تخم مرغ به دلیل محتوای پروتئین دارای ارزش غذایی زیادی است، زیرا حاوی مواد مغذی حیاتی مانند ویتامین‌های A، D، E است.
به گزارش مجله سلامتی، وی گفت که هر دو جزء مکمل یکدیگر هستند و یک پروفایل تغذیه‌ای جامع ارائه می‌دهند و به جای تمرکز روی یک قسمت از تخم مرغ (سفیده یا زرده)، مصرف متعادل سفیده و زرده تخم مرغ باید تشویق شود و تاکید کرد که اعتدال. کلیدی است، به ویژه برای افرادی که مشکل دارند.
وی افزود که تمرکز بر تخم مرغ در یک رژیم غذایی متنوع از سلامت عمومی حمایت می‌کند و مجموعه‌ای غنی از مواد مغذی ضروری را برای بدن تضمین می‌کند و اگر فردی از کلسترول بالا رنج می‌برد، می‌توان تخم مرغ را با نوع دیگری از مواد غذایی غنی از پروتئین جایگزین کرد.
۵ فواید تخم مرغ برای سلامتی
کلسترول خوب: HDL “کلسترول خوب” نیز نامیده می‌شود که به نظر می‌رسد زمانی که افراد سه یا بیشتر تخم مرغ در روز مصرف می‌کنند افزایش می‌یابد.
به کاهش تری گلیسیرید کمک می‌کند: خوردن تخم مرغ به افزایش اسید‌های چرب مانند امگا ۳ کمک می‌کند و در نتیجه به کاهش سطح تری گلیسیرید در بدن کمک می‌کند.
کاهش خطر سکته مغزی: طبق برخی مطالعات، خوردن روزانه تخم مرغ ممکن است خطر سکته را تا ۳۰ درصد کاهش دهد.
حفظ سلامت قلب: افرادی که تخم مرغ بیشتری می‌خورند کمتر به بیماری قلبی مبتلا می‌شوند. یک مطالعه چینی نشان داد افرادی که روزانه یک تخم مرغ می‌خورند ۲۰ درصد کمتر در معرض ابتلا به بیماری قلبی هستند.
سلامت چشم: به گفته متخصصان، تخم مرغ حاوی آنتی اکسیدان‌هایی مانند لوتئین و زآگزانتین است که به پیشگیری از بیماری‌های چشمی مانند آب مروارید و دژنراسیون ماکولا مرتبط با افزایش سن کمک می‌کند.

برچسب ها

,

مطالب مشابه را ببینید!