تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

پنج عکس خانه‌های برتر جهان در سال 2024

در این نوشته، به معرفی پنج خانه زیبا و منحصر به فرد از سراسر جهان پرداخته شده است. شروع این معرفی از خانه وود مارش در استرالیا بود که در میان زمین‌های کشاورزی نزدیک به سواحل جنوب شرقی این کشور قرار دارد. این خانه به شکل زیبایی در محیط ساحلی خود، شکلی شیب دار و تپه‌مانند دارد.

سپس به معرفی خانه‌ی پِکام در بریتانیا پرداخته شد که توسط سورمَن وِستون طراحی و ساخته شده است. این خانه کوچک اما دارای آجرکاری‌های جالب و سه باغ زیبا است که شخصیت ویژه‌ای به آن بخشیده است.

خانه‌ی زیگزاگی ساباتِر در اسپانیا و خانه‌ی وای در کانادا نیز به عنوان دو اقامتگاه دیگر معرفی شده‌اند که هر کدام دارای طراحی منحصر به فرد و زیبا هستند.

و در انتها، خانه‌ی مکعبی اِس‌وی در پرتغال معرفی شده است که از بتن ساخته شده و دارای پنجره‌های نامنظمی است که مناظر بیرونی را به زیبایی قاب می‌کند. این پنج خانه به عنوان پرطرفدارترین خانه‌های ماه مورد توجه قرار گرفته‌اند و با زیبایی و خلاقیت خود مخاطبان را جذب کرده‌اند.


در نقاط مختلف دنیا معماران خلاق تلاش می‌کنند تا خانه‌هایی را طراحی کنند که علاوه بر احساس آرامش و ایمنی، نوع متفاوتی از زیبایی را در ساختار‌های گوناگون خودشان به نمایش بگذارند.
به گزارش فرادید؛ از یک خانه مینیمالیستی زیگزاگی در اسپانیا گرفته تا یک پروژه خودساخته جمع و جور در بریتانیا، در این مطلب، محبوب‌ترین خانه‌هایی را معرفی می‌کنیم که این ماه نظر مخاطبان و کارشناسان حوزۀ معماری را به خود جلب کرده‌اند.
خانه‌ی شبه‌جزیره، استرالیا، ساخت وود مارش

وود مارش، معمار محبوب‌ترین خانه‌ی این ماه است که درست وسط زمین‌های کشاورزی نزدیک سواحل جنوب شرقی استرالیا ساخته شده است.
قرار بر این بوده که خانه‌ی شبه‌جزیره که به شکل زیبایی میان سایت روستایی خود از جهات مختلف امتداد یافته، با الهام از محیط ساحلی خود، شکلی شیب دار و تپه‌مانند داشته باشد.
خانه‌ی پِکام، بریتانیا، ساخت سورمَن وِستون

کوچکترین خانه‌ی این فهرست را بنیانگذاران سورمَن وِستون برای خانواده‌هایشان در یک مکان جمع و جور در جنوب لندن طراحی کرده و ساخته‌اند.
تام سورمَن و پِرسی وِستون تصمیم گرفتند برای تنظیم پارامتر‌های پروژه از معماری محیط اطراف و همینطور شخصیت‌های خانواده‌شان الهام بگیرند.
نتیجه‌ی کار، یک خانه دارای شخصیت شده که آجرکاری‌های جالب و متنوع و سه باغ که یکی از آن‌ها روی پشت‌بام از دید پنهان است و یک گلخانه، به آن روح بخشیده‌اند.
خانه‌ی ساباتِر، اسپانیا، ساخت استودیوی معماری فرَن سیلوِستِر

یکی دیگر از اقامتگاه‌های موجود در این فهرست خانه‌ای است با فرمی زیگزاگی که در سراسر سایت روستایی آن گسترده شده؛ خانه ساباتِر در آلیکانته که استودیوی معماری فرَن سیلوستر آن را طراحی کرده است.
این خانه یک سری فرم‌های متقاطع و کشیده در شکاف بین درختان و مجموعه‌ای از تراس‌ها را دارد. به گفته این استودیوی معماری، مسیر‌های محلی که طرح خانه به آن‌ها اشاره دارد به یک خلوتگاه منتهی می‌شوند.
خانه‌ی وای، کانادا، ساخت استودیوی معماری ساندِرز

در کانادا، استودیوی معماری ساندِرز اقامتگاهی را در خلوتگاه کریگ نزدیک کوه‌های راکی ساخته است.
این اقامتگاه فرم متمایزی به شکل Y دارد که به تعیین مناطق عمومی و خصوصی آن کمک کرده است. سه قسمت خانه با روکش ملموس خود از جنس صفحات فولادی هوازده، به هم متصل شده‌اند.
خانه‌ی اِس‌وی، پرتغال، ساخت اِسپِیس‌وُرکِرز

این فرم یکپارچه‌ی مکعبی، خانه‌ی اِس‌وی است، خانه‌ای که اِسپِیس‌وُرکِرز در یک سایت شیبدار نزدیک سوبرادو در پرتغال آن را ساخته است.
نمای بیرونی بتنی این خانه از دید بصری با پنجره‌های نامنظمی متعادل شده که همزمان با حفظ حریم خصوصی صاحبان خانه، مناظر بیرونی را قاب کرده‌اند.

برچسب ها

,

مطالب مشابه را ببینید!