تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

آغاز ماه مبارک رمضان 1403 اعلام شد!

ملاک اصلی در تعیین وقوع ماه مبارک رمضان، رؤیت هلال است. به عنوان مرجع تقلید شیعیان در عراق، دفتر آیت‌الله سیستانی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده است که روز سه‌شنبه ۱۲ مارس اولین روز ماه مبارک رمضان خواهد بود. محاسبات نجومی نیز برای تعیین ماه‌های قمری و رؤیت هلال استفاده می‌شود، اما تعیین دقیق ماه مبارک رمضان به بیانیه‌های مربوط به روز پایانی ماه شعبان و استهلال ماه برمی‌گردد.
ماه مبارک رمضان برای مسلمانان به عنوان یک ماه مهم و معنوی شناخته شده است. این ماه به عنوان ماه رحمت، بخشش و آمرزش شناخته می‌شود که مسلمانان در آن با انجام عبادات و آیین‌های دینی، به پاکی و طهارت روحی رسیدن تاویوم‌القیامه را تقویت می‌کنند.
بنابراین، هر ساله تعیین دقیق تاریخ اولین روز ماه مبارک رمضان برای مسلمانان در سراسر جهان اهمیت دارد و به دلیل اختلافات افقی، مراعات دقیق بیانیه‌ها و رویت هلال اهمیت زیادی دارد.

دفتر آیت‌الله سیستانی مرجع تقلید شیعیان در عراق با صدور بیانیه‌ای پیش‌بینی کرد که روز سه‌شنبه ۱۲ مارس اولین روز ماه مبارک رمضان باشد.
به گزارش برنا؛ پیش‌بینی ماه‌های قمری و بویژه وقوع ماه مبارک رمضان که برای مسلمانان جهان از اهمیت خاصی برخوردار است، بر اساس محاسبات نجومی صورت می‌گیرد، اما ملاک اصلی در حلول ماه، رؤیت آن است که معمولاً در عصر روز پایانی ماه قبل صورت می‌گیرد؛ لذا تعیین دقیق ماه مبارک رمضان نیز بر اساس بیانیه‌های مربوط به روز پایانی ماه شعبان و بر اساس استهلال ماه صورت می‌گیرد.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!