تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

آیا شما می‌توانید این خانه ۴۹ متری را با چند برابر بزرگ‌تر تصور کنید؟

در خانه یا کازا آر که در جزیره کورسیکا فرانسه واقع شده، شرکت معماری اُرما آرکیتتورا پروژه ای منحصر به فرد و زیبا را ارائه داده است. این خانه با مساحت ۴۹ متر مربع با نمایی مینیمال و با پیچیدگی‌های خاص طراحی شده است و روی یک سطح شیب دار و صخره‌ای ساخته شده است.
کازا آر در روستای سوتا در جنوب کورسیکا قرار دارد و محل ساخت خانه رو به رشته کوه اوآمو دی کانیا (Uomo di Cagna) است. طراحی خانه به صورت یک بلوک سنگی با ظاهر ساده اما جذاب انجام شده است. در فضای داخلی خانه ارتفاع‌های مختلف، استفاده از مصالح گرم و پنجره‌های چوبی طراحی شده است.
طراحان برای چیدمان کازا آر بین دو قسمت سنگی، یک حجم ساده و عمودی ایجاد کرده‌اند و با در نظر گرفتن بافت آن و بودجه‌ای محدود، خانه به شکل یک حجم ساده از بتن شن‌زنی شده است. البته پنجره‌ها و نورافزایی‌ها طوری انتخاب شده اند که بافت خشن بیرونی با محیط سنگی اطراف تکمیل شود. این خانه برای یک هنرمند طراحی شده و ارائه شده است و یکی از پروژه های جالب و زیبایی است که اُرما آرکیتتورا آن را انجام داده است.


در جزیره کورسیکا، فرانسه، شرکت معماری اُرما آرکیتتورا (Orma Architettura) پروژه‌ای به نام “کازا آر” (Casa R) را تکمیل کرده است. این پروژه ساخت خانه‌ای به مساحت ۴۹ متر مربع را شامل شده که در عین مینیمال بودن، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد.
کازا آر، خانه‌ای روی سطح شیب دار
به گزارش خبرفوری، کازا آر روی سطحی شیب دار و صخره‌ای ساخته شده است. این خانه در انتهای روستای سوتا در جنوب کورسیکا قرار دارد که به عنوان منطقه‌ای دور افتاده و بدون توسعه شهری شناخته می‌شود. محل ساخت خانه کازا آر رو به رشته کوه اوآمو دی کانیا (Uomo di Cagna) است که از ویژگی‌های آن می‌توان به شیب‌های تند و توالی سطوح سنگی اشاره کرد.
اُرما آرکیتتورا خانه کازا آر را به عنوان یک بلوک سنگی در نمای ظاهری تعریف کرده است. برخلاف طراحی بیرونی سخت و سرد، فضای داخلی خانه با ارتفاع‌های مختلف، استفاده از مصالح گرم و پنجره‌های چوبی طراحی شده است.
برای این که کازا آر به درستی بین دو قسمت سنگی قرار بگیرد، تیم طراحی خانه‌ای ساده و عمودی را ایجاد کرده است. با در نظر گرفتن بافت آن و بودجه‌ای محدود، کازا آر بسیار مینیمال است و به صورت یک حجم ساده از بتن شن‌زنی شده شکل گرفته است. بافت خشن بیرونی با محیط سنگی اطراف تکمیل می‌شود.
اطلاعات پروژه
نام پروژه: کازا آر
معمار: اُرما آرکیتتورا
مکان: روستای سوتا، کورس دو سود، کورسیکا
مساحت: ۴۹ متر مربع
برنامه: خانه شخصی برای یک هنرمند

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!