تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

ریه‌های خود را با قدرت گیاهی تمیز کنید! پنج ادویه بعضا جادویی برای تقویت سلامت ریه

در فصل زمستان و در شرایط آلودگی هوا، توجه به سلامت تنفسی بسیار اهمیت دارد. برخی ادویه‌ها با خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی می‌توانند به سلامت ریه‌ها کمک کنند. زردچوبه، با خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی، می‌تواند التهاب را کاهش داده و تنفس را آسان‌تر کند. زنجبیل نیز با خواص ضد التهابی و خلط آوری، می‌تواند سرفه و احتقان را کاهش دهد. سیر به دلیل ویژگی‌های دارویی خود، می‌تواند به پیشگیری از عفونت‌های تنفسی کمک کند و فلفل کاین با کپسایسین خود به رقیق شدن مخاط کمک می‌کند. آویشن نیز با خواص ضد میکروبی و ضد التهابی خود، می‌تواند به سلامت تنفسی کمک کند. به‌طور کلی، اضافه کردن این ادویه‌ها به رژیم غذایی می‌تواند به بهبود سلامت تنفسی کمک کند و در کاهش علایم تنفسی کمک کند.


در این مطلب به پنج ادویه معروف که دارای فواید تنفسی هستند، اشاره شده است.
به گزارش همشهری‌آنلاین، توجه به سلامت تنفسی، به‌ویژه در فصل زمستان و در هنگام آلودگی هوا که انواع و اقسام ویروس‌ها در فضا جولان می‌دهند، مهم است؛ به‌ویژه در محیط‌هایی که آلودگی هوا و بیماری‌های تنفسی در آن شایع است. علاوه‌بر دارو‌ها و درمان پزشکی، استفاده از برخی ادویه‌ها در رژیم غذایی نیز می‌تواند به سلامت ریه‌ها کمک کند.
زردچوبه
زردچوبه یک ادویه زرد روشن است که معمولا در آشپزی و طب سنتی استفاده می‌شود. ترکیب فعال آن، کورکومین، دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قوی است. این خواص به کاهش التهاب در راه‌های تنفسی کمک کرده و تنفس را آسان‌تر می‌کنند. زردچوبه همچنین از سیستم ایمنی بدن حمایت می‌کند.
زنجبیل
زنجبیل یکی دیگر از ادویه‌های با اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قوی است. حاوی ترکیباتی مانند جینجرول و شوگاول است که می‌تواند به کاهش علائم تنفسی مانند سرفه و احتقان کمک کند. زنجبیل همچنین به عنوان یک خلط آور طبیعی عمل می‌کند و به شل شدن مخاط و تسهیل تنفس کمک می‌کند. نوشیدن چای زنجبیل یا اضافه کردن زنجبیل تازه به وعده‌های غذایی می‌تواند فواید تنفسی داشته باشد.
سیر
قرن‌هاست که سیر به دلیل خواص دارویی از جمله توانایی آن در حمایت از سلامت تنفسی استفاده می‌شود. سیر حاوی ترکیبات گوگردی مانند آلیسین است که خواص ضد باکتریایی و ضد ویروسی دارد. مصرف منظم سیر می‌تواند به پیشگیری از عفونت‌های تنفسی و کاهش شدت علائم آن کمک کند. علاوه بر این، سیر می‌تواند به رقیق شدن مخاط کمک کرده و دفع آن را از ریه‌ها آسان‌تر کند.
فلفل کاین
فلفل کاین حاوی کپسایسین است، ترکیبی که به دلیل خواص تسکین دهنده آن شناخته شده است. در زمینه سلامت تنفسی، کپسایسین به عنوان یک ضد احتقان طبیعی با کمک به رقیق شدن مخاط و رفع احتقان در مجاری تنفسی عمل می‌کند. فلفل کاین همچنین دارای خواص ضد میکروبی است که می‌تواند به مبارزه با عفونت‌های تنفسی کمک کند.
آویشن
آویشن یک گیاه معطر است که معمولا در غذا‌های مدیترانه‌ای و در ایران در طبخ ماکارونی و پیتزا نیز به کار می‌رود. این گیاه حاوی ترکیباتی مانند کارواکرول و رزمارینیک اسید است که خواص ضد میکروبی و ضد التهابی دارند. روغن آویشن، به ویژه، به دلیل توانایی آن در مبارزه با عفونت‌های تنفسی، از جمله عفونت‌های ناشی از باکتری‌ها و ویروس‌ها، مورد مطالعه قرار گرفته است. افزودن آویشن خشک یا تازه به غذا یا استفاده از روغن آویشن در رایحه درمانی ممکن است به حمایت از سلامت تنفسی کمک کند.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!