تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

سیگنال های واقعیت: به موقع به پزشک مراجعه کنید!

فشار خون یکی از پارامترهای مهم سلامتی بدن است که نشان دهنده فشاری است که خون بر روی دیواره‌های عروق وریدی و سرخرگها تحمیل می‌کند. فشار خون شامل دو مقدار است: فشار خون سیستولیک (فشار خون در هنگام ضربان قلب) و فشار خون دیاستولیک (فشار خون در هنگام استراحت قلب) که به صورت میلیمتر جیوه بر هر میلی‌متر جیوه اندازه‌گیری می‌شوند.

افزایش موقت فشار خون، ناگهانی و بی‌دلیل نبوده و معمولا با عوامل خاصی همراه است. برای کنترل و پیشگیری از افزایش فشار خون، تغییر در شیوه زندگی، تغذیه سالم، ورزش منظم، کاهش وزن و مصرف داروهای مقرر توسط پزشک مهم است.

اگر فشار خون شما بیش از حد افزایش یافته و علائم بحرانی مشاهده می‌کنید، حتما باید از فوریت اقدامات لازم برای مراجعه به پزشک یا تیم اورژانسی برخودار شوید. در این شرایط نباید وقت از دست داده و باید سریعا برای تشخیص و درمان به متخصصین مراجعه کرد.


بالا و پایین رفتن فشار خون در طول روز طبیعی است، اما بسیاری از عوامل می‌توانند به طور موقت فشار خون را افزایش دهند. به عنوان مثال، فشار خون شما ممکن است پس از یک رویداد استرس زا، سیگار کشیدن یا نوشیدن الکل افزایش یابد.
به گزارش خبرآنلاین، اما هنگامی که فشار خون بیش از حد افزایش می‌یابد، می‌تواند یک وضعیت اورژانس پزشکی باشد. این بحران فشار خون بالا نامیده می‌شود و می‌تواند علائم زیر را داشته باشد:
دشواری در تنفس
ضربان قلب تند
درد قفسه سینه
اضطراب
سردرد
سرگیجه
حالت تهوع
مشکل در صحبت کردن
مشکلات بینایی
خونریزی بینی
اگر فکر می‌کنید دچار بحران فشار خون هستید، فوراً با اورژانس تماس بگیرید.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!