تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

شاهکار جدید سریالی: پیوستن به ماجراهای هیجان انگیز “دونگ‌یی”

شاهکار جدید سریالی: پیوستن به ماجراهای هیجان انگیز “دونگ‌یی”

سریال “قمارباز سلطنتی” یک داستان تاریخی و درام است که به مسائل روابط قدرت، فساد، هویت و قمار پرداخته است. این سریال از زندگی بانو جوی سوک بین، یک خدمتکار تبار که پسرش یی گئوم به عنوان امپراتور جوسئون تاجگذار می‌شود، روایت می‌کند. هرچند این مسیر تا تاجگذاری برای یی گئوم که از مادری خدمتکار زاده شده بود، دشواری‌های زیادی داشت.
این سریال به طور خلاصه بر خیلی از موضوعات تاریخی کره از جمله شورش موسین و روابط میان اشراف و مردم عادی تاکید دارد. همچنین درگیری دهه ها قدرت و عشق در قالب یک بازی قمار در داستان اصلی این سریال حس زیادی از جرقه و هیجان به مخاطبان القا می‌کند.
با بازیگری یون جین سئو که نقش مادر یی گئوم را ایفا می‌کند، این سریال با محبوبیت بالایی به نمایش درآمد و به همین دلیل در سال 2016 در شبکه SBS پخش شد. اگرچه سریال پر از خیالات و افسانه‌ها است، اما همچنان توانسته است موضوعات تاریخی و اجتماعی مهمی را در بر گیرد و مخاطبان خود را به خود جذب کند.

فرادید نوشت: سریال «قمارباز سلطنتی» (The Royal Gambler) روایتی از ماجراهای پر فراز و نشیبی است که در سال‌های انتهایی زندگی «بانو چوی سوک بین» (یا همان دونگ‌یی) و دوران جوانی فرزندش «یی گئوم» اتفاق می‌افتد.یی گئوم، پسر دونگ‌یی، بعد از مرگ برادر ناتنی‌اش، به عنوان بیست و یکمین امپراتور سلسلۀ جوسئون بر تخت نشست. اما از آنجایی که مادر او یعنی دونگ‌یی، یک اشراف زاده نبود و در ابتدا به عنوان خدمتکار وارد قصر شده بود، مسیر تاجگذاری یی‌گئوم به هیچ وجه مسیر آسانی نبود.سریال «قمارباز سلطنتی» روایتی آمیخته با تخیل و افسانه از وقایعی است که در مسیر پادشاه شدن یی‌گئوم اتفاق می‌افتند؛ این سریال همچنین اشاره‌ای به ماجرای شورش معروف به «موسین» دارد؛ شورشی که در ابتدای به تخت نشستن یی گئوم توسط یکی از جناح‌های سیاسی به راه افتاد. این جناح سیاسی معتقد بودند که یی گئوم نمی‌تواند جانشین مشروع و قانونی پدرش یعنی امپراتور سوک‌جونگ باشد.یون جین سئو در نقش دونگ‌یی در سریال قمارباز سلطنتیاما اصل داستان سریال بر محور یک بازی قمار می‌چرخد؛ قماری میان یکی از معروف‌ترین قماربازان کره به اسم دائه گیل از یک طرف و شاهزادۀ جوان از طرف دیگر. دائه گیل در این بازی بر سر جان خودش قمار می‌کند و شاهزاده نیز کل پادشاهی جوسئون را به عنوان گرو در این قمار به میان آورده است.در همین حال پای دختر جوانی به اسم دام‌سئو به ماجرا باز می‌‌شود که به دلایلی تنها هدف زندگی‌اش انتقام گرفتن از شاهزاده است. شخصیت چوی سوک بین یا دونگ‌یی نیز به عنوان مادر شاهزاده، یکی از شخصیت‌های اصلی سریال به حساب می‌آید.در این سریال یون جین سئو (Yoon Jin-seo) نقش دونگ‌یی را ایفا می‌کند. «قمارباز سلطنتی» در سال 2016 در 24 قسمت یک ساعته از شبکۀ SBS پخش شد.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!