تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

فال حروف امروز – پنجشنبه 17 اسفند 1402: رازهایی که حروف برایت پنهان کرده‌اند

افراد از همیشه به دنبال راهی برای پیش بینی و فهم آینده خود بوده‌اند. از دیرباز، ایرانیان از فال‌های مختلفی برای این منظور استفاده می‌کنند، از جمله فال حروف ابجد. حروف ابجد شیوه‌ای است که بر پایه مرتب‌سازی حروف الفبای عربی به‌خصوص خط فنیقی ایجاد شده است. این روش برای مترادف کردن اعداد و کلمات نیز استفاده می‌شود، به عنوان مثال به واژه “علی” می‌توان عدد “۱۱۰” را نسبت داد.

فال حروف ابجد برای هر ماه انجام می‌شود و اسامی ماه‌ها به ترتیب حمل، ثور، جوزا و… است. این فال‌ها برای متولدین هر ماه پیش‌بینی‌هایی ارائه می‌دهد. به‌عنوان نمونه، برای افراد متولد فروردین توصیه شده که صبر کرده و به خدا توکل کنند، درحالی که برای افراد متولد تیر تغییرات مثبتی پیش‌بینی می‌شود. این فال‌ها جزئی از سنت و فرهنگ دیرینه ایرانیان بوده و برخی افراد هنوز هم به آن‌ها اعتقاد دارند و از آن‌ها استفاده می‌کنند.

انسان‌ها همیشه به دنبال راهی برای فهمیدن آینده‌ی خود بوده اند؛ در ایران از قدیم الایام این عمل را با گرفتن انواع فال‌ها انجام می‌دهند.فال حروف ابجد از جمله فال‌های قدیمی ای است که طرفداران خاص خودش را دارد. حروف اَبجَد، شیوه‌ای برای مرتب‌سازی حروف زبان عربی است که برپایه الفبای اولیه خط فنیقی، مرتب شده‌اند. گاهی این شیوه در شماره‌گذاری موارد یا صفحات به کار می‌رود.از الفبای ابجد برای متناظر کردن اعداد و واژه‌ها نیز استفاده می‌شود. به این ترتیب که برای هر حرف واژه‌ای که بخواهند به عدد تبدیلش کنند، عدد متناظر را از جدول زیر برمی‌دارند و اعداد به دست‌آمده را جمع می‌زنند. برای نمونه در این روش، واژهٔ «علی» برابر با «۱۱۰» می‌شود همچنین «یاعلی» برابر با «۱۲۱» می‌باشد.فال حروف ابجدبرای فال حروف ابجد به هر ماه طالعی نسبت داده‌اند که اسامی این ماه‌ها به ترتیب عبارت هستند از:حملثورجوزاسرطاناسدسنبلهمیزانعقربقوسجدیدلوحوتدر ادامه فال ابجد امروز 17 اسفندماه را برای متولدین هر ماه آوردیم، با ما همراه باشید:فروردین: د آ بکاری که نیت انجام آن را دارید، خیر نیست، صبر کنید تا گره از کارتان باز شود.با کسی دشمنی نکن و به خدا توکل کن و منتظر باش.اردیبهشت: د ب داگر قصد سفر دارید منصرف شوید، چون به رنج و زحمت می‌افتید.از کار و تلاش غفلت نکن تا به هدفت برسی.خرداد: د ج جمنتظر گشایش خوبی در کارهایت باش. اگر گم شده‌ای داری آن را پیدا می‌کنی البته اگر صبور باشی و به خدا توکل کنی.تیر: د د جقصد و نیت خوبی داری و به زودی به کارهایت سرو سامان می‌دهی. تغییرات مثبتی در پیش رو داری. خیلیزود از غم و رنج رها می‌شوی و به نشاط و شادمانی دست پیدا می‌کنی البته اگر اراده کنی.مرداد: ب ب بطالعت با تو یار است. اگر قصد ازدواج و معامله‌ای داری بخت با تو یار است به شرط آنکه خودت همت کنی. اگر با کسی درگیری داری عاقبت به نفع تو خاتمه پیدا می‌کند.شهریور: ب د آاز نیتی که در دل داری دوری کن پشیمانی دارد و غمگینت می‌کند. کار وبار خوبی نداری، صبر کن تا گشایشی داشته باشی. به مرادت خواهی رسید.مهر: ب ج ببه زودی خبری به تو می‌رسد که تو را شادمان می‌کند. اگر کسی به تو نصیحت کرد بپذیر که صلاح تو در آن است. امسال سال خوبی برای توست. به خدا توکل کن.آبان: ج ب آتغییراتی در پیش داری به خداوند توکل کن تا زودتر به مقصود برسی. به همه اعتماد نکن. آینده روشنی داری و برای رسیدن به آن راه زیادی نمانده است، ولی باید مراقب اعمال و رفتارت باشی.آذر: د د آبر بدخواهان و مخالفان پیروز خواهی شد. تا چند روز آینده خبری خوشحال کننده به تو می‌رسد. با زنان گفتگو یا بگمگویی خواهی داشت، اما رنجی به تو نمی‌رسد.دی: ج آ بقصد و نیت بدی داری، از ان دوری کن وگرنه پشیمان می‌شوی. بهتر است به دنبال کار خودت باشی. سعی کن با پرورش افکار و نیات خوب در سعادت را به روی خود باز کنی و از الطاف خداوند در همه امور برخوردار شوی.بهمن: ج آ آممکن است به زودی به جمع خانواده شما کسی اضافه شود. دوستان خوبی داری به وقت نیاز با آن‌ها مشورت کن. در چند روز آینده خبر خوشحال کننده می‌شنوی. رازت را به هرکسی نکو و خود دار باش و از بدی‌ها پرهیز کن.اسفند: ب آ باگر بیمار هستی بهبود خواهی یافت. اگر قصد سفر تجاری داری سود بخش خواهد بود. خلاصه اینکه هر قصد و نیتی به آن عمل کن، چون طالعت سعد است و همه چیزبر وفق مراد تو خواهد بود*نکته: این مطلب به معنای تأیید توصیه‌های گفته شده در فال نیست و صرفا جهت سرگرمی گردآوری شده است.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!