تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

پیش‌بینی هیجان‌انگیز اقتصاددانان درباره آینده قیمت طلا در سه ماه آینده

طلا یکی از سرمایه‌گذاری‌های محبوب در بازار جهانی است که همواره توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است. قیمت طلا به عنوان یکی از عوامل مهم در اقتصاد جهانی و روند آن نه‌تنها بر اقتصاد کشورها بلکه بر نسبت ارزش پول ملی هر کشور تأثیر گذار است.
اخیراً قیمت طلا در بازار جهانی رشد قابل توجهی را تجربه کرده است که برای سرمایه‌گذاران نقطه مثبتی است. دلایل افزایش قیمت طلا می‌تواند شامل کاهش نرخ بهره، عدم پایبندیات سیاست‌های پولی و همچنین عدم پیش‌بینی‌های قطعی در اقتصاد جهانی باشد. این موارد می‌تواند سبب افزایش تقاضا برای سرمایه‌گذاری در طلا شود و قیمت آن را به بالا ببرد.
بنابراین، نگاه به بازار جهانی طلا و تحلیل روند آن برای سرمایه‌گذاران بسیار حائز اهمیت است و انتخاب صحیح برای سرمایه‌گذاری در این زمینه می‌تواند به آنها سود بالایی را به ارمغان بیاورد.


در حالی بازار جهانی طلا به استقبال تعطیلات پایان هفته رفت که بررسی‌ها نشان می‌دهد که طی یک هفته گذشته رشد ۴۷ دلاری را تجربه کرده است.
به گزارش خبرآنلاین، قیمت طلا در بازار جهانی در معاملات روز گذشته در حدود ۰.۳ درصد کاهش را تجربه کرد. البته این کاهش در حدی نبود که میزان افزایش قیمتی روز جمعه را تجربه کند؛ آن‌جا که اونس طلا کانال ۲ هزار و ۸۰ دلار را رد کرد.
در حال حاضر طلا در بازار جهانی ۲ هزار و ۸۲ دلار قیمت دارد که این عدد، ۲.۳ درصد نسبت به قیمت طلا در یک هفته گذشته بالاتر است. عملکرد طلا در بازار جهانی در طول یک ماه هم سود ۲.۱ درصد سرمایه‌گذاران طلا را نشان می‌دهد. طلا در ۳۰ روز گذشته ۴۳ دلار افزایش قیمت داشته است.
گزارش‌ها نشان می‌دهد که در حال حاضر قیمت طلا به بالاترین رقم طی دو ماه گذشته رسیده است. به به نظر می‌رسد بازار‌ها متقاعد شده‌اند فدرال رزرو سیاست‌های پولی خود را تا اواسط سال جاری میلادی آسان‌تر می‌کند. پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.
تحلیلگران و اقتصاددانان عقیده دارند اگر اطلاعات اقتصادی همچنان ضعیف باشند و بازار‌ها در مورد کاهش زود هنگام نرخ بهره متقاعد شوند، قیمت طلا در ۳ یا ۴ ماه آینده به یک رکورد جدید می‌رسد.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!