تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

آزمایش جذاب و موفق اینترنت ماهواره‌ای بر روی گوشی‌های معمولی

اسپیس‌ایکس به تازگی آزمایش سرویس اینترنت ماهواره‌ای Direct to Cell را برای گوشی‌های هوشمند معمولی آغاز کرده است و این سرویس به طور موفقیت‌آمیزی انجام شده است. این سرویس با استفاده از گوشی‌های از برند‌های مختلف مانند گوگل، سامسونگ و اپل تست شده و نیازی به تغییر فنی در آن‌ها نبوده است. اسپیس‌ایکس برای این آزمایش از طیف PCS G Block اپراتور T-Mobile استفاده کرده و تداخلی با باند‌های فرکانسی مجاور ایجاد نکرده است. این سرویس در مناطق مختلف از جمله شهری، روستایی، محیط باز و داخلی و هوای زیر درخت با عملکرد مناسبی عمل کرده است. این سرویس ابتدا در ایالات‌متحده راه‌اندازی می‌شود و پس از آن برای کاربران در کشور‌های دیگر نیز قابل دسترسی خواهد بود. بر اساس اظهارات ایلان ماسک، سرعت این سرویس نیز بسیار قابل قبول است و تا ۱۷ مگابیت بر ثانیه می‌تواند سرعت دانلود را فراهم کند.


اسپیس‌ایکس از چند وقت پیش، آزمایش سرویس اینترنت ماهواره‌ای Direct to Cell برای گوشی‌های هوشمند معمولی را آغاز کرده است. حالا براساس نامه‌ای که این شرکت برای کمیسیون فدرال ارتباطات (FCC) ارسال کرده، سرویس Direct to Cell عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته است.
به گزارش دیجیاتو، طبق این نامه، اسپیس‌ایکس برای آزمایش سرویس خود از چندین گوشی از برند‌های مختلف مانند گوگل، سامسونگ و اپل استفاده کرده و البته برای پشتیبانی از این سرویس، گوشی‌ها از نظر فنی دستخوش تغییر نشده‌اند.
اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای گوشی‌های عادی
اسپیس‌ایکس برای آزمایش سرویس خود از طیف PCS G Block اپراتور T-Mobile استفاده کرده و توانسته است از طریق پیامک، ایکس و واتس‌اپ پیام متنی ارسال و دریافت کند.
به‌نظر می‌رسد که موقعیت کاربر تأثیری روی عملکرد این سرویس اسپیس‌ایکس نداشته است. این شرکت مدعی شده که سرویس Direct to Cell در مناطق شهری و روستایی، محیط باز و داخلی و هوای آزاد و زیر درخت عملکرد مناسبی از خودش نشان داده است. آزمایش‌ها در مناطق مختلف آمریکا مانند واشنگتن، کالیفرنیا و کانزاس سیتی انجام شده. اسپیس‌ایکس همچنین مدعی شده است که آزمایش‌ها تداخلی با باند‌های فرکانسی مجاور ایجاد نکرده‌اند.
اسپیس‌ایکس برای ارائه سرویس Direct to Cell با اپراتور T-Mobile همکاری می‌کند و این سرویس را در اختیار مشتریان آن قرار می‌دهد. زمانی که این سرویس راه‌اندازی شود، ابتدا کاربران در ایالات‌متحده به آن دسترسی پیدا خواهند کرد. البته انتظار می‌رود که اسپیس‌ایکس با همکاری اپراتور‌های مختلف، این سرویس را در اختیار کاربران در کشور‌های کانادا، استرالیا، نیوزیلند، سوئیس و ژاپن هم قرار دهد.
چند روز پیش «ایلان ماسک»، مدیرعامل اسپیس‌ایکس، با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس از دستیابی به سرعت دانلود ۱۷ مگابیت بر ثانیه با یک گوشی معمولی سامسونگ خبر داد؛ بنابراین انتظار می‌رود که سرویس Direct to Cell سرعت نسبتاً خوبی را در اختیار کاربران قرار دهد.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!