تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

اعلام خبر: راهنمای کامل برای دریافت لاستیک‌های دولتی!

این تغییرات به منظور افزایش امنیت و کنترل دقیق‌تر در خرید و فروش خودروها انجام شده است. با الزامی کردن دریافت شماره بویژه برگ سبز و شماره شاسی، امکان اطمینان از اصالت خودرو و اطلاعات آن برای مصرف‌کننده وجود دارد. همچنین دریافت کدملی و شماره تلفن همراه به عنوان اطلاعات مالکیت نیز امکان ارتباط و پیگیری بهتر را برای مراجعین به این سامانه فراهم می‌کند.

تا تاریخ مذکور، امکان ثبت اسناد با مقادیر قبلی وجود دارد اما پس از آن تاریخ، تنها با دریافت اطلاعات جدید و الزامی می‌توان اطلاعات را در سامانه ثبت کرد. این اقدامات منجر به کاهش تقلب و تقلیل جرائم مرتبط با فروش خودروها می‌شود و به تدریج با اعمال این سیاست، امنیت و شفافیت در بازار خودرو افزایش خواهد یافت.


سامانه جامع تجارت اعلام کرد، با هماهنگی صورت گرفته با فراجا جهت استعلام اطلاعات خودرو، از تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ در زمان ثبت اسناد فروش به مصرف کننده تایر سواری، شماره برگ سبز خودرو و ۵ رقم انتهای شماره شاسی به صورت الزامی دریافت می‌شود.
همچنین کدملی و شماره تلفن همراه تحت مالکیت کاربر نیز مانند قبل دریافت می‌شود؛ لذا اسناد قبلی با شماره شاسی و موتور تا این تاریخ در سامانه ثبت شود و پس از این تاریخ امکان ثبت با مقادیر قبلی نخواهد بود.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!