تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

خلاقیت در آشپزخانه: زنی که ماشین ظرفشویی مخترع شد!

جوزفین گریس کوکران به عنوان یکی از مخترعان برجسته آمریکایی شناخته می‌شود. او با اختراع ماشین ظرفشویی مکانیکی، انقلابی در دنیای خانه داری ایجاد کرد. این دستگاه برای پاکسازی ظروف از آب تحت فشار استفاده می‌کرد و به کاربر امکان می‌داد تا بدون دست زدن به ظروف، آن‌ها را به راحتی و به شیوه بهداشتی تمیز کند.

از آنجا که اختراع کوکران به نام پتنت شماره ۳۵۵۱۳۹ در سال ۱۸۸۶ ثبت شده بود، او به تالار مشاهیر مخترعان ملی آمریکا وارد شد. با همکاری مکانیک جورج باترز، این دستگاه به ساخت رسید و تبدیل به یکی از ابزارهای ضروری در هر خانه شد.

جوزفین کوکران با اختراع خود توانست زمان و انرژی زیادی را برای خانه‌داری‌ها صرفه‌جویی کند و تا جایی که می‌توان گفت، زندگی روزمره مردم را تغییر داد. به همین دلیل، او به عنوان یکی از شخصیت‌های مهم در تاریخ مخترعیت و صنعت تجاری شناخته می‌شود.

جوزفین گریس کوکران (تولد ۱۸۳۹ – درگذشت ۱۹۱۳) مخترع آمریکایی بود که با اختراع ماشین ظرفشویی مکانیکی انجام کار‌های خانه را برای همیشه متحول کرد. این دستگاه از آب تحت فشار برای پاکسازی ظروف استفاده می‌کرد.
به گزارش عصر ایران، مکانیک جورج باترز در ساخت این دستگاه با کوکران همکاری داشت و به نخستین کارمند وی نیز تبدیل شد.
نام جوزفین کوکران به واسطه پتنت شماره ۳۵۵۱۳۹ که در ۲۸ دسامبر ۱۸۸۶ برای اختراع ماشین ظرفشویی ثبت شده بود، در سال ۲۰۰۶ به تالار مشاهیر مخترعان ملی آمریکا وارد شد.

 

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!