تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

«فریبی که موجب خسارت می‌شود: دیسپورت ۵۰۰ نقلی است!»

سازمان غذا و دارو با اعلام تقلب در داروی دیسپورت ۵۰۰ از مردم خواسته است که در صورت مشاهده این محصول نقلی، اطلاعات را به معاونت‌های غذا و دارو ارسال کنند. این اعلامیه براساس گزارش‌های مستند و اطلاعات به دست آمده از شرکت داریان سلامت و IPSEN صورت گرفته است.

به گفته اداره کل دارو، درصورت مشاهده داروی تقلبی Dysport ۵۰۰ با مشخصات خاصی مانند شماره سری ساخت، تاریخ تولید و انقضا، باید اقدامات لازم را انجام داد و نتایج را به اداره کل دارو اطلاع داد. این امر به منظور حفظ سلامت و ایمنی مردم است که سازمان غذا و دارو تلاش دارد هر گونه تقلب و تقلیریا را از میان برداشته و عموم مردم را در این زمینه آگاه کند.


روابط عمومی سازمان غذا و دارو با اشاره به گزارش‌های مستند، داروی دیسپورت ۵۰۰ را تقلبی اعلام کرد و از مردم خواست در صورت مشاهده این فرآورده، موضوع را به معاونت‌های غذا و دارو اطلاع دهند.
به گزارش مهر، همچنین اداره کل دارو پیرو نامه‌های شماره ۴۰۳/۱۴۰۲ مورخ ۲۸/‏۱۲/‏۱۴۰۲‬ و ۴۰۶/۱۴۰۲ مورخ ۰۲/‏۱۲/‏۱۴۰۲‬ شرکت داریان سلامت پیوست به مکاتبه شرکت IPSEN از معاونت‌های غذا و دارو دانشگاه و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور خواسته است در صورت مشاهده فرآورد تقلبی Dysport ۵۰۰ به شماره سری ساخت N ۲۳۰۵۴ با تاریخ تولید ۰۲.۲۰۲۳ و تاریخ انقضا ۰۱.۲۰۲۵ با make up کشور ترکیه منتسب به شرکت Ipsen اقدام لازم معمول را انجام دهد و نتیجه اقدامات را در اسرع وقت به این اداره کل دارو اعلام کنند.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!