تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

پایان فصل تحصیلی در سال ۱۴۰۲: روزی که دانش آموزان رویایی خود را شکوفا می کنند

با اعلام وزارت آموزش و پرورش درباره شروع بهره‌آوری مدارس از اول فروردین ماه، خانواده‌ها و اولیای دانش‌آموزان در ترتیب سفرهای خود و مراقبت از مرزهای کشور و دانش‌آموزان خودتان بسیار جلب شده‌اید. طبق برنامه تعلیم و تربیت، درس‌های تحصیلی تا تاریخ ۲۸ اسفند ادامه دارد و مدارس تا آن تاریخ فعال هستند و هیچ گونه تاخیر یا تعطیلی ندارند.

علاوه بر این، ترتیب تقویم سال ۱۴۰۲ نشان می‌دهد که کلیه روزهای ۲۶، ۲۷ و ۲۸ اسفند به احتمال زیاد تعطیلی خواهند بود، اما تصمیم چند روز قبل از عید سال نو هنوز اعلام نشده است. بعضی از خانواده‌ها به دلیل ترافیک و تنظیمات سفر خود طی این روزها، دانش‌آموزان خود را به مدرسه نمی‌فرستند.

با توجه به شرایط اب و هوا و همچنین شرایط آلودگی هوا که مدت زمانی از حضور فیزیکی دانش‌آموزان در مدارس جدا بوده است، ممکن است تصمیم به تعطیلی مدارس چند روز قبل از عید نیز اعلام شود. اما این موضوع هنوز به اطلاع عموم نرسیده است و مسئولین آموزش و پرورش برای اعلام تعطیلات احتمالی در این روزها به دقت بررسی می‌کنند.

خبرگردون نوشت: مدارس و دانش آموزان به گفته مسوولان وزارت آموزش و پرورش از این تاریخ به استقبال سال جدید می‌روند. خانواده‌ها و اولیای دانش آموزان برای برنامه ریزی برای رفتن به شهر‌ها و روستا‌های خود و یا مسافرت به اقصی نقاط میهن عزیزمان یا خارج از کشور می‌خواهند بدانند تا چه روزی باید فرزندانشان به مدرسه بروند؟طبق معمول برنامه ریزی آموزش و پرورش تا روز دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ ادامه دارد و مدارس تا آن تاریخ دایر می‌باشد و فعالیت آموزشی به هیچ عنوان تاخیر یا تعطیل نمی‌شود؛ و تعطیلی زودتر از موعد آن در ماه اسفند در دستور کار وزارت آموزش و پروش نیست.وقتی نگاهی به تقویم سال ۱۴۰۲ و ماه پایانی آن می‌اندازیم می‌بینیم که روز‌های ۲۶ اسفند و ۲۷ اسفند و ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ که به احتمال زیاد درخواست دانش آموزان تعطیلی این ۳ روز است.به گفته یکی از مسئولین وزارت آموزش و پرورش همه فعالیت‌های آموزشی و پرورشی باید تا آخرین روز کاری سال استمرار داشته باشد که در این راستا والدین باید برنامه‌های سفر خود را به گونه‌ای تنظیم کنند تا لطمه‌ای به فعالیت تحصیلی دانش آموزان وارد نشود.طبق تقویم شمسی سال ۱۴۰۲ روز‌های قبل از ۲۹ اسفند مربوط به روز‌های شنبه تا دوشنبه ۲۶ تا ۲۸ اسفند ماه خواهد بود و قرار گرفتن این دو روز در بین روز‌های تعطیل پنج شنبه وجمعه و سه شنبه شنبه ۲۹ اسفند؛ عده‌ای از خانواده‌ها را بدلیل ترافیک روز‌های قبل از عید و رفتن به مسافرت و درگیری خانه تکانی هایشان، دانش آموزان خود را از رفتن به مدرسه باز می‌دارند، باید دید که باتوجه به تعطیلات ضروری و برنامه ریزی نشده امسال که به دلیل آلودگی هوا و برودت هوا ایجاد شد و دانش آموزان حسابی از درس و مدرسه حضوری دور بودند باز هم چند روز قبل از عید مدارس تعطیل اعلام خواهد شد یا خیر؟ و مسئولان اداره آموزش و پرورش چند روز قبل از عید سال نو را تعطیل اعلام خواهند کرد؟راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!