تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

راهنمایی بیماران قلبی برای تابستان: نکات حیاتی برای حفظ سلامتی‌شان

مجله پزشکی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده نوشت: سالانه بیش از ۱۲۰۰ نفر به دلیل دمای شدید جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش اطلاعات آنلاین، دکتر جوزف وو، رئیس انجمن قلب و عروق آمریکا، می‌گوید: اگر اقدامات پیشگیرانه صحیح انجام شود، می‌توان از مرگ‌ها و مشکلات سلامتی ناشی از درجه حرارت بالا جلوگیری کرد.

این اقدامات به ویژه برای کودکان کم سن و سال، بیماران مبتلا به فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی و کسانی که از چاقی و اضافه وزن رنج می‌برند بسیار مهم است.

مطالعه‌ای که در مجله علمی Circulation توسط انجمن قلب و عروق منتشر شده است، نشان می‌دهد که مرگ و میر ناشی از امواج گرمای شدید در بین بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی طی دو دهه آینده دو برابر خواهد شد.

پزشکان توصیه می‌کنند از بیرون رفتن در مکان‌های باز در بعدازظهر که دمای هوا در بالاترین حد خود است، و همچنین پوشیدن لباس‌های سبک و رنگ روشن از مواد نخی، اجتناب کنید و برای محافظت در برابر گرما حتما از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید.

همچنین بهتر است از پودر‌های ضدآفتاب استفاده کنید و هر دو ساعت یکبار مجددا استفاده کنید.

پزشکان می‌گویند که نوشیدن مایعات زیاد قبل از بیرون رفتن در گرما یا ورزش ضروری است.

پزشکان توضیح می‌دهند که علائم خستگی ناشی از گرمای شدید شامل سردرد، ضربان قلب نامنظم، تنش عضلانی، سرگیجه و احساس ضعف، حالت تهوع یا استفراغ است.

در صورت مشاهده هر یک از این علائم توصیه می‌شود به یک مکان خنک بروید، ورزش را متوقف کنید، بدن را در آب سرد غوطه ور کنید و مایعات فراوان بنوشید.

در صورت بروز علائم شدید، باید فوراً به دنبال مراقبت‌های بهداشتی باشید.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!