تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

زیبایی و شخصیت خانواده افسر مین جانگو از سریال یانگوم

چشمک نوشت: جی جین هی بازیگر نقش مین جانگو : جی جین هی (کره‌ای: 지진희؛ متولد ۲۴ ژوئن ۱۹۷۱) بازیگر اهل کره جنوبی است. او به دلیل بازی در نقش افسر مین جانگو در مجموعه تلویزیونی جواهری در قصر در ایران شناخته شد و نقش آفرینی به عنوان امپراتور در سریال افسانه دونگی او را به محبوبیت و شهرت رساند.

جی جین هی، بازیگر و مدل کره ای است که به زبان‌های کره ای و انگلیسی تسلط دارد. نام مستعار او رعد و برق است و دارای کمربند مشکی ورزش رزمی هاپکیدو است. وی دارای مدرک لیسانس طراحی داخلی سبک فلزات از کالج میانوجوگی است. او به عنوان یک عکاس در آژانس تبلیغاتی فعالیت می‌کرد تا این که یک استعداد یاب از کمپانی iHQ او را تشویق کرد که به دنبال حرفه‌ای سرگرم‌کننده باشد.

او فعالیت خود را از سال ۱۹۹۴ آغاز کرد و در این سال یک نماهنگ برای جو سونگ بین پدیدآورد. جی جین هی در سال ۲۰۰۴ با لی سو یون که ۶ سال با وی نامزد بود، ازدواج کرد. وی با جان وو، کارگردان اکشن کار هنگ کنگ و هالیوود دوستی صمیمانه ای دارد. او به بسکتبال، موج سواری، پاراگلادیر و ورزش‌های رزمی علاقه بسیاری دارد.

او در سال ۲۰۰۱ در سریال چهار خواهر به همراه چه ریم به ایفای نقش پرداخت و در سال ۲۰۰۳ در سریال جواهری در قصر، نقش مین جانگو، افسر گارد سلطنتی را ایفا کرد. جی جین هی، مسیحی و پیرو مذهب کاتولیک می‌باشد.

فعالیت و سوابق هنری جی جین هی

همانطورکه قبلا اشاره داشتیم جی جین هی به‌عنوان مدل نیز فعالیت دارد؛ او در تبلیغات متعددی برای برندهای مختلف از جمله LG، سامسونگ و Hyundai ظاهر شده است. این بازیگر در صنعت موسیقی نیز حضور دارد و در سال 2004 اولین آلبوم خود به نام “The Road” را منتشر کرد. همچنین از او به‌عنوان یک نوازنده با استعداد یاد می‌کنند چون می‌تواند پیانو و گیتار را به‌خوبی بنوازد. Ji Jin hee سفیر حسن نیت چندین سازمان خیریه از جمله یونیسف و کمیته بین‌المللی نجات است.

فیلم های جی جین هی

جی جین هی بازیگر با استعدادی است که در نقش‌های متنوعی بازی کرده است و به‌خاطر نقش‌هایش در فیلم‌ها و سریال های کره ای مورد تحسین قرار گرفته است. این بازیگر باحضور مستمر در برنامه‌های تلویزیونی، تقریبا از سال ۲۰۰۰ در فیلم‌های زیادی به‌ایفای نقش پرداخته است. برخی از محبوب‌ترین فیلم های کره ای او عبارتند از:

۲۰۰۰: فریب۲۰۰۱: وحشت در ایستگاه مترو۲۰۰۲: ریسمان نجات۲۰۰۴: پول هنگفت۲۰۰۶: وحشت در ایستگاه مترو ۲۲۰۰۷: داستان دو خواهر۲۰۰۸: جیغ۲۰۰۹: خون: آخرین خون آشام۲۰۱۱: اسب وحشی۲۰۱۲: دزدان دریایی۲۰۱۴: دزدان دریایی: دزدان دریایی ناپدید شده۲۰۱۵: مورچه ها۲۰۱۷: جنگل بارانی۲۰۱۸: هشت گانه۲۰۱۹: مترو۲۰۲۰: زنده۲۰۲۱: سگ وحشی۲۰۲۲: بیگانه

سریال های جی جین هی

جی جین هی از سال 1999 پس از کسب اولین تجربه خود، توانست هرسال حداقل در یک سریال بازی کند. او بیشتر به‌خاطر نقش‌هایش در آثار تلویزیونی Dae Jang Geum (2003)، Dong Yi (2010) شناخته شده است. در اینجا لیستی از سریال‌های تلویزیونی با بازی جی جین هی تهیه شده است:

۱۹۹۹: آدمکش مخفی سوجین۲۰۰۰: داستان عشق در هاروارد لی مین هیونگ۲۰۰۲: دوستان جو یونگ چان2003: Dae Jang Geum امپراتور چئونگجونگ۲۰۰۴: سراب سراب هان تائه وونگ۲۰۰۶: بهار روز پارک چان وو۲۰۰۷: بی خداحافظی کیم جونگ وو۲۰۰۹: ایثار بزرگ کیم جونگ سوک۲۰۱۰: دونگ یی امپراتور سوکجونگ۲۰۱۲: پادشاه درام ها آنتونی کیم۲۰۱۳: خون لی جین وون۲۰۱۴: عاشقان مخفی لی جائه کوانگ۲۰۱۵: من دارم دیوانه می شوم یون ته سو۲۰۱۶: دوباره خداحافظی کن چا سو هیون۲۰۱۷: عدالت جنایی کیم سونگ وو۲۰۱۸: زندگی من دوباره کیم جونگ مین۲۰۲۲: دوباره عشق کیم وو-چول

جی جین هی در نقش امپراتور سوکجونگ

در سریال تاریخی کره ای افسانه دونگی، جی جین هی نقش امپراتور سوکجونگ که یک پادشاه جوان و خوش‌تیپ است را بازی می‌کند. او عاشق دونگ یی (هان هیو جو) که یک زن باهوش و با‌اراده است می‌شود و با هم بر چالش‌های زیادی غلبه و در نهایت با‌هم ازدواج می‌کنند. بازی جی جین هی در افسانه دونگ یی به‌خاطر به‌‌تصویر کشیدن شخصیت پیچیده امپراتور سوکجونگ مورد تحسین قرار گرفت.​

جی جین هی بازیگر نقش مین جانگو

جی جین هی در سریال جواهری در قصر نقش مین جانگو را بازی کرده است. افسر مین جانگو یکی از شخصیت‌های اصلی سریال جواهری در قصر و یک مرد جوان نجیب زاده است که به‌عنوان یک افسر در دربار پادشاه کار می‌کند. او مهربان، شجاع، باهوش و عاشق یانگوم، شخصیت اصلی سریال است.

مین جانگو از کودکی یانگوم را می‌شناسد و همیشه از او مراقبت می‌کند. او به یانگوم کمک می‌کند تا در دربار پادشاه پیشرفت کند و در برابر دشمنانش در امان باشد. مین جانگو و یانگوم در نهایت عاشق یکدیگر می‌‌شوند و با هم ازدواج می‌کنند.

آلبوم تصاویر جی جین هی بازیگر نقش مین جانگو

همان‌طور که اشاره کرده‌ایم، جی جین هی بازیگر توانمندی است که علاوه‌بر بازیگری، در صنعت مدلینگ و عکاسی فعالیت دارد و تصاویر زیادی از او در فضای مجازی وجود دارد که با هم برخی از آن‌ها را خواهیم دید.

راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!