تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

کاهش زمان کاری و تعطیلی‌های جدید در ادارات استانی

به گزارش تجارت‌نیوز، با توجه به افزایش گرما و تاترازی برق و همچنین افزایش آلودگی در برخی مناطق، در روزهای اخیر ادارات برخی شهرستان‌ها تعطیل شدند یا ساعت کاری آنها افزایش یافت. در ادامه نگاهی داریم به بعضی از اخباری که در این روزها در مورد ساعت کاری ادارات منتشر شده است. 

تعطیلی پنجشنبه‌های ادارات در برخی استان‌ها

آنگونه که ایرنا گزارش داده است، ادارات خراسان جنوبی و یزد در راستای کنترل مصرف بهینه برق از فردا ۲۱ تیر تا نیمه شهریور روز های پنجشنبه تعطیل هستند. 

استان کرمان 

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کرمان گفت: به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی، ادارات استان در روز پنجشنبه ۲۱ تیر ماه تعطیل خواهند بود.

استان کرمانشاه

همچنین ادارات استان کرمانشاه در روزهای ۲۱ و ۲۸ تیرماه تعطیل شد. 

براساس مصوبه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان کرمانشاه به منظور مدیریت مصرف برق، فعالیت ادارات استان در روزهای پنجشنبه ۲۱ و ۲۸ تیر تعطیل و برای روزهای شنبه، یکشنبه و چهارشنبه هفته آینده هم ۲ ساعت تعجیل در خروج در نظر گرفته شده است.

در جلسه اضطراری امروز چهارشنبه ۲۰ تیر ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که به ریاست استاندار کرمانشاه تشکیل شد با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر استقرار یک توده هوای گرم در نوار غربی و استان کرمانشاه و ضرورت مدیریت مصرف برق، مصوباتی برای کمک به پایداری برق خانگی و همچنین کمک به فعالیت های تولیدی در بخش های صنعتی و کشاورزی به تصویب رسید.

مصوبات و تصمیمات این جلسه شامل تعطیلی و دورکاری روزهای پنچشنبه ۲۱ و ۲۸ تیرماه و همچنین ۲ ساعت تعجیل در خروج و دورکاری در روزهای شنبه ۲۳، یکشنبه ۲۴ و چهارشنبه ۲۷ تیرماه می باشد و همچنین ادارات و دستگاه های اجرایی موظف به نصب ژنراتور دیزل شدند.

استان اصفهان

بمنظور مدیریت مصرف انرژی و پیشگیری از مشکلات ناشی از غبارآلودگی هوا و همچنین افزایش دما، روز پنجشنبه هفته جاری(۲۱ تیر) دستگاه‌های اداری این استان تعطیل خواهند بود.

بنا بر تصمیم ستاد مدیریت بحران استان و کارگروه اضطرار شرایط گرد و غبار، امروز نیز زمان کاری ادارات استان در ساعت ۱۱ بود.

استان قم 

قم در روزهای گذشته، اولین استانی بود که تعطیلی به دلیل آلودگی هوا را کلید زد. در ادامه البته استان‌ها یکی پس از دیگری به دلیل گرما به سمت تعطیلی یا کاهش ساعت کاری ادارات رفتند. 

امروز مدیرکل مدیریت بحران قم گفت: دستگاه‌های اجرایی استان به دلیل مدیریت مصرف انرژی فردا پنجشنبه تعطیل شد.

روابط عمومی استانداری قم، محسن اوروجی روز چهارشنبه درگفت وگویی اظهار داشت:‌ با توجه به درخواست مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم و پیشنهاد کارگروه استانی مدیریت تقاضا و مصرف برق با توجه به پیش‌بینی افزایش دما در پایان هفته‌ی جاری و به جهت مدیریت مصرف بهینه برق مقرر شد در پنجشنبه تغییری در ساعت کاری ادارات انجام شود.

وی افزود: بر این اساس فعالیت تمامی دستگاه‌های اجرایی، ادارات و بانک‌های استان به جز مراکز خدمات‌رسان، مراکز بهداشتی و درمانی فردا ۲۱ تیرماه تعطیل اعلام می‌شود.

کارگروه شرایط اضطرار هوای قم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: فعالیت ادارات استان قم (به جز دستگاه‌های خدمات‌رسانی و اداراتی که دارای نوبت کاری یا کشیک هستند) در روز سه‌شنبه ۱۹ تیرماه به‌خاطر ادامه شرایط بسیار ناسالم هوا و پدیده گردوغبار از ساعت ۱۱ تعطیل اعلام می‌شود.

استان زنجان 

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان نیز گفت: براساس مصوبه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان به علت گرمی هوا ادارات این استان در روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه تعطیل است.

استان مرکزی 

زمان فعالیت ادارات استان مرکزی امروز تا ساعت 11 بود. 

به گفته مسئولان این استان، به دنبال ورود یک توده گرم به کشور که باعث افزایش دما و احتمال ناپایداری در شبکه توزیع برق می‌شود، جلسه مدیریت ستاد بحران استان مرکزی تشکیل شد.

به منظور مدیریت مصرف برق زمان فعالیت ادارات در روز چهارشنبه از ساعت ۶ تا ۱۱ و روز پنجشنبه تعطیل است.

به گفته وی، این تعطیلی شامل حال دستگاه‌های خدمت رسان نمی‌شود.

روز گذشته (سه‌شنبه) نیز، پایان کار ادارات این استان ساعت 11 بود. همچنین شرایط اضطرار آلودگی هوا و افزایش آلاینده‌ها موجب تعطیلی ادارات این استان در روز دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳ شده بود. 

استان سمنان 

دستگاه‌های اجرایی استان سمنان به دلیل مدیریت مصرف انرژی روز پنجشنبه (فردا) تعطیل شد.

استان لرستان 

در لرستان نیز به دلیل گرمای هوا ساعت کاری ادارات امروز تا ساعت 11 بود. 

به کفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان، بر اساس افزایش نسبی دمای هوا و روند افزایشی مصرف انرژی بویژه مصرف برق در مناطق مختلف استان و به منظور جلوگیری از ناترازی انرژی و پیشگیری از قطع احتمالی برق کارگروه تولید و مصرف انرژی استان به استناد تبصره ذیل ماده ۲ ساعات کار ادارات و دستگاه‌های اجرایی غیر از مراکز درمانی، نیروی انتظامی، دستگاه‌های خدمات رسان و مراکز شیفت گردان کاهش یافت.

وی افزود: در این راستا ساعت کاری در روز چهارشنبه از ساعت ۶ صبح تا ۱۱ و روز پنج شنبه تعطیل اعلام می‌شود.

کاهش ساعت کاری ادارات تا 11 صبح

برخی استان‌ها تصمیم گرفتند ساعت کاری ادارات را در برخی روزها به ساعت 11 محدود کنند.

استان سیستان و بلوچستان

 معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ادارات و دستگاه‌های اجرایی این استان امروز و فردا (چهارشنبه و پنجشنبه) ساعت ۱۱ تعطیل می‌شوند.

استان بوشهر

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری بوشهر روز گذشته اعلام کرد که رای دومین روز پیاپی روز چهارشنبه ۲۰ تیر ماه ساعت کاری ادارات این استان از ساعت 6 تا 11 است. 

استان ایلام

ادارات در مهران و دره‌شهر (واقع در ایلام) نیز امروز چهارشنبه تا ساعت 11 فعالیت داشتند.

به گفته علی عباس شفیعی فرماندار مهران بانک ها در این شهرستان در روز پنجشنبه هم با یک ساعت تعجیل و راس ساعت ۱۲ تعطیل خواهند شد.

استان همدان 

استانداری همدان در اطلاعیه ای اعلام کرد ادارات این استان روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری با توجه به پیش‌بینی افزایش دما و لزوم صرفه جویی مصرف برق با موافقت استاندار، ۲ ساعت زودتر تعطیل می شوند.

به نقل از روابط عمومی استانداری همدان، در این اطلاعیه که روز گذشته صادر شده آمده است: با توجه به درخواست مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان و پیشنهاد کارگروه استانی مدیریت تقاضا و مصرف برق و همچنین با موافقت استاندار همدان، به دلیل پیش‌بینی افزایش دما در پایان هفته‌ جاری و به جهت مدیریت مصرف بهینه برق مقرر شد که فعالیت تمامی دستگاه‌های اجرایی، ادارات و بانک‌های استان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۰ و ۲۱ تیرماه از ساعت ۶ آغاز و با ۲ ساعت تعجیل در پایان کار راس ساعت ۱۱ تعطیل شود.

دورکاری؛ راهکار خوزستانی‌ها

خوزستان، اما تصمیم گرفته است که برای کنترل شرایط راهکار دورکاری کارمندان را نیز امتحان کند.

به گزارش ایرنا، استانداری خوزستان اعلام کرد با توجه به گزارش هواشناسی در خصوص افزایش دما و به منظور پایداری شبکه برق استان فعالیت تمام ادارات، سازمان‌ها، شرکت‌ها، موسسات دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، موسسات عمومی و غیردولتی، شهرداری‌ها، دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و مراکز و موسسات آموزشی خوزستان در روز شنبه مورخ ۲۳ تیرماه به صورت دورکاری اعلام شد.

بر اساس این دستورالعمل این دورکاری شامل مراکز امدادی، درمانی، بهداشتی، اورژانس، آتش‌نشانی‌ها، بیمارستان‌ها و بخش‌های عملیاتی دارای نوبت کاری، تولیدی و ارائه دهنده خدمات عمومی (آب، برق، گاز، مخابرات و خدمات شهری شهرداری‌ها) نمی‌شود.

امروز چهارشنبه ۲۰ تیرماه نیز به دلیل گرمای شدید ساعت کاری ادارات با یک ساعت کاهش در ساعت ۱۲ ظهر اعلام شده بود.

برچسب ها

,

مطالب مشابه را ببینید!