تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

بازدید جلالی از خانواده‌های شهدا: لحظاتی پر از احترام و امید

به گزارش تجارت‌نیوز، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست صمیمی با تعدادی از خانواده‌های شهدا که در مجتمع فرهنگی سرچشمه تهران برگزار شد، گفت: در یکی از مذاکرات طرف غربی از من پرسید مردم سالاری دینی چه فرقی با دموکراسی‌های غربی دارد، پاسخ دادم مردم شما رأی می‌دهند و می‌روند ولی مردم ما جان و فرزند خود را در این مسیر هدیه می‌دهند و حتی طلبکار نظام هم نیستند و خود را همچنان بدهکار نظام می‌دانند.

وی انتخابات را مظهر اقتدار و قدرت کشور دانست و بیان کرد: دشمن بارها تلاش کرد مردم را از این مسیر بردارد اما نتواست، زیرا قدرت ما نشأت گرفته از فداکاری شهیدانمان است که این مسیر را برای ما باز کرده‌اند و آنها همان فرزندان و همسران شما هستند.

جلیلی ادامه داد: ملتی که حاضر است در هر عرصه‌ای که وارد می‌شود جانش را در دست بگیرد و دشمنان ما در محاسبات خود این موضوع را نمی‌فهمند؛ در نزدیکی روستای قنات ملک در کرمان، روستایی است که از هزار نفر جمعیت در زمان جنگ، ۷۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است آنها این مسأله را نمی‌فهمند.

وی با اشاره به نگرانی دشمنان از پیمودن راه شهدا توسط جوانان، بیان کرد: به همین دلیل است که شهید سلیمانی می‌شود کابوس رئیس جمهور ابرقدرت دنیا؛ مگر فرزند عشایر جنوب کرمان چه قدرتی تولید کرده که اینگونه کابوس دشمنان شده است؟ دشمنان ما نگران این هستند که این مسیر که شهدا گشوده‌اند، همچنان ادامه یابد.

جلیلی تصریح کرد: اینکه در ایام انتخابات می‌گفتم یک جهان فرصت داریم بخشی از آن فرصت‌های مادی است ولی بخش عمده ای از این فرصت‌های معنوی است که شهدا ایجاد کرده‌اند.

وی یادآور شد: یک ویژگی شهدا که قرآن به آن تصریح دارد و ما کمتر به آن توجه داریم این است که چنین حرکتی آغاز شد و برخی از افراد برای ادامه این حرکت جان خود را فدا کنند، به تعبیر آیت الله جوادی آملی وقتی راهی شروع می‌شود یک عده به انتهای راه می رسند و شهید می‌شوند و بخش دیگر در ادامه این راه هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اهمیت توجه به افق‌های بلند، خاطرنشان کرد: تمام تلاش دشمنان این است که دیگران را با جنگ یا تحریم اقتصادی یا ابزار رسانه از ادامه این راهی که شهدا گشوده‌اند، منصرف کنند؛ این راه افق‌های خیلی بلندی دارد، در پیام رهبر انقلاب به آقای پزشکیان دیدیم که ایشان بر اهمیت توجه به افق‌های بلند تاکید داشتند.

وی با بیان این جمله که شهدا به سعادت بزرگ رسیده‌اند و امروز از آنچه خدا به آنها داده، متنعم شده‌اند؛ گفت: شهدا وقتی به انتهای راه رسیدند، ما را رها نمی‌کنند بلکه در قرآن آمده از خداوند می‌خواهند که از کسانی که این مسیر را طی می‌کنند، خبر خوش به آنها بدهند.

جلیلی در ادامه گفت: این حرکتی که شما افراد نزدیک به شهدا آغاز کردید و اقداماتی که در انتخابات انجام دادید، از همین جنس و نگاه است و نباید نگران شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: شهدا زنده‌اند و مدام از خداوند می‌خواهند در حق ادامه دهندگان این راه خبر خوش به آنها بدهد و از خداوند بشارت می‌خواهند و خدا به آنها می‌گوید نگران نباشید؛ لذا این راه پر از امید و نشاط است و این راه با یک هدف بلند در حال طی شدن است و باید آن را ادامه دهیم.

وی افزود: شنبه خدمت رهبر انقلاب رسیدم و ایشان از این کار بزرگ جهاد تبیین خانواده شهدا تقدیر کردند؛ شهدا برای کسانی که در مسیر آنها حرکت می‌کنند و هنوز به آنها نرسیده‌اند، از خدا بشارت می‌خواهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: شما عزیزان که پاره تن خود را تقدیم می‌کنید به‌دنبال این نیستید که فلانی رأی بیاورند بلکه برای هدف متعالی این کار را می‌کنید؛ این یک کار پیوسته است لذا باید این حرکت را در ادامه مسیر مرتب ادامه دهیم.

جلیلی اظهار داشت: من وقتی از فعالیت‌های شما آگاه شدم شرمنده می‌شدم که آیا قابل چنین محبت‌هایی هستم یا نه؟ اینکه مادر شهید آرمان یا خانواده شهید عجمیان وقتی پای کار می آیند، کار بزرگی است؛ دشمن تمام تلاش خود را برای پیشبرد اهداف خود می‌کند اما ناگهان یک جوان با تقدیم جان خود جلوی آنها را می‌گیرد که در همه عرصه‌ها بوده است در عرصه شهدای هسته‌ای یا شهدای امنیت با شهدای آتش‌نشان و…

وی خاطرنشان کرد: چرا غرب نگران ادامه این مسیر است؟ چون می فهمد اندیشه راه شهدا دارد الگویی از زن ارائه می‌دهد که تمام الگوهای آنها از زن غربی را به چالش می‌کشد؛ در شهرهایی که می‌رفتم می‌دیدم که بانوان با تمام توان دارند تلاش می‌کنند و حفظ الگوهای دینی، مانعی در نقش آفرینی آنها نیست.

وی افزود: دشمن از همین ناراحت است بالاترین نقش پرشکوه را مادران و همسران و فرزندان شهدا ایفا کردند؛ حال ببینید این حضور چه قدرتی ایجاد می‌کند و همین قدرت می‌تواند پیشرفت ایجاد کند.

جلیلی با بیان اینکه وظیفه من بود که خدمت تک تک شما برسم و دست شما را ببوسم، گفت: از شما عزیزان این خواهش را دارم که این راه با قدرت ادامه یابد رهبری عزیز هم این خواسته را دارند و نسل جوان ما باید بدانند؛ دهه هفتادی‌ها و دهه هشتادی‌ها آمدند و تکرار کردند، حتی دهه نودی ها دیدید که درباره انتخابات اظهار نظر هوشمندانه می‌کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: دشمن از همین موضوع می ترسد چون نوجوان ما مسیر را فهمیده است؛ ما باید وظیفه‌مان را انجام دهیم انتخابات یکی از این مسیرها بود.

جلیلی تصریح کرد: این عرصه، جنگ است؛ یکی تهمت می‌زند و یکی تخریب می‌کند ولی ما باید در این مسیر افق را نگاه کنیم و وقت برای پاسخ دادن به آن اتهامات را نداریم؛ شاید در جایی وظیفه روشنگری داشته باشیم اما وظیفه اصلی ما در گفتمان انقلاب اسلامی نشان دادن افق روشن است.

وی با تاکید بر اینکه ما یک راه موفق طی شده داریم، افزود: در همین ۱۰ – ۲۰ سال اخیر آمدند برخی کشورها این کار را بکنند ولی به آنها اجازه ندادند اما نتوانستند مانع ایران شوند چون ما شهید داده‌ایم.

جلیلی بیان کرد: مگر باکری فرد کمی است؟ یک عظمت است یک اسطوره است؛ شهدای ما در همه سطوح عزیزند چه شهدای شاخص و چه آنهایی که شناخته نشده‌اند و این کوتاهی ماست که آنها را نشان ندادیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: عظمت کار شما این است که در عرصه‌های مختلف شهید می‌دهید چه جنگ باشد و چه آتش نشانی و خدمت؛ این است که دشمن را ناامید می‌کند؛ این حرکت ارزشمندی که با انتخابات شروع شد و نزدیک به ۱۴ میلیون نفر به آن رأی دادند، باید ادامه یابد آن هم در شرایطی که نه رسانه‌ای بود نه چهره‌ای حمایت کرد؛ همین مردم خود این حرکت را انجام دادند.

وی ادامه داد: ما باز هم از این مسائل داریم و باید به سمت آرمان و هدف شهدا که پیشرفت و تعالی کشور است حرکت کنیم؛ همه باید کمک کنیم چه دولت رقیب ما چه دولت رفیق ما و بعد از تنفیذ رهبری باید کمک کنیم؛ اگر جایی هم ضعف و نقص است باید دلسوزانه مطرح کنیم و پیشنهاد دهیم، این کار یک نفر و دو نفر نیست، به همه مربوط است.

جلیلی گفت: لذا با این نگاه باید کار جدی را پرقدرت ادامه دهیم من هم در خدمت هستم باید همانطور که در ایام انتخابات به روستاها سر می‌زدیم که به فلان فرد رأی بدهید باید بعد از انتخابات هم برای پیشرفت کشور این کار را به پیش ببریم.

وی در پاسخ به درخواست برخی خانواده‌های شهدا مبنی بر اینکه پاسخ اتهامات جبهه رقیب به جلیلی باید داده شود، گفت: اینکه گفتم مشغول حواشی نشویم و نیازی نیست پاسخ فلان کانال تلگرامی که این حرف را زده، بدهیم، به همین دلیل است چون این اقدامات انرژی ما را می‌گیرد.

جلیلی خاطرنشان کرد: از اخلاق و تقوا خارج نشویم؛ ما به اندازه کافی حرف برای گفتن به جامعه داریم.

در ادامه این مراسم برخی از خانواده‌های شهدا نظرات و دیدگاه‌های خود را بیان کردند.

فرزند شهید سروی: انقلاب اسلامی در محور مقاومت مظلومان تاریخ قرار دارد

ملت ایران مدیون نهضت عاشورا هستند و اگر عاشورا نبود قیام‌هایی مانند تحریم تنباکو نهضت مشروطه و ۱۵ خرداد که برای تعالی اسلام و ایران با الگوبرداری از عاشورا بوده، وجود نداشت.

خدا را شاکریم که انقلاب اسلامی در محور مقاومت و همه حرکت‌های مظلومان تاریخ قرار دارد و ملجأ مظلومان است.

احمدی روشن‌ها مجاهدانه ایستادند و پر تلألؤ راه انقلاب را گشودند.

اگر می‌بینیم در اربعین حسینی میلیون‌ها نفر بزرگترین تجمع جهان را شکل می‌دهند، روح معصوم در آن می‌درخشد.

۱۰ هزار و ۲۰۰ فرزند شهید از سعید جلیلی در انتخابات ریاست‌جمهوری حمایت کردند شما نماینده جبهه انقلاب بودید.

در همه انتخابات‌ها توانستیم تعدادی از فرزندان شهدا را دور هم جمع کنیم، علاقه مندیم این حمایت را ادامه دهیم.

پدر شهید خلیلی: شهدای پس از جنگ ادامه دهنده راه شهدای دفاع مقدس هستند

شهدای مدافع حرم، شهدای سلامت، شهدای امنیت، شهدای هسته‌ای همگی ادامه راه شهدای دفاع مقدس هستند.

به وجود آقای جلیلی افتخار می‌کنیم اخلاق و رفتار و منش شما در مناظرات برای ما باعث افتخار بود از منظر ما، شما پیروز هستید.

ما اعلام کردیم به کسی رأی می‌دهیم که یک نقطه سیاه در زندگی اش نداشته باشد.

ما یک گروه جهادی هستیم که در سیستان و بلوچستان فعالت عمرانی داریم.

ما پیشنهاد دادیم گروه جهادی شهید خدمت ایجاد شود و همه گروه‌های جهادی زیر لوای این گروه فعالیت کنند تا منسجم‌تر و هماهنگ نر فعالیت کند و از افراد مجرب‌تر استفاده شود.

آقامحمدی فعال فضای مجازی: در فضای مجازی به شدت در حال تخریب هستیم

در فضای مجازی به شدت در حال تخریب هستیم برخی گروه‌های فشار هستند که مأموریت دارند انقلابیون را از دایره خارج کنند و به سمت اصلاح طلبان یا ضد انقلاب‌ها گسیل دهند.

در ایام انتخابات به شدت تحت ضربات مراکز آمار سازی و نظرسنجی بودیم و نظرسنجی‌هایی تولید می‌کردند که نامزدهای رقیب جلوتر از آقای جلیلی هستند.

رسولی، همسر شهید قهاری: آقای جلیلی از موضوع معیشت صحبت نکرد

اهل استان کرمانشاه هستم که متأسفانه آرای شما در این استان پایین بود و من از مردم پرسیدم چرا مشارکت نداشتید؟ گفتند آقای جلیلی از موضوع معیشت صحبت نکرد.

مردم می‌گفتند ای کاش آقای جلیلی جزئی‌تر درباره معیشت اظهار نظر می‌کرد به خصوص که استان کرمانشاه بالاترین آمار بیکاری را دارد.

متأسفانه ستادهای استانی چندان قوی نبودند.

پدر شهید نبی آقاعبداللهی: اصولگرایان حاضر به کناره گیری به نفع هم نیستند

جناح اصلاح طلب همواره اتاق فکر داشت و برای سال‌های بعد برنامه داشت ولی جبهه انقلاب نهایتاً دو سه ماه قبل از انتخابات دنبال یک نامزد تمام عیار می‌گردند.

باید اتاق فکری داشته باشیم نه اینکه قبل از انتخابات مجری تلویزیون را نامزد انتخابات کنیم.

اصولگرایان نمی‌توانند یک نفر را داشته باشند و با چند نامزد وارد انتخابات می‌شوند و هیچیک حاضر به کناره گیری نیستند.

پدر شهید مرتضی کریمی: اگر آقایان وحدت می‌کردند، آقای جلیلی در همان مرحله اول پیروز می‌شد

اگر آقایان وحدت می‌کردند، آقای جلیلی در همان مرحله اول پیروز می‌شدند خدا توفیق دهد تا حب دنیا از دل ما برود و این انقلاب و نظام را تضعیف نکنیم.

خاکستری‌هایی که در مرحله اول رأی ندادند در مرحله دوم به اقای پزشکیان رأی دادند.

وصیت همه شهدا این بود که اگر می‌خواهید گمراه نشوید گوش به فرمان ولایت فقیه باشید.

ما هر گاه از این موضوع کوتاه آمدیم، ضربه خوردیم.

خانواده شهیدان جنگروی: شهید خدمت با مردم ارتباط چهره به چهره گسترده‌ای داشت

در فضای مجازی فعالیت گسترده‌ای داشتیم اما ارتباط اصلی با ستاد انتخاباتی شما ضعیف بود که باید در آینده این ضعف برطرف شود.

فاصله حاکمیت با مردم و خصوصاً خانواده شهدا زیاد شده است و به مشکلات خانواده شهدا اعم از مادی و معنوی رسیدگی نمی‌شود.

باید این فاصله‌ها را کم کنیم و مدیران ما در بهای بسته را به روی مردم باز کنند.

شهید خدمت با مردم ارتباط چهره به چهره گسترده‌ای داشت.

خواهر شهید اسکندر هادیان: به خانواده شهدا رسیدگی نمی‌شود

آقای جلیلی رأی خیلی خوبی آورد و نشان دهنده تأثیرگذاری وی در کشور است.

من کارمند بودم و با ۲۵ سال سابقه بازنشسته بودم ولی به خانواده شهدا رسیدگی نمی‌شود به برادرم که نیاز مالی دارد، بنیاد شهید هیچ‌گونه کمکی نکرد.

این خانواده‌ها پشتوانه نظام بوده‌اند.

منبع :

مهر

برچسب ها

,

مطالب مشابه را ببینید!