تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

بروز قطعی برق در برخی نقاط تهران – همه چیزی که باید در مورد وقفه برق بدانید!

با افزایش مصرف برق بویژه در بخش خانگی و استفاده بیشتر از وسایل سرمایشی برخی مناطق شهر تهران بعضا با ۵ ساعت قطعی مواجه بوده اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بنا بر اعلام هواشناسی امروز پنج شنبه ۲۱ تیر ماه گرم‌ترین روز تابستان ثبت شده که در پی آن با افزایش مصرف برق بویژه در بخش خانگی و استفاده بیشتر از وسایل سرمایشی برخی مناطق شهر تهران بعضا با ۵ ساعت قطعی مواجه بوده اند.

هرچند این قطعی ها برنامه ریزی شده نبوده و به دلیل افزایش فشار به شبکه و آسیب به آنها بوده اما بنا بر این بوده که در بخش خانگی خاموشی اعمال نشود.

این گزارش حاکی است؛ طبق پیش‌بینی‌‌‌ها به طور متوسط ۱۰‌هزار مگاوات در تیر و مرداد ناترازی در تولید مصرف برق را تجربه می کنیم که برای مدیریت این میزان ناترازی خاموشی هایی برای بخش صنعت اعمال خواهد شد و هدف بر حفظ پایداری شبکه بوده و تصمیمی برای اعمال خاموشی برنامه ریزی شده برای بخش خانگی و تجاری اتخاذ نشده است.

این گزارش می افزاید؛  مدیر بهره‌برداری و کنترل شبکه برق کشور مصرف برق در روز گذشته را بیش از ۷۷ هزار مگاوات عنوان کرده که این میزان مصرف در مقایسه با هفته پیش، ۶ هزار مگاوات افزایش داشته است که معادل ۸ درصد رشد را نشان می دهد.

منبع :

ایلنا

برچسب ها

,

مطالب مشابه را ببینید!