تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

راه حل سریع برای از بین بردن بوی نامطبوع حوله در منزل

راه حل سریع برای از بین بردن بوی نامطبوع حوله در منزل

رفع بوی بد حوله یک مشکل معمولی است که می توان با استفاده از روش های ساده و طبیعی آن را حل کرد. بوی بد حوله معمولا از رطوبت و باکتری ها ناشی می شود، بنابراین برای حل این مشکل، انجام دادن چند کار ساده می تواند مفید باشد.

یکی از راه حل های ساده برای رفع بوی بد حوله، استفاده از سرکه سفید است. برای این منظور، می توانید یک فنجان سرکه سفید را به ماشین لباسشویی اضافه کنید و حوله ها را در دمای معمولی بشویید. سرکه باعث از بین بردن باکتری ها و کپک ها می شود و بوی بد حوله را از بین می برد.

استفاده از نوشابه و سرکه نیز یک راه حل دیگر برای رفع بوی بد حوله است. با اضافه کردن یک چهارم نوشابه سودا به ماشین لباسشویی و سپس اضافه کردن یک فنجان کامل سرکه سفید در چرخه دوم، می توانید بوی بد حوله ها را از بین ببرید.

همچنین، می توانید حوله ها را در مایکروویو قرار داده و برای 3 دقیقه در دمای معمولی آنها را خشک کنید. این کار باکتری ها را میکشد و بوی بد حوله را از بین می برد.

در نهایت، همیشه بهتر است حوله های خود را با مواد شوینده شستشو داده و از استفاده از نرم کننده پارچه خودداری کنید. این کار باعث جلوگیری از انتقال باکتری ها و جذب بوی بد حوله ها می شود.

با انجام این روش ها، می توانید از بوی بد حوله های خود راحت شوید و احساس تازگی بعد از حمام را بهتر تجربه کنید.

نمناک نوشت: بوی بد حوله بسیار آزار دهنده است و از بین بردن آن همیشه یکی از چالش ها به شمار می رود که در این مقاله روش های ساده از رفع بوی بد حوله را برای شما نگاشته ایم.رفع بوی بد حولهآخرین چیزی که بعد از یک دوش آب ولرم می خواهید داشته باشید، خشک کردن خودتان با یک حوله خوش بو می باشد که متاسفانه همیشه به طور قریب به اتفاق، حوله دچار رطوبت می شود و بوی بدی می گیرد. و احساس تازگی که از حمام گرفته بودی را گاهی کمتر میکند اما خوشبختانه این مشکل به راحتی حل می شود. آن هم با یک برنامه ریزی عالی که باعث می شود این مشکل برای همیشه تمام شود.راه حل ساده برای رفع بوی بد حوله هااجازه ندهید که حوله های شما مرطوب بماند و برای هر یک از این روش ها مهم است که حوله ها بلافاصله خشک شود. یک تایمر را تنظیم کنید تا اطمینان حاصل کنید که لباس هایتان از دستگاه شستشو سریعاً به خشک کن تغییر می کند، پس از خشک شدن حوله های مرطوب را در یک نقطه ی آفتابی آویزان کنید تا کاملا خشک شود.روش های خانگی و طبیعی برای رفع بوی بد حولهروش شماره یک ، رفع بوی بد حوله :سرکه سفیدیک فنجان سرکه سفید را به ماشین اضافه کنید. (بدون حتی کوچکترین پاک کننده یا نرم کننده پارچه،) و درجه را در بهترین گزینه ممکن بگذارید. سپس لباس را در ماشین لباسشویی بریزید و درجه را در مقدار استاندارد و معمول قرار دهید. و در نهایت بدانید که سرکه هرگونه باکتری ماندگار را میکشد.نکته: لباس های دیگر را اضافه نکنید ، حوله باید به تنهایی شسته شود.روش دوم رفع بوی بد حوله : نوشابه و سرکهمیتوانیداثر جادویی سودا و سرکه را از دوران مدرسه به یاد بیاورید،( کوه آتش نشان خانگی که می ساختیم)اما این دو کاربردهای دیگری هم دارند برای این استراتژی شما به دو بار چرخش نیاز دارید. در اولین چرخه، یک چهارم نوشابه سودا را اضافه کنید و سپس داغ ترین درجه را اجرا کنید و در طول چرخه دوم ، یک فنجان کامل سرکه سفید اضافه کنید تا به طور کامل باکتری ها و کپک ها از بین بروند.روش سوم رفع بوی بد حوله :مایکروویواگر حوله دستی یا حوله آشپزخانه شما مدنظر است، آن را کمی مرطوب کنید و به مدت 3 دقیقه در مایکروویو بگذارید ،مایکروویو باکتری ها را می کشد و تاثیر فوق العاده ای دارد.نکته؛ برای جلوگیری از سوختن حوله بعداز اتمام کار بگذارید تا 10 دقیقه داخل مایکروویو باقی بماند.روش چهارم برای رفع بوی بد حوله :مواد شویندهگاهی اوقات لازم است که دوباره این کار (شستشو) را با مواد شوینده انجام دهید که در طول این دوره، حوله تمام چیزی که نیاز دارد این است که جلوی پیشروی باکتری ها را بگیرد و آنها را نابود کند. که برخی از مواد شوینده ها این کار را بخوبی انجام می دهند.نکته: از استفاده ی نرم کننده پارچه اجاز بین بردن بوی بد حولهتناب کنید. زیرا می تواند باکتری های باقی مانده حوله را انتقال دهد و یا حتی جذب کند.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!