تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

وضعیت آب و هوای امروز و پیش بینی آب و هوای فردا

وضعیت آب و هوای امروز و پیش بینی آب و هوای فردا

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع بارش باران و وزش باد در برخی استان‌ها در روزهای آینده خبر داد. او اظهار کرد که در روزهای آینده بارش باران در استان‌های گیلان، اردبیل، آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز روی خواهد داد. همچنین، پیش‌بینی شده است که بارش باران و وزش باد در بیشتر مناطق کشور در روزهای آینده اتفاق بیفتد.

ضیائیان همچنین افزود که بارش در برخی مناطق به شکل برف است و در مناطق سردسیر و کوهستانی رخ خواهد داد. او همچنین اظهار کرد که دما در بیشتر مناطق کشور کاهشی خواهد داشت.

پیش‌بینی شده است که بارش باران در برخی مناطق در سواحل دریای خزر، نیمه غربی و شمال شرق کشور، دامنه‌های جنوبی البرز و دامنه‌های زاگرس و البرز مرکزی و غربی روی خواهد داد. همچنین، وزش باد در بعضی از مناطق به شدت خواهد بود، و دما نیز در بیشتر مناطق کشور کاهش خواهد یافت.

ایسنا نوشت: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران و وزش باد طی روزهای آینده در برخی استان‌ها خبر داد. صادق ضیائیان، با بیان اینکه امروز (۴ اسفند) در برخی مناطق گیلان، اردبیل، آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز بارش رخ می‌دهد، اظهار کرد: شنبه (۵ اسفند) در استان‌های ساحلی دریای خزر و برخی مناطق واقع در نیمه غربی، شمال شرق، مناطقی از جنوب و برخی مناطق استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، یکشنبه (۶ اسفند) در بیشتر مناطق کشور، دوشنبه (۷ اسفند) در استان‌های ساحلی دریای خزر، برخی مناطق واقع در نیمه شرقی، بخش‌هایی از مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و سه‌شنبه (۸ اسفند) در مناطقی از غرب و جنوب غرب، غرب سواحل دریای خزر، برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس و البرز مرکزی و غربی بارش و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.به گفته وی، طی این پنج روز بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف است.رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه بیشینه بارش شنبه در گیلان، یکشنبه در گیلان، مازندران، قم، شمال اصفهان، شمال سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان، شرق خراسان جنوبی و دوشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان خواهد بود، یادآور شد: شنبه در بوشهر و شرق سمنان، یکشنبه در مناطقی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق و دوشنبه در نوار شرقی کشور، در بعضی از ساعت‌ها وزش باد به نسبت شدید تا شدید انتظار می‌رود.ضیائیان افزود: همچنین از شنبه تا دوشنبه در بیشتر مناطق واقع در نیمه شمالی کشور دما بین ۶ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد. امروز دریای خزر و مناطق شرقی خلیج فارس، شنبه دریای خزر و خلیج فارس، یکشنبه و دوشنبه دریای خزر، خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و سه‌شنبه خلیج فارس و مناطق شرقی دریای عمان مواج خواهد بود.رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۵ اسفند) نیمه‌ابری و وزش باد به تدریج افزایش ابر با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و یکشنبه (۶ اسفند) ابری در بعضی ساعت‌ها بارش باران و وزش باد و کاهش محسوس دما با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.ضیاییان در پایان اظهار کرد: طی فردا شهرکرد و اردبیل با کمینه دمای 3- درجه سانتیگراد، خنک‌ترین و بندرعباس و اهواز با بیشینه دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد گرمترین مرکز استان‌ها هستند.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!