تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

تصویری جذاب از باجه تلفن همگانی در تهران در سال ۱۳۵۲

تصویری جذاب از باجه تلفن همگانی در تهران در سال ۱۳۵۲

باجه‌های تلفن در دوران پیش از اینترنت و تلفن همراه، برای ارتباطات تلفنی بسیار حیاتی بودند. این باجه‌ها نیازمند نگهداری و تعمیر مداوم بودند تا بتوانند به خوبی کار کنند. در سال ۱۳۵۲، با نزدیک شدن به برگزاری بازی‌های آسیایی در تهران، نیاز به گسترش باجه‌های تلفن در این شهر و شهرستان‌ها احساس می‌شد.

روزنامه اطلاعات در تاریخ ۲ اسفند ۱۳۵۲، گزارشی از وضعیت باجه‌های تلفن در تهران و شهرستان‌ها منتشر کرد. این گزارش شامل آمار و اطلاعات درباره نگهداری و گسترش باجه‌های تلفن بود. در کنار این گزارش، عکسی یادگاری از یک جهانگرد خارجی با یک باجه تلفنی در خیابان تخت جمشید تهران نیز منتشر شد که نشان از اهمیت و حیاتی بودن این باجه‌ها در آن دوران دارد.

باجه‌های تلفن به عنوان یکی از ابزارهای ارتباطی اصلی در گذشته، نقش مهمی در ارتباطات و ارتباطات بین المللی داشتند و خاطرات زیبایی را برای افراد به یادگار مانده است.

اطلاعات نوشت: باجه‌های تلفن نیم قرن پیش نیازمند گسترش، بازدید و تعمیر مداوم بودند. سال ۱۳۵۲ و در آستانه برگزاری بازی‌های آسیایی در تهران، نیاز به گسترش باجه‌های تلفن در تهران و شهرستان‌ها احساس می‌شد. روزنامه اطلاعات ۲ اسفند ۱۳۵۲ طی گزارشی از آمار و نگهداری و گسترش باجه‌های تلفن در تهران و شهرستان‌ها نوشته است. گزارش را بخوانید و عکسی یادگاری یک جهانگرد خارجی با باجه تلفنی در خیابان تخت جمشید تهران را تماشا کنید.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!