تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

رموز و نشانه های پنهان زنانگی که روایت آن ها مردم را مبهوت می کند

رموز و نشانه های پنهان زنانگی که روایت آن ها مردم را مبهوت می کند

ناگفته‌های روزیاتو

پژوهش جدیدی که در انگلستان انجام شده، نشان داده است که برخی از زنان به علائم مختلفی مانند گر گرفتگی، تعریق زیاد، درد پریود شدید، نوسانات خلقی و نشت خون پریود تجربه می‌کنند که می‌توانند آنها را خجالت زده و معذب کنند. در واقع، تا ۹۸ درصد از زنان مورد مطالعه احساس خجالت یا معذب بودن می‌کردند. بعضی از زنان حتی به دلیل این علائم، برنامه‌های اجتماعی خود را لغو و یا از بیرون رفتن خودداری می‌کردند. این موضوع باعث می‌شد که زنان مورد تحقیق با نظرات منفی افراد دیگر مواجه شوند و احساس خجالت و مضطربی بیشتری داشته باشند. حتی اگر ۵۷ درصد از زنان در جامعه انگلیس امروزه این مسایل را مطرح می‌کنند، ۳۲ درصد از آن‌ها با صحبت درباره‌ی این موضوع یا علائم خود احساس راحتی نمی‌کنند.

دکتر سامانتا وایلد، پزشک انگلیسی، با تجربیاتش در رابطه با سلامت زنان، تاکید دارد که باید با دیگران به این موضوع صحبت کرد تا تابوها بشکند و نشانه‌های زنانگی طبیعی و عادی شود. اما اگر این علائم شما را به شدت نگران می‌کنند و زندگی روزمره‌ی شما را تحت تأثیر قرار داده‌اند، حتماً باید به پزشک مراجعه کنید تا مشکل‌های محتمل را بررسی کند و به شما درمان مناسب راهنمایی کند. در انتها، فهرستی از نشانه‌های شایع زنانگی که می‌توانند باعث خجالت و مشکلاتی شوند، ذکر شده است. اما با اطلاعات صحیح و صحبت با دیگران، می‌توان این تجربه‌ها را طبیعی و قابل قبول کرد.

روزیاتو نوشت: پژوهش تازه ای در انگلیس بر روی ۴ هزار زن نشان داد که تجربه ی برخی علائم موسوم به «نشانه های آشکار زنانگی» همچون گر گرفتگی، تعریق زیاد، درد پریود شدید، نشت خون پریود یا نوسانات خلقی، ۹۸ درصد این زنان را خجالت زده یا معذب کرده بود.این نشانه های آشکار زنانگی که همگی واکنش های طبیعی بدنی هستند، ۱۲ درصد از زنان شرکت کننده در این پژوهش را به لغو برنامه های اجتماعی خود واداشته بودند.همچنین از هر ۲۰ زن شرکت کننده در این پژوهش یک نفر به دلیل همین علائم به کلی از بیرون رفتن خودداری کرده بود.دو سوم از زنان شرکت کننده در پژوهش در زمان وقوع این علائم با اظهارنظر دیگران مواجه شده بودند، امری که باعث معذب، مضطرب و حتی خجالت زده شدن آن ها شده بود.این پژوهش همچنین نشان داد علیرغم تلاش هایی که در سال های اخیر برای آگاهی بخشی در این زمینه صورت گرفته، ۵۷ درصد از زنان شرکت کننده در پژوهش هنوز احساس می کردند که سلامت زنان کماکان موضوعی تابو محسوب می شود.۳۲ درصد از زنان شرکت کننده در پژوهش هم به طور کلی با صحبت درباره ی این موضوع یا علائمی که ممکن بود تجربه کنند، احساس راحتی نمی کردند.دکتر سامانتا وایلد، پزشک انگلیسی که با تلاش های پیشگامانه اش در رابطه با سلامت زنان شناخته می شود، درباره ی این پژوهش می گوید: «در بسیاری از موارد، علائم موسوم به “نشانه های آشکار زنانگی” واکنش های طبیعی بدنی هستند که می توانند گهگاه رخ دهند و هیچ نکته ی خجالت آوری درمورد آن ها وجود ندارد. هنوز نگاه بدی درمورد مسأله ی سلامت زنان وجود دارد و به همین دلیل هم هست که زن ها هنگام تجربه ی این علائم تا این حد احساس خجالت می کنند. اما صحبت درباره ی این تجربه ها، چه با دوستان و خانواده و چه با شریک عاطفی خود می تواند به شکسته شدن این تابو و عادی شدن نشانه های آشکار زنانگی کمک کند.»او در ادامه می گوید: «با این حال، وقتی این نشانه ها زندگی روزمره، مثل رفتن به سر کار، ورزش کردن یا معاشرت با دیگران را تحت تأثیر قرار دهند و باعث ایجاد نگرانی هایی شوند که بسیاری از زنان شرکت کننده در این پژوهش به آن ها اشاره کردند، حتماً باید به پزشک مراجعه کرد تا او ببیند که این علائم عادی هستند یا به بررسی بیشتر نیاز دارند و شما را برای دریافت درمان مناسب راهنمایی کند.»بر اساس این پژوهش، فهرست زیر رایج ترین «نشانه های آشکار زنانگی» است:۱- تعریق۲- نوسانات خلقی۳- گر گرفتگی۴- درد پریود شدید۵- اسهال۶- سرگیجه یا از حال رفتن۷- جوش۸- نشت خون پریود به روی لباس۹- نشت ادرار۱۰- استفراغراضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!