تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

ساعت هوشمندی که به قلب توجه می‌کند: تشخیص دهنده ضربان قلب

ساعت هوشمندی که به قلب توجه می‌کند: تشخیص دهنده ضربان قلب

ساعت هوشمند کاردیوواچ یک ابداع جدید است که از نور برای تشخیص ایست قلبی استفاده می‌کند. این ساعت هوشمند با استفاده از حسگرهای PPG، کاهش جریان خون در رگ‌های پوست را اندازه‌گیری کرده و زمانی که گردش خون متوقف می‌شود ایست قلبی را تشخیص می‌دهد. محققان دانشگاه رادبود این ساعت هوشمند را روی بیماران زیر آزمون گذاشته‌اند و با موفقیت ایست قلبی را شناسایی کرده‌اند.

این ساعت هوشمند قادر است در زمان ایست قلبی هشدار دهد و به سرویس‌های اورژانسی اطلاع بدهد، که این می‌تواند زندگی بیشتری را نجات دهد. با این وجود، محققان هنوز در حال ارزیابی دقت و اعتماد این ساعت هوشمند در شرایط زندگی روزمره هستند و به دنبال داوطلبان برای شرکت در آزمایش‌های بیشتر هستند.

هدف این پژوهش توسعه یک راهکار موثر برای تشخیص ایست قلبی و حفظ سلامت بیشتر افراد است. این ساعت هوشمند می‌تواند افراد را در مواقع اضطراری نجات دهد و زندگی آن‌ها را نجات بخشد.

ایسنا نوشت: ساعت هوشمندی که توسط محققان دانشگاه رادبود آزمایش شده است از نور برای تشخیص جریان خون و نشانه‌هایی که در هنگام کاهش گردش خون ایجاد می‌شود، استفاده می‌کند. گروهی از محققان با استفاده از یک ساعت هوشمند، توقف گردش خون که وضعیتی شبیه به ایست قلبی است را با موفقیت تشخیص دادند. آنها این کار را بر روی بیمارانی که تحت عمل جراحی قلب قرار می‌گیرند، بررسی کردند زمانی که گردش خون به عنوان بخشی از عمل جراحی متوقف می‌شود.پزشکان مرکز پزشکی دانشگاه رادبود نایمگن، مطالعه DETECT-1 را روی ۲۹۱ بیمار انجام دادند و این ساعت هوشمند تقریبا در همه بیماران ایست قلبی را با موفقیت شناسایی کرد.ساعت هوشمند کاردیوواچ (Cardiowatch) از شرکت Corsano Health از حسگرهای فوتوپلتیسموگرافی (PPG) استفاده می‌کند و با کمک نور کاهش جریان خون در کوچکترین رگ‌های خونی پوست را اندازه‌گیری می‌کند. این زمانی اتفاق می‌افتد که گردش خون به دلیل ایست قلبی متوقف شود. علاوه بر این، محققان نرم افزار خاصی را برای تشخیص زمان توقف گردش خون توسعه دادند.آزمایش بیشتر در محیط واقعیدر تحقیقات بیشتر، محققان ارزیابی خواهند کرد که آیا این روش در زندگی روزمره قابل اعتماد است یا خیر. در طول جراحی، بیماران بی حرکت دراز می‌کشند، اما در زندگی روزمره، افراد حرکت می‌کنند. برای این پروژه، محققان هنوز به دنبال داوطلبان سالم و سایر بیماران قلبی هستند که مایل به مشارکت هستند.راه حل مورد نیاز برای ایست قلبیهدف مطالعه DETECT توسعه ساعت هوشمندی است که می‌تواند به طور خودکار ایست قلبی را تشخیص دهد و به سرویس خدمات اورژانسی هشدار دهد. ۳۰ درصد از افرادی که دچار ایست قلبی می‌شوند تنها هستند. در چنین مواردی هیچ شاهدی برای ارائه یا درخواست کمک در دسترس نیست و شانس زنده ماندن بسیار کم است. در صورت هشدار کاذب برای ایست قلبی، افراد می‌توانند تماس با اورژانس را لغو کنند. محققان این دکمه لغو را در دوره آینده آزمایش خواهند کرد.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!