تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

روشنایی و شادابی توسط یک تب‌بر طبیعی!

خاکشیر یک گیاه دارویی است که در طب سنتی به عنوان یک تب‌بر طبیعی شناخته می‌شود. این گیاه در طول تاریخ برای معالجه مشکلات سلامتی مختلف استفاده شده است. خاکشیر به‌عنوان یک گیاه دارای خاصیت ضد باکتریایی و ضد ویروسی قوی است و برای جلوگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خاکشیر در فصل‌های سرد سال، به‌عنوان یک داروی طبیعی بسیار مفید است و در مصرف آن باید نکاتی مهم را رعایت کرد. به عنوان مثال، افرادی که طبع سردی دارند نباید در مصرف خاکشیر زیاده‌روی کنند. همچنین، می‌توانید خاکشیر را با عسل مخلوط کرده و استفاده کنید تا سیستم ایمنی شما تقویت شود و اثر درمانی آن برای سرماخوردگی و آنفولانزا تا سه برابر افزایش یابد.

با توجه به خواص درمانی و قدرت ضدباکتریایی و ضدویروسی خاکشیر، مصرف این گیاه می‌تواند به شما کمک کند تا از بیماری‌های سرماخوردگی و آنفولانزا جلوگیری کنید و سلامتی خود را حفظ کنید.

ایسنا نوشت: برای جلوگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا می‌توانید از خاکشیر کمک بگیرید. خاکشیر در طب سنتی به دلیل طبع سردی که دارد به‌عنوان یک تب‌بر طبیعی معروف است. خاکشیر که نام دیگرش خاکشی است گیاهی یک تا دو ساله است که در دشت و صحرا به صورت خودرو می‌روید و وحشی است. خاکشیر یکی از گیاهان دارویی و خوراکی است که مصرف بالایی دارد. این گیاه در طب سنتی نیز توصیه شده است. به همین دلیل افراد زیادی تمایل دارند از این گیاه استفاده کنند.خاکشیر گیاهی از تیره‌ی شب‌بویان یک یا دو ساله است. این گیاه عموما در کوهستان‌ها و دشت‌ها رشد می‌کند. این گیاه حاوی تخم‌هایی به رنگ‌های قهوه‌ای و قرمز است. این تخم‌ها ریز و دراز هستند و نوع قرمز آن طعم نسبتا تلخی دارد.این گیاه ساقه‌ای بلند دارد که طول آن به یک متر نیز می‌رسد. در بالای گیاه کرکی به چشم نمی‌خورد، در حالی که پایین ساقه خاکشیر مقدار زیادی کرک دارد.گیاه خاکشیر از قسمت بالایی ساقه انشعاباتی دارد و گل‌هایی به رنگ زرد روشن در آن دیده می‌شوند. تخم‌های این گیاه طبع سردی دارند و به همین دلیل بیشتر افراد در فصل تابستان از خاکشیر استفاده می‌کنند تا به گرمازدگی دچار نشوند. به همین شکل افرادی که طبع سرد دارند نباید در مصرفش زیاده‌روی کنند.خاکشیر به‌عنوان یک خوراکی که دارای خاصیت ضد باکتریایی و ضد ویروسی قوی می‌باشد شناخته می‌شود. برای جلوگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا می‌توانید از خاکشیر کمک بگیرید. خاکشیر در طب سنتی به دلیل طبع سردی که دارد به‌عنوان یک تب‌بر طبیعی معروف است.خاکشیر اگر همراه با عسل مصرف شود موجب می‌شود که سیستم ایمنی شما تقویت شود و تاثیر آن برای درمان سرماخوردگی تا سه برابر افزایش یابد.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!