تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

زیبایی در خطر: مشکلاتی که زیبایی و جذابیت چهره خانم ها را تهدید می کند

زیبایی در خطر: مشکلاتی که زیبایی و جذابیت چهره خانم ها را تهدید می کند

جذابیت و زیبایی پوست برای بسیاری از خانم ها اهمیت زیادی دارد. اما بسیاری از آنان از تاثیرات کارهای نادرست بر روی پوستشان بی اطلاع هستند. عادات روزمره‌ای که می‌توانند به زیبایی و جذابیت پوست آسیب بزنند وجود دارند.

یکی از این عادت‌ها، کمبود خواب است. مطالعات نشان داده‌اند که بدون خواب کافی، جذابیت ظاهری کم می‌شود. همچنین، مصرف زیاد شکر نیز موجب آسیب به پوست می‌شود. از آنجایی که شکر می‌تواند باعث تولید سمومی شود که به کلاژن و الاستین پوست آسیب می‌زنند.

همچنین استرس نیز از عوامل مهمی است که می‌تواند به پیری و آسیب به پوست منجر شود. استرس مزمن می‌تواند سطح هورمون کورتیزول را افزایش دهد و این موجب پیری پوست می‌شود.

در نهایت، مصرف زیاد گوشت نیز می‌تواند به آسیب به پوست منجر شود. مطالعات نشان داده‌اند که مصرف زیاد گوشت می‌تواند جوانی و شادابی پوست را تخریب کند. بهتر است به یک رژیم غذایی متوازن و سالم توجه کنیم تا از سلامت و جذابیت پوست خود مراقبت کنیم.

نمناک نوشت: همه خانم ها به دنبال زیبایی پوستشان هستند، اما کارهایی را ناخواسته انجام می دهند که ممکن است ندانند چه تاثیرات مخربی برروی پوستشان می گذارد.عاداتی که زیبایی و جذابیت را از چهره شما میگیردجذابیت برای خیلی ها مهم ترین نکته محسوب می‌ شود. محققان به این نتیجه رسیده اند که انتخاب‌ های مختلفی در سبک زندگی باعث می‌ شوند تا جذابیت کم شود؛ که خیلی از شما این نکات را نمی‌ دانید اما به طور مستقیم روی کیفیت پوست تان اثر گذار است.نخوابیدن به اندازه کافیطبق مطالعاتی در سال 2017، اگر شما دو شب به اندازه کافی نخوابید، از جذابیت ظاهری تان کم می شود. محققان مطالعاتی را در این باره انجام داده‌اند و عکس‌ هایی را از افراد به ثبت رساندند و متوجه شدند کسانی که خواب آشفته ای دارند، از زیبایی شان کم شده است. به خاطر همین توصیه می‌ شود که همه؛ شب ها 8 ساعت خواب با کیفیت داشته باشید.مصرف زیاد شکرمحققان به این نتیجه رسیده اند که مصرف زیاد شکر باعث می‌ شود شما سن تان بالاتر از آنچه که هستید نشان دهد، زیرا شکر، گلوکز یا فروکتوز باعث تولید موادی می‌ شوند که سموم را ایجاد می‌ کند، به کلاژن و الاستین که دو پروتئین مهم پوست بوده و برای جوانی و شادابی هستند؛ نیز آسیب خواهد زد.استرس زیاداسترس مزمن باعث می‌ شود که شما نتوانید زندگی راحتی داشته باشید؛ همچنین هورمون کورتیزول در بدنتان ترشح می‌ شود که باعث پیری پوست خواهد شد. حتی اگر قوی ترین سیستم ایمنی را هم داشته باشید، با استرس آن را از پا در می‌ آورید؛ این اتفاق بر روی جوانی و شادابی شما هم تاثیر منفی خواهد داشت.مصرف زیاد گوشتمطالعاتی در اروپا نشان داده است مردانی که گیاهخوار هستند، جذابیت مردانگی بیشتری دارند و همین مورد در مورد خانم ها هم صدق می کند. به خاطر همین توصیه می شود که خیلی در مصرف گوشت زیاده روی نکنید، زیرا به مرور زمان شادابی و جوانی پوستتان را از بین می برد.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!