تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

راهنمای اتصال گوشی به کامپیوتر: چگونه موبایل و کامپیوتر را به هم وصل کنیم؟

راهنمای اتصال گوشی به کامپیوتر: چگونه موبایل و کامپیوتر را به هم وصل کنیم؟

اتصال گوشی به کامپیوتر یکی از روش‌های ساده برای انتقال فایل‌ها و بکاپ گرفتن است. با استفاده از کابل USB، می‌توانید به راحتی گوشی خود را به کامپیوتر وصل کنید. ابتدا باید کامپیوتر را روشن کرده و قفل گوشی خود را باز کنید. سپس کابل USB را بین دو دستگاه وصل کنید. بعد از انتقال، در گوشی پیغامی را مشاهده خواهید کرد که اجازه انتقال فایل‌ها را می‌دهد. با انتخاب گزینه مناسب، می‌توانید فایل‌های گوشی خود را به کامپیوتر منتقل کنید.

همچنین، می‌توانید از برنامه‌های اختصاصی هر کمپانی برای مدیریت فایل‌های گوشی استفاده کنید. مثلاً Samsung Smart Switch برای گوشی‌های سامسونگ و Huawei PC Manager برای گوشی‌های هواوی مناسب هستند. همچنین برنامه iTunes برای آیفون آماده شده است. با نصب این برنامه‌ها بر روی کامپیوتر، می‌توانید به راحتی فایل‌های گوشی خود را مدیریت کنید و بکاپ بگیرید.

نمناک نوشت: اگر بنابر هر دلیلی تصمیم دارید تا اتصال گوشی به کامپیوتر را برای انتقال فایل بخصوصی و یا بکاپ برقرار کنید، خیلی ساده می توانید از طریق کابل USB اقدام کنید.آموزش اتصال گوشی به کامپیوتریکی از قابلیت هایی که گوشی های امروزی دارند این است که شما خیلی ساده و آسان می توانید آنها را به دستگاه های دیگر، از جمله کامپیوتر، متصل کنید. با این وجود گاهی اوقات ممکن است بنابر هر دلیلی تصمیم بگیریم تا گوشی را به کامپیوتر متصل کنیم تا فایلی را در میان این دو دستگاه، جابجا کنیم.روش اول؛ اتصال گوشی به کامپیوتر از طریق USBساده‌ترین روشی که برای اتصال گوشی به کامپیوتر وجود دارد، اتصال از طریق کابل USB می باشد که بدون شک اساسی ترین روش ممکن می باشد. برای استفاده از این روش، شما صرفا به یک کابل USB نیاز دارید تا ارتباط میان گوشی و کامپیوتر را ایجاد کنید. از این رو باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛1. ابتدا کامپیوتر/لپ تاپ خود را روشن کنید و اجازه دهید تا به‌صورت کامل لود شود.2. اینک قفل صفحه گوشی را باز کنید. بعد از باز کردن قفل گوشی، از طریق کابل USB، گوشی را به کامپیوتر متصل کنید.3. بعد از اتصال گوشی به کامپیوتر، نوار پیمایش را از بالا به پایین بکشید. در این بخش دو پیغام را دریافت خواهید کرد. اولین پیغامی که برای شما نمایش داده خواهد شد، امکان انتقال و دریافت فایل از گوشی به کامپیوتر می باشد که می توانید آنرا شخصی سازی کنید. همچنین دومین پیغامی که در این بخش مشاهده خواهید کرد این است که در کنار انتقال و دریافت فایل ها، گوشی شما در حال شارژ مستقیم می باشد. از این رو در کنار انتقال فایل ها، گوشی شما نیز همچنان شارژ خواهد شد. برای شخصی سازی انتقال، گزینه مشخص شده را انتخاب کنید.4. با انتخاب گزینه USB for file transfer می توانید اتصال گوشی به کامپیوتر را شخصی سازی کنید. از این رو 5 گزینه قابل استفاده است که هر یک برای کاربرد خاصی قرار گرفته اند. به همین دلیل اگر تصمیم دارید تا فایل های خود را با کامپیوتر منتقل کنید، باید گزینه اول یا همان Transferring files را انتخاب کنید. سپس پیغامی را در گوشی دریافت خواهید کرد که از شما اجازه انتقال فایل های گوشی به کامپیوتر را خواهد پرسید. در این مرحله باید گزینه Allow یا Accept را انتخاب کنید تا دسترسی به کامپیوتر داده شود.5. هم اکنون گوشی در کامپیوتر شما شناخته شده است و می بایست وارد This PC شوید. بعد از وارد شدن می توانید نام دستگاه خود را مشاهده کنید. اینک آنرا انتخاب کنید.6. تمام فایل های گوشی به تفکیک حافظه داخلی و حافظه خارجی را در این بخش خواهید دید.هم اکنون شما موفق به اتصال گوشی به کامپیوتر با کابل USB شدید.روش دوم؛ با استفاده از برنامه کمپانی سازنده گوشیاکثر کمپانی های سازنده گوشی، برای مدیریت هر چه بهتر فایل های گوشی، برنامه ای را برای کامپیوترها طراحی می کنند که از این طریق شما می توانید فایل های خود را بین کامپیوتر و گوشی، به اشتراک بگذارید. برای مثال برنامه Samsung Smart Switch، برنامه ای برای مدیریت فایل های گوشی های سامسونگ می باشد که با نصب این برنامه بر روی کامپیوترف می توانید از تمام داده های گوشی سامسونگ خود، بکاپ بگیرید. در مقابل در گوشی های هواوی، برنامه Huawei PC Manager، صرفا جهت ارتباط گوشی های هواوی با کامپیوتر و همچنین قابلیت های مختلف طراحی شده است. همچنین برنامه ITunes، برنامه مخصوص کامپیوتر و مدیریت فایل های گوشی های آیفون می باشد.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!