تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

قطاری بر روی ریل های لوکس: هتل متحرک لوکس؛ غرفهایی با دیدی عالی!

قطاری بر روی ریل های لوکس: هتل متحرک لوکس؛ غرفهایی با دیدی عالی!

قطار سوئیت شیکی شیما یکی از مجلل ترین و گران ترین قطارهای جهان است که به عنوان یک هتل لوکس متحرک شناخته می شود. این قطار دارای ۱۰ واگن است که شامل واگن‌های خواب، سالن، ناهارخوری و تماشا است. واگن‌های خواب دارای سوئیت‌های خصوصی هستند، که برخی از آنها دوش و توالت دارند. همچنین دارای واگن‌هایی با دکوراسیون زیبا و واگن هایی برای تماشای مناظر است.

این قطار با سطح بالای خدمات به مسافران اجازه می دهد تا از تجربه لذت بخشش در زمان سفر لذت ببرند. هر سفر در ایستگاه اوئنو تایتو توکیو شروع شده و با تورهای ۲، ۴ و ۳ روزه در طول فصول مختلف به پایان می رسد.

این قطار به طور رسمی در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد و با خدمات خیره کننده خود توجه زیادی جلب کرد. قیمت بلیط این قطار بین ۲,۸۶۰ دلار تا ۱۰ هزار دلار متغیر است، و برای افراد ثروتمند مناسب است. علاوه بر این، عربستان سعودی همچنین قطار لوکس “رویای صحرا” خود را معرفی کرده است که انتظار می رود سرعت بالایی داشته باشد و مسیر آن بین ریاض تا قریات باشد.

روزیاتو نوشت: مجلل ترین قطار جهان، دارای جکوزی و رستوران است. سری E001 قطار سوئیت شیکی شیما در ژاپن که به عنوان «هتل لوکس متحرک» شناخته شده، یکی از منحصر به فردترین و گران ترین قطارها است.این قطار ۱۰ واگنه متشکل از ۶ واگن خواب، یک واگن سالن، یک واگن ناهارخوری و واگن های تماشا در دو سر قطار است.۵ تا از واگن‌های خواب دارای ۳ سوئیت خصوصی هستند، در حالی که واگن ۷ دارای دو سوئیت لوکس است؛ یک نوع دو سطحی و یک نوع تک سطحی و مسطح.تمام اتاق های لوکس دارای دوش و توالت هستند، در حالی که دو تا از آنها حتی وان حمام دارند.خدمات ارائه‌شده در این قطار به قدری سطح بالا هستند که مسافران فراموش می کنند که در قطار هستند و نه یک هتل شیک.این قطار با سوئیت‌های خیره‌کننده، دکوراسیون زیبا و واگن هایی برای تماشای مناظر، مانند یک هتل پنج ستاره متحرک است.در این قطار یک سالن استراحت با تم جنگلی با شاخه‌های فلزی طلایی روی دیوارها، یک پیانوی سیاه، یک شومینه شیشه‌ای مدرن و کف‌پوش چوبی هرینگبون وجود دارد.سوئیت‌ها با پنل های چوبی ظریف و نقاشی های هندسی روی دیوارها پوشیده شده‌اند و دو کابین مجلل دارای حمام‌هایی شیک از چوب سرو و لباس‌هایی به سبک ردای ژاپنی هستند.واگن های ۱ تا ۴ و ۸ تا ۱۰ این قطار مسافرتی هیبریدی الکتریک/دیزلی لوکس دارای بدنه آلومینیومی هستند، در حالی که واگن های ۵ تا ۷ بدنه فولادی ضد زنگ دارند.همه مسافران قطار می توانند به سوئیتی در واگن ۴ دسترسی داشته باشند، صرف نظر از سن، ناتوانی های جسمانی یا عوامل دیگر.با این حال، کل قطار تنها ۳۴ مسافر را در خود جای می دهد. قیمت بلیط قطار سوئیت شیکی شیما بین ۲,۸۶۰ دلار تا حدود ۱۰ هزار دلار است.همانطور که می توان تصور کرد، این تجربه برای افراد ثروتمند بسیار مناسب است.هر سفر در ایستگاه اوئنو، ایستگاه راه‌آهن اصلی در منطقه تایتو توکیو، شروع شده و به پایان می‌رسد.از آنجا مسافران به تورهای ۲ روزه و ۴ روزه از بهار تا پاییز و تورهای ۳ روزه در طول زمستان می روند.برنامه سفر ۲ روزه شامل یک سفر یک شبه از توکیو به شهر چیکوما، قبل از توقف در قلعه آیزو واکاماتسو است.اگر سفر ۳ روزه را انتخاب کنید، ۲ شب را در ماتسوشیما و سپس هیروساکی سپری خواهید کرد.برنامه سفر ۴ روزه مسافران را به مکان‌های مختلفی در سراسر کشور می‌برد و اقامت شبانه در هتل در بخش نوبوریبتسو ارائه می‌شود.این سرویس به طور رسمی در تاریخ ۱ می ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد و توجه زیادی را به خود جلب کرد. به همین خاطر، بلیت‌های سفر افتتاحیه از طریق قرعه‌کشی در دسترس افراد قرار گرفتند.در نقطه دیگری از دنیا، عربستان سعودی نیز جدیدترین طرح بلندپروازانه خود را برای سفر با قطاری لوکس فاش کرده است.مسیر این قطار جدید که «رویای صحرا» نام دارد، بین ریاض تا قریات در نزدیکی مرز اردن خواهد بود.انتظار می‌رود که سرعت این قطار حدود ۱,۱۰۰ کیلومتر در ساعت باشد.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!