تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

خوردن قهوه در اینجا ممنوع!

خوردن قهوه در اینجا ممنوع!

قهوه یکی از نوشیدنی‌های پرطرفدار در سراسر جهان است که افزایش متابولیسم، بهبود عملکرد شناختی و افزایش طول عمر از جمله فواید آن است. با این حال، مصرف قهوه با معده خالی ممکن است منجر به مشکلات متعدد سلامتی شود. از جمله این مشکلات می‌توان به مشکلات گوارشی، افزایش استرس، اختلال در تنظیم قند خون، نوسانات خلقی و التهاب اشاره کرد.

نوشیدن قهوه با معده خالی می‌تواند سبب افزایش ترشح اسید معده شده و منجر به سوءهاضمه، نفخ و تهوع شود. همچنین، مصرف قهوه با شکم خالی می‌تواند سطح هورمون استرس را افزایش دهد و اختلالاتی مانند پوکی استخوان، افزایش فشار خون و دیابت را ایجاد کند.

به همین دلیل، برای بهره‌مندی از خواص قهوه و پیشگیری از مشکلات احتمالی، مناسب است هرگز قهوه را با معده خالی ننوشید. بهتر است قبل از نوشیدن قهوه حداقل یک وعده وعده غذایی مصرف کنید تا احتمال ایجاد مشکلات سلامتی کاهش یابد.


فواید قهوه عبارتند از: افزایش متابولیسم و چربی‌سوزی، بهبود عملکرد شناختی و حتی افزایش طول عمر، برای بهره‌مندی از خواص قهوه، بهتر است معده شما خالی نباشد.
مضرات نوشیدن قهوه با معده خالی
مشکلات گوارشی: نوشیدن قهوه با معده خالی، سبب افزایش ترشح اسید معده می‌شود و سوءهاضمه، نفخ و تهوع را در بر دارد.
استرس: مصرف قهوه با معده خالی سطح کورتیزول یا هورمون استرس را افزایش می‌دهد. کورتیزول بالا در بدن باعث پوکی استخوان، فشار خون بالا و دیابت می‌شود.
اختلال در تنظیم قند خون: نوشیدن قهوه با شکم خالی، عملکرد گلوکز را مختل می‌کند و بر متابولیسم تأثیر می‌گذارد؛ متابولیکِ ضعیف نیز خطر بیماری قلبی و دیابت را افزایش می‌دهد.
نوسانات خلقی: تولید بیش از حد اسید معده در پی مصرف قهوه، از علل نوسانات خلقی است و اضطراب و افسردگی را در بر دارد.
التهاب: نوشیدن قهوه با معده خالی عامل اصلی استرس اکسیداتیو و التهاب است و مشکلات پوستی و دیابت را به همراه دارد.
منبع:خبرآنلاین

برچسب ها

,

مطالب مشابه را ببینید!