تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

آغاز ماه مبارک رمضان ۱۴۰۳: روزی برای تجدید نیت و پیدا کردن حقیقت‌های دل‌نشین

آغاز ماه مبارک رمضان ۱۴۰۳: روزی برای تجدید نیت و پیدا کردن حقیقت‌های دل‌نشین

در تاریخ ۱۲ مارس، دفتر آیت‌الله سیستانی، مرجع تقلید شیعیان در عراق، اعلام کرد که اولین روز از ماه مبارک رمضان در روز سه‌شنبه خواهد بود. این اعلامیه مبنی بر پیش‌بینی تقویمی ماه‌های قمری و تعیین وقت شروع ماه رمضان بود.

مراسم رویت هلال، که در آخرین روز از ماه قبل انجام می‌شود، ملاک اصلی برای تعیین شروع ماه رمضان است. بنابراین، بر اساس این بیانیه، تعیین دقیق تاریخ شروع ماه رمضان بر اساس استهلال ماه و بیانیه‌های مربوط به روز پایانی ماه شعبان انجام می‌شود.

ماه مبارک رمضان برای مسلمانان جهان اهمیت ویژه‌ای دارد و در آن انجام عبادات و اعمال نیکو به خصوص است. این اعلامیه، شیعیان عراق را به شرکت در مراسم و عبادات این ماه مبارک تشویق کرد و آنان را به درک و شناخت بهتر اهمیت این ماه دعوت کرد.

مهر نوشت: دفتر آیت‌الله سیستانی مرجع تقلید شیعیان در عراق با صدور بیانیه‌ای پیش‌بینی کرد که روز سه‌شنبه ۱۲ مارس اولین روز ماه مبارک رمضان باشد.دفتر آیت‌الله سیستانی مرجع شیعیان در عراق بیانیه‌ای را در خصوص روز آغاز ماه مبارک رمضان صادر کرد.پیش‌بینی ماه‌های قمری و بویژه وقوع ماه مبارک رمضان که برای مسلمانان جهان از اهمیت خاصی برخوردار است، بر اساس محاسبات نجومی صورت می‌گیرد، اما ملاک اصلی در حلول ماه، رؤیت آن است که معمولاً در عصر روز پایانی ماه قبل صورت می‌گیرد؛ لذا تعیین دقیق ماه مبارک رمضان نیز بر اساس بیانیه‌های مربوط به روز پایانی ماه شعبان و بر اساس استهلال ماه صورت می‌گیرد.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!