تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

جذابترین سریال‌های تلویزیون برای نوروز و رمضان ۱۴۰۳

جذابترین سریال‌های تلویزیون برای نوروز و رمضان ۱۴۰۳

با توجه به تعداد زیادی از سریال‌هایی که در تلویزیون ایران در روزهای نوروز و رمضان پخش می‌شوند، انتظار می‌رود که علاقه‌مندان به تلویزیون این تازه‌ترین اخبار را دنبال کنند. بین این سریال‌ها، «نون. خ» و «پایتخت» همان‌طور که از قبل شنیده شده بود، از جمله پرطرفدارترین‌ها هستند. در حالی که اعلام شد که فصل جدید از «جومونگ» نیز به زودی به آنتن برسد.
همچنین، با اعلام تصمیم برای پخش سریال آقاخانی بعد از ماه رمضان، انتظار می‌رود که این سریال نیز به شکلی جذاب و موفق پخش شود. همچنین، با شنیدن خبرهای مختلف درباره پخش سریال‌های دیگر مانند سریال «بدل»، «رستگاری»، «عیار مهیار»، «زیرخاکی» و «رؤیای نیمه‌شب»، انتظار می‌رود تا این سریال‌ها نیز مورد توجه بینندگان قرار بگیرند.
با این حال، هنوز اطلاعات دقیق‌تری درباره زمان پخش و اطلاعات دیگر این سریال‌ها اعلام نشده است. اما با توجه به تعداد زیادی از این سریال‌ها و گسترده بودن موضوعاتی که در آنها مطرح می‌شود، انتشار آنها منجر به جذب تعداد زیادی از بینندگان خواهد شد.


با نگاهی به تولیدات تلویزیونی، شنیده‌ها حاکی از آن است که سیما فیلم تصمیم گرفته است «نون. خ» را از نیمه دوم فروردین روی آنتن بفرستد.
برگ برنده تلویزیون در روز‌های نوروز که هم‌زمانی با ماه رمضان دارد، «نون. خ» و «پایتخت» بود. با توجه به تصمیم سیمافیلم برای پخش سریال آقاخانی بعد از شب‌های قدر و شهادت حضرت‌علی (ع)، عوامل «پایتخت» هم آب پاکی را روی دست مدیران سازمان ریختند، چراکه تهیه‌کننده این سریال عنوان کرده که قرار نیست نسخه سینمایی «پایتخت» ساخته شود. بااین‌حال، همه‌جا پرشده از صحبت درباره پخش سریال «پایتخت»؛ سریالی که به‌نظر تا دقیقه ۹۰ نمی‌توان حضورش را انکار یا تأیید کرد.
سریال جومونگ ۳
حالا تلویزیون مانده و فصل جدید «جومونگ»؛ دوبلور‌ها مشغول کار هستند تا فصل سوم «جومونگ» که از سریال‌های پرطرفدار ایرانی است و تکرار چندین‌باره‌اش بیشتر از سریال‌های تولید سیما مخاطب دارد را به آنتن نوروز برسانند.
فرشید شکیبا، مدیر واحد دوبلاژ سیما اعلام کرده که فصل سوم این سریال دوبله می‌شود و با نام «جا میونگ گو» روانه آنتن خواهد شد.
جامیونگ گو (کره‌ای: 자명고; لاتین‌نویسی اصلاح‌شده: Jamyeonggo) یک مجموعهٔ تلویزیونی کره جنوبی سال ۲۰۰۹ با بازی جونگ ریو-وون، جونگ کیونگ هو و پارک مین یونگ است.
این مجموعه به دلیل ادامه دادن بحث سرزمین بادها، به جومونگ ۳ نیز معروف است و به دائموسین، نوه جومونگ، مؤسس امپراطوری گوگوریو و شاهزاده هودونگ، پسر دائموسین می‌پردازد.
این سریال روایتگر ادامه دوران حکمرانی موهیول، نوه جومونگ است؛ البته شخصیت اصلی داستان پسر او شاهزاده هودونگ می‌باشد و داستان حول محور او می‌چرخد. موهیول در این سریال پیر مردی جاه‌طلب است. داستان در مورد تسخیر امپراطوری ناکرانگ به دست گوگوریو می‌باشد.
سریال نون خ ۵
تولید فصل پنجم «نون. خ» زودتر از بقیه سریال‌ها آغاز شد؛ سریالی که حمایت چندجانبه مدیران سازمان را داشت. «نون. خ» در چهار فصل قبلی خود جزو پرمخاطب‌های تلویزیون بود و عنوان می‌شد که قرار است از نخستین روز عید روانه آنتن شود، اما حالا مدیران سازمان تصمیم گرفتند زمان پخش این سریال را به تعویق بیندازند. شنیده‌ها حاکی از آن است که «نون. خ» از نیمه دوم فروردین روی آنتن خواهد رفت.
توجه به محور‌هایی همچون محیط زیست، میراث فرهنگی و مسائل اقوام کماکان در دستور کار سعید آقاخانی و عوامل «نون‌خ۵» است.
سریال بدل
سریال‌های نوروز ۱۴۰۳، به‌نظر می‌رسد تنها سریال طنزی که از سیما پخش می‌شود، «بدل» علی مسعودی است؛ کارگردانی که سریال قبلی‌اش آنقدر‌ها هم به دل ننشست. مسعودی حالا طنز «بدل» را برای پخش در تلویزیون آماده می‌کند.
سریال «بدل» به تازگی کلید خورده است و جمعی از بازیگران طنز قرار است در این مجموعه به ایفای نقش بپردازند.
فیلمنامه این سریال در ۲۶ قسمت به نگارش درآمده است و خود علی مسعودی آن را نوشته است. در اولین سکانس‌ها از این سریال فرزانه سهیلی به ایفای نقش می‌پردازد.
علیرضا مسعودی معروف به علی مشهدی بازیگر و نویسنده مجموعه‌های طنز است که در چند سال اخیر بیشتر خودش کارگردان آثار و نوشته‌هایش بوده است.
او همچنین کارگردانی سریال‌های «آخر خط» و «نوروز رنگی» را در سال‌های اخیر در تلویزیون به عهده داشته است که دومی با اقبال بیشتری از طرف مخاطب مواجه شد و قرار بود فصل دوم آن نیز ساخته شود.
سریال رستگاری
سریال‌های نوروز ۱۴۰۳، شروع ماه رمضان فرصتی برای مدیران سیماست تا بتوانند سریال‌های جدیدی را که حال و هوای طنز ندارند به جدول پخش اضافه کنند. «رستگاری» مسعود ده‌نمکی از سریال‌هایی است که قرار است در نوروز پخش شود؛ سریالی که حال و هوای ماورایی دارد، اما با نگاهی به کارنامه سریال‌سازی ده‌نمکی به‌نظر می‌رسد این سریال هم مانند دیگر مجموعه‌هایی که ساخته نتواند در استقبال مردم موفق باشد.
داستان سریال رستگاری هم مانند سریال‌های اغماء، احضار، ملکوت، او یک فرشته بود و… ماورایی است و درباره دو برادر کارخانه‌دار است که دچار چالش‌هایی می‌شوند. این سریال قرار است از زاویه‌ای تازه به مبحث عالم برزخ و در قالب یک قصه شنیدنی و پر از گره بپردازند.
بازیگران سریال ماه رمضان رستگاری عبارتند از:
محمود پاک‌نیت در نقش حافظ
نفیسه روشن
علیرضا استادی
حمیدرضا هدایتی
رامین راستاد
مهدی سلوکی و … 
سریال عیار مهیار
از دیگر سریال‌هایی که شنیده شده به آنتن نوروز و رمضان می‌رسد، «عیار مهیار» است. سیدجمال سیدحاتمی این سریال تاریخی را کارگردانی کرده؛ کارگردانی که فصل اول «مستوران» را هم ساخته است. داستان «عیار مهیار» در دوران صفویه می‌گذرد و در ۳۰قسمت روی آنتن خواهد رفت. فیلمنامه این مجموعه تلویزیونی را محمدرضا محمدی‌نیکو به نگارش درآورده است.
سریال‌های نوروز ۱۴۰۳، از دیگر سریال‌هایی که شنیده شده به آنتن نوروز و رمضان می‌رسد، «عیار مهیار» است. سیدجمال سیدحاتمی این سریال تاریخی را کارگردانی کرده؛ کارگردانی که فصل اول «مستوران» را هم ساخته است. داستان «عیار مهیار» در دوران صفویه می‌گذرد و در ۳۰قسمت روی آنتن خواهد رفت. فیلمنامه این مجموعه تلویزیونی را محمدرضا محمدی‌نیکو به نگارش درآورده است.
خلاصه داستان سریال مهیار عیار:
داستان درباره راهزنی است که بر اساس اتفاقی که در شهر یزد برایش می‌افتد، پای چوبه دار، خواهشی را که دیدار مادرش در آخرین دقایق بوده است، مطرح می‌کند. جوانمردی برای اینکه راهزن به خواسته اش برسد وساطت می‌کند و این اقدام باعث می‌شود راهزن دچار تحول شود و به سمت عیاری بیاید. مهیار یا همان راهزن از مهارت و ذکاوت خوبی برخوردار است و به مرور با مشکلاتی که در شهر اصفهان برای مردم و داروغه و … اتفاق می‌افتد، درگیر می‌شود و هر بار درگیر داستان جدیدی می‌شود …
سریال زیرخاکی نوروز ۱۴۰۳ پخش می‌شود؟
سریال‌های نوروز ۱۴۰۳: حالا که وضعیت دقیق سریال‌های نوروزی مشخص نیست، باید امیدوار بود که فصل چهارم «زیرخاکی» به تلویزیون برسد؛ سریالی به کارگردانی جلیل سامان که توانسته بود در فصل‌های قبلی از نگاه مدیران سیما موفق باشد. این سریال در پایان روز‌های تصویربرداری است و شاید بتواند آنتن نوروز را پر کند.
سریال رؤیای نیمه‌شب
سریال‌های نوروز ۱۴۰۳: البته در میان سریال‌هایی که نامشان دیده می‌شود، نام یک‌سریال تاریخی هم برای پخش در سال جدید دیده می‌شود. «رویای نیمه‌شب» عاشقانه‌ای تاریخی است که حسن آخوندپور آن را کارگردانی کرده و اقتباسی آزاد از یک رمان دارد. این سریال درصورت آماده شدن به آنتن نوروز و رمضان می‌رسد.
حسن آخوندپور پیش از این سریال «عشق کوفی» را به تهیه‌کنندگی سعید سعدی کارگردانی کرده بود.
منبع:گفتنی 

برچسب ها

,

مطالب مشابه را ببینید!