تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

اطلاعات مهم برای دارندگان کارت سوخت: سهمیه بنزین نوروز ۱۴۰۳ چقدر است؟

اطلاعات مهم برای دارندگان کارت سوخت: سهمیه بنزین نوروز ۱۴۰۳ چقدر است؟

اقتصاد آنلاین یکی از ابزارهای مهم و کارآمد در زمینه مدیریت و افزایش کیفیت خدمات است. با توجه به فعالیت‌های اینترنتی، امکان دسترسی آسان و سریع به اطلاعات و خدمات فراهم شده است و تأمین نیازهای مالی و اقتصادی کاربران به راحتی انجام می‌شود.

درباره سهمیه‌ بنزین باید گفت که انتشار خبر افزایش سهمیه کارت سوخت در دوران عید نوروز هر سال، موضوع بحث‌برانگیزی در جامعه است. وزیر نفت تازه‌ترین اظهارات خود را اعلام کرده و برنامه‌های مختلفی را برای تامین بنزین در این دوران مهم اعلام کرده است. این تلاش‌ها با همکاری شرکت‌های ملی و خصوصی در حال انجام است تا احتمال افزایش سهمیه بنزین عید کاهش یابد.

این تلاش‌ها نتیجه‌ای از برنامه‌ریزی در مدیریت مصرف و تولید بنزین در کشور است و موجب افزایش ظرفیت تولید و توزیع بنزین شده است. توقف شرکت‌های پخش فرآورده‌های نفتی در ارائه خدمات در دوران عید نیز جلوگیری شده است تا تداوم تامین سوخت در این دوران تضمین شود. به طور کلی، اقتصاد آنلاین و جامعه به طور کلی از توجه به مسائل اقتصادی و مدیریت منابع مالی در دوران اقتصادی حساسیت بیشتری نشان می‌دهند.

اقتصاد آنلاین نوشت: این روزها با نزدیک شدن به عید نوروز نیز زمزمه‌ای از سهمیه بنزین عید به گوش می‌خورد. اخباری از افزایش سهمیه کارت سوخت خودروها به دلیل فرارسیدن عیدنوروز ۱۴۰۳ منتشر شده است.گاهی اتفاقاتی می‌افتد که دولت سهمیه کارت سوخت خودروها را افزایش می‌دهد به همین دلیل این روزها با نزدیک شدن به عید نوروز نیز زمزمه‌ای از سهمیه بنزین عید به گوش می‌خورد.سهمیه بنزین عید کی واریز می شود؟وزیر نفت به تازگی درباره اختصاص سهمیه بنزین عید اظهار کرده است: تمام تلاش خود را به کار بستیم تا ان‌شاءالله مردم عزیز در بحث تعطیلات عید نوروز دچار مشکل نشوند. به هرجهت تمامی ۴۲۰۰ جایگاهی سراسر کشور حتی در روزهای سال ۱۴۰۲ که مصرف بنزین به ۱۴۳ میلیون لیتر رسید ولی هیچ‌جایگاهی متوقف نشد.با برنامه‌ریزی در مدیریت مصرف داریم، همه موضوعات در این خصوص را پوشش دادیم تا سوخت رسانی دچار مشکل نشود، گفت: جایگاه سیار هم داریم که در اختیار بخش خصوص قرار دارد. در شهریور ۱۴۰۰ در زمان تحویل دولت، تولید بنزین ۹۶ میلیون لیتر در روز بود ولی امروز با فاز دوم پالایشگاه آبادان حدود ۱۱۴ میلیون لیتر تولید بنزین در روز را شاهد هستیم.مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نیز از افزایش کارت سوخت آزاد جایگاه‌ها در نوروز ۱۴۰۳ خبر داده است. او گفته است: کارت سوخت جایگاه‌ها در ایام نوروز افزایش می‌یابد تا دچار مشکل نشویم. کارت آزاد جایگاه‌ها در نوروز با توجه به میزان تردد و بالا بودن فروش آن‌ها به جایگاه‌های توزیع سوخت اختصاص می‌یابد.بنابراین هنوز به طور رسمی هیچ کدام از مسئولان خبر اختصاص سهمیه بنزین عید را تایید نکردند.میزان شارژ کارت سوخت هرماهبنابر اعلام مسئولان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، سهمیه بنزین ماهیانه مالکان خودرو در ابتدای هر ماه به شرح زیر واریز می‌شود:۶۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای۱۰۰ لیتر بنزین آزادسهمیه بنزین آزاد در پایان هر ماه صفر خواهد شد.سهمیه بنزین یارانه‌ای تا ۶ ماه یا معادل ۳۶۰ لیتر ذخیره می‌شود.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!