تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

رازهای مرگ: کشف روستای مرموز در قزوین + جاذبه های آن و بهترین زمان برای بازدید

رازهای مرگ: کشف روستای مرموز در قزوین + جاذبه های آن و بهترین زمان برای بازدید

روستای مرگ در استان قزوین واقع شده و یکی از جاذبه‌های گردشگری محبوب این منطقه است. این روستا اشتباهی به نام “مَرگ” نه “مِرگ” شناخته شده است. وقتی از جاده قزوین- معلم کلایه عبور کنید و تابلوی “مرگ” را ببینید، بدانید که به روستای زیبای مرگ نزدیک هستید. این روستا در نزدیکی گردنه قسطین لار واقع شده و از طرف غرب به رودبار شهرستان و از طرف شرق به رودبار الموت معروف است.

جاذبه‌های گردشگری روستای مرگ بسیار متنوع است از قله‌های باستانی، بیدهای بلند و باغ‌های میوه تا حیوانات وحشی و چشمه‌های پرآب. با ارتفاعات مختلف، منظره‌های زیبا از منطقه را به نمایش می‌گذارند و گردشگران را به خود جذب می‌کنند. همچنین خانه‌های سنتی که روی هم چیده شده‌اند، منظره‌ای خاص و زیبا را به وجود می‌آورند.

بهترین زمان برای بازدید از روستای مرگ از اواخر فروردین تا اوایل آبان است، زمانی که طبیعت به بهترین روند زیبایی خود را نشان می‌دهد. امیدوارم که بازدید از این روستا برای شما تجربه‌ای فراموش نشدنی باشد.

نمناک نوشت: اگر نام روستای مرگ در قزوین به گوش شما هم خورده باشد حتما برایتان جالب بوده که بدانید این روستای اعجاب انگیز دقیقا کجاست و چرا این نام را به خود گرفته است؟روستای مرگ قزوین با جاذبه های گردشگری فراوانروستای مرگ یکی از زیباترین روستاها در بخش الموت قزوین است که یکی از جاذبه های گردشگری معروف و دیدنی قزوین محسوب می شود.نام این روستا “مَرگ” نیست!ممکن است با شنیدن نام این روستا فکر کنید که این روستا جایی بسیار خطرناک است اما اشتباه نکنید زیرا چنانچه در این بخش از گردشگری گفته ایم نام این روستا “مَرگ” نیست بلکه “مِرگ” نامیده شده است و به علت تلفظ اشتباه مَرگ خوانده می شود.روستای مرگ کجاست؟روستای زیبا در مسیر قزوین- معلم کلایه واقع است و محل قرار گیری آن در نزدیکی گردنه قسطین لار است. هنگامی که در جاده باریک و پرپیچ و خم قزوین- معلم کلایه حرکت می کنید پس از طی 35 کیلومتر به تابلویی برخورد خواهید کرد که مسیر «مرگ» را نشان می دهد.غرب این روستا را رودبار شهرستان و شرق آن را رودبار الموت نامیده اند با این حساب قلعه الموت در شرق و قلعه لمبه سر در رودبار غربی واقع است.جاذبه های گردشگری روستای مرگ قزویناین روستای زیبا و معروف گردشگری، دارای جاذبه های گردشگری فوق‌العاده زیبایی است که به ترتیب آنها به شما معرفی می کنیم.قله های باستانیاین روستا در نزدیکی ،گردنه قسطین لار بیشتر روز های سال پوشیده از مه و گیاهان است، می باشد .ارتفاعات این روستا به رودخانه شگفت انگیز شاهرود و دره الموت مشرف می باشد و شما با رسیدن به بالاترین نقطه از این روستا می توانید چشم اندازی رویایی از تمام الموت را نظاره گر باشید.قله های باستانی مختلفی که در این منطقه وجود دارد از جمله جاذبه های گردشگری این روستا می باشد که گردشگران به خاطر آن ها به آنجا سفر می کنند.بیدهای بلند و باغ های میوهاین روستای دیدنی پر از بیدهای بلند و باغ های میوه می باشد که با وزش نسیم دائمی در میان ابرها و مه تصویری رویایی از روستا بر بوم نقاشان برجسته تداعی می شود.حیوانات وحشیسیاهگوش، عقاب، خرس، کرکس، انواع شاهین و انواع دیگر حیوانات وحشی که زیستگاه اصلی آن ها در بخش های غربی البرز می باشد در اطراف روستای مرگ دیده می شوند.چشمه پر آب و زلالدر فاصله 5 کیلومتری روستا چشمه زلال و پر آبی به سمت دره الموت وجود دارد که حوالی آن همه ساله پر است از گردشگرانی که از تمام نقاط کشور به منطقه سفر کرده اند.خانه های روی هم چیده شدهشیب این روستا به گونه ای است که به نظر می رسد خانه ها بر روی هم چیده شده و هر لحظه امکان سقوط آنها وجود دارد. هرگاه از شیب تند روستای مرگ بالا بروید و به بالاترین نقطه آن برسید تمام دره الموت در یک چشم انداز زیبا نمایان می شود.شب که چراغ خانه ها یکی یکی روشن می شود و دریاچه ای از نور زیر پای شما تشکیل می شود. از بلندای روستای مرگ روستاهای دیگر منطقه همچون جزیره های تابان می درخشد و یک شب خاطره انگیز در روستای مرگ را به نمایش می گذارد.بهترین زمان برای بازدید از روستای مرگ قزوینروستای مرگ از اواخر فروردین تا اوایل آبان یکی از زیباترین چشم اندازهای ایران را در برابر شما ترسیم خواهد کرد.** به دلیل احترام به قانون کپی رایت تصاویر امکان استفاده از عکسهای اصلی روستای مرگ وجود نداشت و تصاویر این مطلب تزیینی هستند.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!