تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

راهکارهایی برای تمیز کردن اتو بهترین نحو

راهکارهایی برای تمیز کردن اتو بهترین نحو

اتو‌های کثیف ممکن است باعث خرابی و آسیب به لباس‌های شما شوند، بنابراین تمیز کردن منظم اتو ضروری است. برای تمیز کردن اتو باید از مواد نیازمندی مثل سرکه سفید، جوش شیرین و آب مقطر استفاده کنید. ابتدا باید مخزن اتو را تمیز کرده و سپس کف اتو را با یک پارچه آغشته به سرکه تمیز کنید. بعلاوه، می‌توانید از جوش شیرین برای تمیزی سوختگی‌ها و پلاستیک‌های ذوب شده استفاده کنید.

یک اتو باید حداقل یک بار در ماه تمیز شود تا عملکرد آن بهتر شود. همچنین برای جلوگیری از سوختگی و آسیب به لباس‌ها، باید پلاستیک‌های ذوب شده و آب قهوه‌ایی را به‌سرعت از صفحه آهن جدا کنید. نگهداری صحیح از اتو و استفاده از مواد نرم کننده، زندگی او را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد و از لباس‌های شما مراقبت می‌کند.


اتو‌های کثیف هیچ کاری برای لباس شما نمی‌کنند و حتی ممکن است لباس شما را خراب کنند. تمیز کردن منظم اتو علاوه بر اینکه به عمر مفید اتوی شما اضافه می‌کند موجب می‌شود راحت‌تر بر روی لباس‌ها سر خورده و چروک‌ها را صاف کند. اگر آخرین باری که اتوی خود را تمیز کرده‌اید به یاد ندارید معلوم است که زمان تمیزکاری اتو فرا رسیده و زمان آن است که به داد او برسید.
تمیز کردن گام‌به‌گام اتو
مرحله ۱: مواد مورد نیاز برای تمیزکاری را فراهم کنید
به گزارش ایرنا، تمیز نگه داشتن اتو نیازی به هزینه، زمان، تلاش یا هزینه زیادی ندارد. چند محصول تمیز کننده تمام چیزی است که شما نیاز دارید. برای تمیز کردن کفی اتو، چند پاک کننده معمولی خانگی در دسترس یعنی؛ سرکه سفید، جوش شیرین و آب مقطر نیاز دارید. در کنار این محصولات پنبه، اسفنج و مسواک قدیمی نیز مورد نیاز است.
مرحله ۲: تمیز کاری را از داخل به بیرون شروع کنید
مراحل تمیز کردن اتو از درون به بیرون است؛ بنابراین از تمیز کاری مخزن آغاز می‌کنیم. ابتدا مطمئن شوید که برق اتو قطع بوده و کاملا خنک است سپس حدود یک چهارم فنجان سرکه سفید مقطر را با سه چهارم فنجان آب مخلوط کنید. می‌توانید این مخلوط را در مخزن آب اتو بریزید و سپس اتو را به برق بزنید و روشن کنید. هنگامی که گرم شد، از دکمه بخار در بالاترین تنظیم استفاده کنید تا مخلوط سرکه و آب را در اتو جابجا کنید. این فرآیند را دو یا سه بار از طریق مخزن آب تکرار کنید تا از تمیز بودن عملکرد داخلی اتو اطمینان حاصل کنید. وقتی کارتان تمام شد، اتو را خاموش کنید و صبر کنید تا خنک شود. پس از خنک شدن، مخلوطی که در اتو باقی مانده است را بیرون بریزید.
مرحله ۳: کفی اتو را تمیز کنید
برای تمیز کردن کفی اتو یا کف اتو، به طوری که همانند روز اول بدرخشد، یک پارچه تمیز را در سرکه سفید مقطر فرو کنید، آن را روی میز اتو قرار دهید و چندین بار روی پارچه اتو کنید.

بهترین زمان برای تمیز کردن اتو
یک اتو باید حداقل ماهی یک بار تمیز شود و بعد از هر بار استفاده به آرامی با حوله‌ای مرطوب تمیز شود. چنانچه تا کنون نمی‌دانستید باید اتوی خود را تمیز کنید به این مسئله توجه کنید، زمانی که کفی آن براق و تمیز به نظر نمی‌رسد اتو نیاز به تمیزکاری دارد. تمیز نکردن می‌تواند موم سوخته را روی لباس‌های شما پخش کند و ظاهر لباس شما را خراب کند. چنانچه ابزاری که برای زیباتر جلوه دادن لباس‌هایتان از آن استفاده می‌کنید استاندارد نباشد، مسلما لباس شما را ایده‌آل صاف نمی‌کند و منتظر معجزه از آن نباشد.
چگونه آب قهوه‌ای زنگ آهن را از اتو خارج کنیم؟
چنانچه پس از هر بار مصرف آب اتوی خود را خالی نکنید، آهن داخل اتو زنگ زده و پس از مدتی آب قهوه‌ای از اتوی شما بیرون میریزد. چنانچه چنین مشکلی پیش آمد، همانند بالا حوله آغشته به سرکه سفید را بر روی میز اتو قرار دهید و چندین و چند بار آن را بر روی اتوی خود بکشید. این کار آنقدر تکرار کنید تا تمام اب قهوه‌ای آن خارج شود. پس از آن مراقب باشید پس از اتمام کار خود آب باقی مانده اتو را حتما کاملا خالی کنید.
چگونه اتو را تمیز نگه دارید؟
چنانچه کثیفی‌های عمیقی بر روی کفی، سوراخ‌ها و … دیدید هرگز وسوسه نشوید تا از ابزار سختی برای برداشتن لکه استفاده کنید. اینکار خسارات جبران ناپذیری بر اتوی شما وارد می‌کند و می‌تواند خراش‌های ناخواسته‌ای روی آن ایجاد کند.
استفاده از مواد شیمیایی قوی نیز می‌توانند عنصر گرمایش آهن را خراب کنند بنابراین از آن‌ها نیز دوری کنید و به سراغ یک خمیر جوش شیرین و یک برس نرم بروید تا به راحتی اتوی خود را با آن تمیز کنید.

تمیزی اتو با جوش شیرین
اگر آثار سوختگی و کثیفی بعد از تمیز کردن عمیق روی اتو باقی ماند، به سراغ مرحله بعدی می‌رویم. مقدار مساوی جوش شیرین و آب را با هم مخلوط کنید تا چیزی شبیه خمیر دندان ایجاد شود. سپس می‌توانید از یک برس یا پارچه نرم برای مالش دادن آن بر روی صفحه و دریچه‌های بخار استفاده کنید. قبل از استفاده بعدی آن را با آب مقطر تمیز کنید و بگذارید کاملا خشک شود.
چگونه می‌توان اتوی داغ را تمیز کرد؟
یکی از بهترین تمیز کننده‌های سوختگی اتو قرص استامینافون است. اتو را روی بالاترین درجه روشن کنید. پس از داغ شدن، قرص را مستقیماً روی ناحیه سوخته فشار دهید. قرص ذوب می‌شود و به ژلی تبدیل می‌شود که محل سوختگی را تمیز می‌کند. از یک پارچه مرطوب یا دستمال کاغذی برای تمیز کردن کفی استفاده کنید و در صورت لزوم این کار را تکرار کنید تا زغال سنگ کاملاً از بین برود.
هنگام انجام این کار از انبردست یا موچین استفاده نکنید، چون ممکن است از دست شما لیز بخورد و کف اتو را خراش دهد.
چگونه می‌توان سوراخ‌های بخار اتو را تمیز کرد؟
گوش پاک کن‌های پنبه‌ای ابزار مناسبی برای ورود به سوراخ‌های بخار و تمیز کردن آن‌ها هستند. ابتدا آن‌ها را با سرکه سفید آغشته کنید و سپس سوراخ‌ها را تمیز کنید تا قدرت پاک‌کنندگی بیشتر شود.
چگونه می‌توان پلاستیک ذوب شده را از اتو جدا کرد؟
اگر اتوی شما با جسم پلاستیکی تماس پیدا کرد سریعا اتو را از برق بکشید، یک کاسه یا ماهیتابه فلزی را با تکه‌های یخ پر کنید و صفحه آهن را روی یخ قرار دهید تا پلاستیک به سرعت سفت شود حالا یک چاقوی پلاستیکی بردارید و پلاستیک را بتراشید، سپس سطح را با اسپری سرکه یا پارچه مرطوب پاک کنید. حتما قبل از استفاده مجدد از اتو، پلاستیک را جدا کنید در غیر این صورت پلاستیک ذوب شده و به لباس شما می‌چسبد.
سخن پایانی
پس از تمیزکردن، اتوی شما باید به نرمی و بدون هیچ گونه مقاومت یا پسماند روی لباس حرکت کند. این نکته را به یاد داشته باشد که یک اتو عالی یک سرمایه گذاری است، بنابراین مراقبت از آن فقط مراقبت از لباس شما نیست، بلکه مراقبت از کیف پول شما نیز هست.

برچسب ها

,

مطالب مشابه را ببینید!