تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

چرا استخوان‌های ما پوک می‌شوند؟

چرا استخوان‌های ما پوک می‌شوند؟

پوکی استخوان یک اختلال مهم در سلامت استخوان است که ممکن است باعث افزایش خطر شکستگی شود. این مشکل به تدریج از دهه چهارم زندگی شروع به تحلیل رفتن می‌کند و به خصوص در بانوان پس از سنین یائسگی شدت بیشتری پیدا می‌کند. انجام ارزیابی‌ها در مراکز بهداشت نشان داده است که شیوه‌ زندگی نامطلوب و عواملی از قبیل تغذیه ناسالم و مصرف ناکافی لبنیات می‌توانند عامل اصلی بروز این اختلال باشند.

برای پیشگیری از پوکی استخوان، توصیه می‌شود که رژیم غذایی حاوی 2-3 سهم از لبنیات باشد، شامل شیر، ماست، پنیر و دیگر فراورده‌های لبنی. همچنین، مصرف کلسیم، تامین نور آفتاب، و کاهش مصرف الکل و سیگار نیز به عنوان عوامل مهمی در پیشگیری از این مشکل معرفی می‌شوند.

در صورت وجود عوامل خطر برای پوکی استخوان، تشخیص زودانگاه و اقدامات مناسب می‌توانند جلوی بروز بیماری را بگیرند. به همین دلیل، می‌توان از آزمایشگاه‌های متخصص برای انجام غربالگری و نظارت بر توده استخوان استفاده کرد. این اقدامات می‌توانند کمک زیادی به جلوگیری از ابتلا به پوکی استخوان و حفظ سلامت استخوان‌ها داشته باشند.

بهداشت نیوز نوشت: توده استخوانی به تدریج از دهه چهارم زندگی شروع به تحلیل رفتن می کند و در بانوان این روند بعد از سنین یائسگی شدت می یابد بطوری که کاهش توده استخوان و از دست رفتن کیفیت استخوان در این بیماری ، منجر به افزایش خاصیت شکنندگی و در نتیجه افزایش خطر شکستگی می شود.رئیس گروه سلامت میانسالان و سالمندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: براساس ارزیابی های انجام شده در مراکز خدمات جامع سلامت در رابطه با پوکی استخوان تعداد ۱۱ هزار و ۳۴۸ از بانوان مراقبت شده ، شیوه زندگی نامطلوب داشتند و علت عمده ایجاد پوکی استخوان تغذیه ناسالم و مصرف ناکافی لبنیات بوده است.دکتر شیما دین‌پرور با بیان اینکه استئوپروز در میانسالی و سالمندی افزایش پیدامی کند، افزود: توصیه ما مصرف روزانه 2_3 سهم از لبنیات در برنامه غذایی روزانه شامل شیر، ماست، پنیر، کشک، دوغ و بستنی ساده بدون وانیل است و این موضوع برای بانوان به ویژه در زمان یائسگی اهمیت بسیار زیادی دارد.وی با اشاره به اینکه برخی از افراد در مراحل اولیه استئوپروز هیچ علامتی ندارند، اظهارکرد: در مراکز خدمات جامع سلامت ارزیابی عوامل خطر پوکی استخوان در زنان بالای 40 سال به منظور تشخیص زودهنگام واقدامات به موقع برای پیشگیری از ابتلا فرد به پوکی استخوان انجام می شود و افراد بعد از غربالگری، در صورت نیاز به سطوح بالاتر جهت بررسی دقیق‌تر ارجاع می‌شوند.دکتر دین پرور خاطرنشان کرد: توده استخوانی به تدریج از دهه چهارم زندگی شروع به تحلیل رفتن می کند و در بانوان این روند بعد از سنین یائسگی شدت می یابد بطوری که کاهش توده استخوان و از دست رفتن کیفیت استخوان در این بیماری ، منجر به افزایش خاصیت شکنندگی و در نتیجه افزایش خطر شکستگی می شود.رئیس گروه سلامت میانسالان و سالمندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد مصرف کلسیم ، تامین نور آفتاب و پرهیز از مصرف الکل و سیگار را از عوامل موثر در کاهش خطر بیماری دانست و افزود: عوامل محیطی نظیر فعالیت بدنی ، تغذیه ، بیماری ها و داروها نیز می توانند سرعت از دست رفتن توده استخوانی را بیشتر نموده و در طولانی مدت باعث پوکی استخوان شوند.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!