تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

آیا این موبایل توانست آزمایش اینترنت ماهواره‌ای را پشتیبانی کند؟

آیا این موبایل توانست آزمایش اینترنت ماهواره‌ای را پشتیبانی کند؟

ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس، اخیراً اعلام کرد که استارلینک با استفاده از یک گوشی معمولی سامسونگ مستقیماً به ماهواره متصل شده و از اینترنت ماهواره‌ای استفاده کرده است. گزارش‌ها نشان می‌دهند که این گوشی احتمالاً گلکسی S۲۱ اولترا بوده است. سرویس ارتباط ماهواره‌ای مستقیم روی موبایل بدون نیاز به سخت‌افزار خاصی کار می‌کند، به‌طوری که موبایل حتی زمانی که سیگنال شبکه ندارد، می‌تواند با ماهواره متصل شده و تماس‌ها را برقرار یا پیام را ارسال و دریافت کند. این خدمت احتمالاً در مواقع اضطراری یا در زمانی که هیچ شبکه تلفن همراهی در نزدیکی شما نباشد، مفید خواهد بود. سامسونگ تاکید کرده است که منتظر تکامل اکوسیستم ارتباطات ماهواره‌ای در گوشی‌های هوشمند خواهد ماند و این قابلیت در آینده‌ای نزدیک در گوشی‌های هوشمند ارائه خواهد شد.


ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس دیروز اعلام کرد که استارلینک با استفاده از یک گوشی معمولی سامسونگ به‌طور مستقیم به ماهواره وصل شده و از اینترنت ماهواره‌ای استفاده کرده است. حالا یک گزارش جدید نشان می‌دهد که این گوشی احتمالاً گلکسی S۲۱ اولترا بوده است.
به گزارش دیجیاتو، طبق توییت ایلان ماسک، سرویس ارتباط مستقیم ماهواره به موبایل استارلینک، حداکثر سرعت دانلود ۱۷ مگابیت‌برثانیه را ثبت کرده است. بررسی شماره سریال گوشی ذکرشده در اسکرین‌شات ماسک نشان می‌دهد که این گوشی احتمالاً نسخه نقره‌ای‌رنگ گلکسی S۲۱ اولترا (با ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت) از اپراتور Verizon است. این دستگاه سخت‌افزار خاصی برای اتصال به ماهواره و ردوبدل‌کردن تماس و پیام از این طریق ندارد.
سرویس ارتباط ماهواره‌ای مستقیم روی موبایل چگونه کار می‌کند؟

در سرویس Direct to Cell اسپیس ایکس، یک گوشی هوشمند برای اتصال به ماهواره‌ای به سخت‌افزار خاصی نیاز ندارد. بنابراین، حتی زمانی که سیگنال شبکه وجود ندارد، موبایل می‌تواند با اتصال مستقیم به ماهواره تماس‌ها را برقرار یا پیام ارسال و دریافت کند. استارلینک درحال آزمایش چنین سرویسی است و احتمالاً افراد زیادی در ماه‌های آینده می‌توانند از آن استفاده کنند.
بااین‌حال، به‌دلیل سرعت نسبتاً پایین، چنین خدماتی احتمالاً فقط در مواقع اضطراری یا زمانی که هیچ شبکه تلفن همراهی در نزدیکی شما نباشد، قابل استفاده خواهد بود. البته ظاهراً شرکت‌های ماهواره‌ای باید با ارائه‌دهندگان خدمات تلفن همراه همکاری کنند تا چنین خدماتی برای کاربران موبایل‌ها در دسترس قرار بگیرد.

دستگاه‌هایی مانند آیفون ۱۴ (یا جدیدتر) سخت‌افزار ویژه‌ای برای اتصال مستقیم به ماهواره‌ها دارند. ویژگی ارتباط ماهواره‌ای ظاهراً برای سری گلکسی S۲۴ نیز آزمایش شده بود، اما این خانواده این قابلیت را دریافت نکرد. سامسونگ در گذشته گفته بود که قبل از ارائه این ویژگی، منتظر تکامل اکوسیستم ارتباطات ماهواره‌ای در گوشی‌های هوشمند خواهد ماند.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!