تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

جرقه‌های جادویی حضور حافظ: فال امروز چهارشنبه، 16 اسفند 1402

جرقه‌های جادویی حضور حافظ: فال امروز چهارشنبه، 16 اسفند 1402

فال حافظ یکی از آداب و رسوم قدیمی و متداول در فرهنگ ایرانی است که از زمان‌های قدیم تا به امروز ادامه دارد. این فال‌ها به عنوان یک روش پیش‌بینی و طالع‌بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد و اغلب به شعرهای حافظ مربوط است. حافظ که یکی از بزرگترین شاعران و ادیبان ایرانی است، با شعرهای خود احوالات و احوالات روزمره مردم را توصیف کرده و مورد توجه قرار گرفته است.

در فال مخصوص امروز، حافظ پیش‌بینی می‌کند که اگر فردی از مقابل او عبور کند، سعادت و خوشبختی از الویت‌های زندگی او خواهد بود. او همچنین به اهمیت و ارزش لحظاتی که با عشق و معشوق خود سپری می‌کند، اشاره می‌کند و به خودداری از افراد ناپسندیده توصیه می‌کند. این فال نشانگر پیروزی و موفقیت در روابط شخصی و حرفه‌ای است و توصیه می‌کند که با شجاعت و انگیزه به پیش برویم و از فرصت‌های زندگی بهره‌مند شویم.

در کل، فال حافظ از جمله آداب و رسومی است که هنوز هم در فرهنگ ایرانی جایگاه ویژه‌ای دارد و باورهای قدیمی و زیبایی را نشان می‌دهد.

همواره در گذر زمان تنها تفال به حافظ در فرهنگ عامیانه ما باقی مانده است. در ادامه فال حافظ مخصوص روز 16 اسفند ماه 1402 از نظر خوانندگان محترم می‌گذرد.فال گرفتن از آثار ادبی، از باور‌های کهن این مرز و بوم است. در گذر زمان ساکنان این خاک به ادیبانی که گمان می‌بردند بهره‌ای از کلام حق دارند رجوع می‌شد. با این حال، اما در گذر زمان تنها تفال به حافظ در فرهنگ عامیانه ما باقی مانده است.همای اوج سعادت به دام ما افتداگر تو را گذری بر مقام ما افتدحباب وار براندازم از نشاط کلاهاگر ز روی تو عکسی به جام ما افتدشبی که ماه مراد از افق شود طالعبود که پرتو نوری به بام ما افتدبه بارگاه تو، چون باد را نباشد بارکی اتفاق مجال سلام ما افتدچو جان فدای لبش شد خیال می‌بستمکه قطره‌ای ز زلالش به کام ما افتدخیال زلف تو گفتا که جان وسیله مسازکز این شکار فراوان به دام ما افتدبه ناامیدی از این در مرو بزن فالیبود که قرعه دولت به نام ما افتدز خاک کوی تو هر گه که دم زند حافظنسیم گلشن جان در مشام ما افتدشرح لغت: اوج: به فتح اول و سکون دوم طرف بالای هر چیز – اوج سعادت بلندی فلک نیکبختی استعاره‌ی مکنیه /مقام: به فتح اول جایگاه، جای ایستادن اسم مکان از قیام / حباب وار: حباب آسا، قید وصف و روش /گلشن جان: گلستان معنی، تشبیه صریح.تفسیر عرفانی:اگر تو از مقابل ما بگذری، هما از اوج سعادت به دام ما خواهد افتاد. مقصود او از این شعر این است که راهیان راه نور، پیوسته در دام عشق به معشوق گرفتار و ثابت قدمند و پیوسته در این حال می‌مانند تا آنکه به آستان درگاه دوست دست یابند و سرانجام به لقای او برسند.تعبیر غزل:از افرادی که از نظر اخلاقی دارای شخصیت قابل قبولی نیستند، بر حذر باش. طالع شما بلند است و روز به روز موفقیت بیشتری کسب می‌کنی. اگر کسی قصد ایجاد اخلال در کار شما داشته باشد، بر او پیروز خواهی شد. انشااللهراضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!