تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

زمان مناسب برای شستن دهان پس از مصرف شیرینی‌ها و قندی‌ها

زمان مناسب برای شستن دهان پس از مصرف شیرینی‌ها و قندی‌ها

مسواک زدن بلافاصله بعد از مصرف مواد قندی، به ویژه شکر و شیرینی، می‌تواند به پیشگیری از پوسیدگی دندان کمک کند. این مواد می‌توانند باعث افزایش سطح اسیدی در دهان شوند و به ضرر مینای دندان‌ها بیافریند. بنابراین، به استواری سایر متخصصان به انجام مسواک زدن بلافاصله بعد از مصرف مواد شیرینی تأکید دارند.

بهترین زمان برای مسواک زدن پس از خوردن مواد قندی، حدود ۳۰ دقیقه است. این مدت زمان به دندان‌ها اجازه می‌دهد تا اسیدیته را برطرف کنند و بدون آسیب، دندان‌ها را تمیز کنند. همچنین، نوشیدن آب بلافاصله پس از مصرف مواد قندی و جویدن آدامس بدون قند نیز به پاک‌سازی دهان و کاهش سطح اسیدی در آن کمک می‌کنند.

بنابراین، بهترین روش برای مراقبت از دندان‌ها و پیشگیری از پوسیدگی، از مصرف مواد قندی به اندازه متعارف خودداری کنید، پس از خوردن این مواد، ۳۰ دقیقه صبر کنید و سپس دندان‌های خود را مسواک کنید. این روش‌ها می‌توانند به حفظ سلامت دندان و جلوگیری از مشکلات زیادی که از پوسیدگی ناشی می‌شوند، کمک کنند.

حتما شنیده‌اید که بیشتر متخصصان تاکید می‌کنند که بلافاصله بعد از غذا مسواک نزنید! مسواک زدن یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای جلوگیری از پوسیدگی دندان به خصوص بعد از مصرف مواد قندی است، اما سوال اینجاست که چند دقیقه پس از خوردن مواد قندی باید دهان را بشوییم؟ در این مقاله از بخش سبک زندگی در تک فانبلاگ می‌توانید با بهترین زمان مسواک زدن دندان‌ها بعد از مصرف مواد غذایی شیرین آشنا شوید.بهترین زمان مسواک زدن دندان پس از مصرف مواد قندیمصرف شیرینی و شکر موجب پوسیدگی دندان می‌شود و عمر مینای دندان را کاهش می‌دهد، برای جلوگیری از بروز این مشکل باید بعد از خوردن مواد غذایی شیرین دندان‌های خود را مسواک کنید. در دهان ما باکتری‌های زیادی وجود دارد.زمانی که ما از شکر و نشاسته استفاده می‌کنید، این باکتری‌ها رشد می‌کند و سطح دندان اسیدی می‌شود. هر چقدر میزان قندی که مصرف می‌کنید بیشتر باشد، دهان شما بیشتر اسیدی می‌شود و این اسید به مینای دندان آسیب می‌رساند و موجب پوسیده شدن دندان‌ها می‌شود.بهتر است بدانید که نوشیدن آب تا ۳۰ درصد مواد قندی را از دندان‌ها پاک می‌کند و برای از بین بردن ۷۰ درصد باقی مانده باید از مسواک کمک بگیرید. اما بهتر است بعد از خوردن مواد قندی عجله نکنید و به سرعت دندان‌ها را مسواک نزنید.بیشتر بخوانید: چطور از مسواک خود مراقبت کنیم؟متخصصان پیشنهاد می‌کنند که بهترین زمان برای مسواک زدن دندان‌ها حدود ۳۰ دقیقه بعد از مصرف مواد قندی است. بهتر است بعد از مصرف هرگونه مواد غذایی از ۳۰ تا ۶۰ دقیقه صبر کنید و بعد مسواک بزنید. اما از آن جایی که بیشترین شدت تولید اسید بعد از مصرف مواد قندی در همین یک ساعت ایجاد می‌شود، لازم است بعد از این که دسر یا مواد قندی مورد نظرتان را میل کردید، دهانتان را با آب ساده بشویید. این کار به پاک کردن بخش زیادی از باکتری‌ها از دهان کمک می‌کند و جلوی آسیب به مینای دندان را می‌گیرد. نوشیدن آب بلافاصله بعد از مصرف مواد قندی نیز به پاک کردن باکتری‌های مضر از دهان کمک می‌کند. راهکار بعدی که می‌توانید در این یک ساعت انجام دهید، جویدن آدامس بدون قند است. این کار به افزایش جریان بزاق در دهان کمک می‌کند و موجب خنثی شدن حالت اسیدی در دهان می‌شود. بیشتر بخوایند: بهترین دهانشویه برای رفع بوی بد دهانچرا نباید بلافاصله بعد از مصرف مواد قندی مسواک بزنیم؟مسواک زدن یک راه حل ساده برای محافظت از دندان‌ها در برابر پوسیدگی و آسیب است، اما به خاطر داشته باشید که اگر بلافاصله بعد از مصرف مواد غذایی شیرینی مسواک بزنید، دندان‌های شما بیشتر در معرض آسیب قرار می‌گیرند. به طور کلی بهتر است از مواد شیرینی و قندی به اندازه محدود استفاده کنید و پس از مصرف این مواد، حدود ۳۰ دقیقه صبر کنید و بعد دندان‌ها را مسواک بزنیدمنابع: sarahfrahmdds، newenglanddentalctمن مژده شرف عاشوری هستم. سالهاست که به صورت تخصصی در مورد موضوعات مختلف می‌نویسم و ترجمه میکنم. از بازی با کلمات و خلق محتوای تازه لذت میبرم و دوست دارم دنیای اطرافم رو بیشتر از چیزی که میبینم، کشف کنم…

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!