تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

نعلی جو؛ راه حلی طبیعی برای کاهش التهاب و پیشگیری از بیماری‌های کبدی

نعلی جو؛ راه حلی طبیعی برای کاهش التهاب و پیشگیری از بیماری‌های کبدی

جوشانده جو یک محصول غذایی با اثرات مثبت برای بهبود بیماری‌ها و ناراحتی‌های مختلف است. این محصول می‌تواند به عنوان درمانی برای التهابات، تب، کبد، بواسیر، اسکوربوت، ورم مثانه و دیسانتری موثر باشد. همچنین در دوران نقاهت، مخلوطی از جو، گندم و جو به عنوان یک غذای مفید شناخته می‌شود. در ضمن، جوشانده جو به عنوان درمانی برای تب، کم‌خونی و سوء هضم نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این محصول درمانی همچنین می‌تواند به عنوان یک روش درمانی خارجی برای درمان اولسرهای چرکین مورد استفاده قرار گیرد. همچنین، مواد شیمیایی موجود در جو می‌توانند به عنوان مهارکننده‌ها برای مواد شیمیایی سرطان زا عمل کنند. ترکیبات شیمیایی موثر موجود در جو برای درمان سرطان شامل سلنیوم، تریسین، اسید سالیسیلیک و اسکوپلتین می‌باشند.

در ضمن، در طب سنتی ایران، جو به عنوان پایین‌آورنده قند خون شناخته شده و استفاده می‌شود. از این رو، این محصول یک انتخاب مطمئن برای بهبود و حفظ سلامتی است.

ایسنا نوشت: جوشانده جو اثر مقوی و سازند دارد و از نظر درمانی بهبود بخشنده ناراحتی های ناشی از بروز حالت های التهابی ، تب ، بیماری های کبدی، بواسیر ، اسکوربوت ، ورم مثانه ، دیسانتری است.جوشانده ی حاصل از مخلوط جو، گندم و جو دو سر از غذاهای بسیار خوب در دوران نقاهت است.همچنین شما می توانید ازجوشانده جو برای درمان تب ، کم خونی و سوء هضم استفاده کنید. جوشانده جو از دارو هایی است که در استعمال خارج نیز مورد استفاده قرار می گیرد اگر بر روی اولسرهای چرکین قرار دهید در بهبود این اولسر ها موثر واقع می گردد.جو ملین و مهار کننده مواد شیمیایی سرطان زا می باشد. ترکیب های شیمیایی موثر جو در درمان سرطان شامل : selenium ,tricin Salicylic acid ,scopletin و غیره می باشد.در طب سنتی ایران از جو به عنوان پایین آورنده قند خون استفاده می کنند.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!