تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

سریع و سالم: راه هوشمند کاهش وزن با پیاده‌روی

سریع و سالم: راه هوشمند کاهش وزن با پیاده‌روی

تمرینات شدید بدنی، مانند تمرینات اینتروال، به نظر می‌رسد که اثر بزرگی بر کاهش وزن دارند. تمرینات شدید بدنی می‌توانند باعث سوزاندن کالری بیشتر، بهبود قلب و سیستم تنفسی، افزایش استحکام استخوان‌ها و حتی بهبود هضم شود.

از جمله تمریناتی که می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند، می‌توان به پیاده‌روی بسرعت، حمل وزنه، و ایجاد تمرینات شدید سرعتی اشاره کرد. این تمرینات باعث افزایش سوزاندن کالری پس از تمرین شده و باعث رفع تنبلی‌های موجود در بدن می‌شوند.

پیاده‌روی نیز یک روش موثر برای کاهش وزن است که فواید بسیاری از جمله کاهش فشار خون، بهبود خلق و خو، افزایش استحکام استخوان‌ها و هضم بهتر را نیز به همراه دارد.

همچنین، ترکیب تمرینات ورزشی با یک رژیم غذایی سالم می‌تواند به کاهش وزن و حفظ و افزایش توده بدون چربی کمک کند. این ترکیب می‌تواند به تعادل بهتر میان مصرف کالری و سوزاندن آنها کمک کند و در نهایت به افزایش سوزاندن کالری در طول روز منجر شود.

افرادی که تمرینات شدید بدنی در مدت زمان کم (تمرینات اینتروال) را در برنامه سلامتشان دارند، احتمالا شرایط بهتری برای کاهش وزن خواهند داشت.
به گزارش ایسنا، «دنیز میکلاس»، یک کارشناس تمرینات بدنی به مناسبت روز جهانی مبارزه با چاقی گفت: شدت پیاده‌روی در سوزاندن کالری بیشتر و بهبود سیستم قلبی-تنفسی نقش کلیدی دارد.
او پیشنهاد کرد که بعد از هر ۴ تا ۶ دقیقه راه رفتن عادی ۳۰ تا ۶۰ ثانیه با سرعت زیاد پیاده‌روی کنید و بعد از آن ۳۰ ثانیه به آرامی ادامه دهید.
او همچنین گفت: حمل وزنه یا راه رفتن در سربالایی ممکن است شما را سریعتر به تناسب اندام برساند.
به گفته میکلاس، تمرین بدنی شدید سرعتی به دلیل تاثیرات فیزیولوژیکی‌اش، سبب سوزاندن کالری بیشتری پس از تمرین می‌شود. تاثیر فیزیولوژیکی این تمرین به مصرف بیش از حد اکسیژن پس از ورزش یا ای‌پی‌اوسی (EPOC) معروف است. ای‌پی‌اوسی گاهی به تاثیرات بعد از کالری‌سوزی هم گفته می‌شود.
میکلاس تاکید کرد: همراه کردن تمرینات ورزشی با رژیم غذایی سالم موثرتر از محدود کردن کالری مصرفی به تنهایی است. ورزش می‌تواند به حفظ و افزایش توده بدون چربی بدن کمک کند که نتیجه‌اش سوزاندن کالری روزانه بیشتر است.
چه از تمرینات شدید سرعتی خوشتان بیاید چه نیاید، پیاده‌روی روش موثری برای کاهش وزن است که فوایدی مانند کاهش فشار خون، بهبود خلق‌وخو، افزایش استحکام استخوان‌ها و هضم بهتر را نیز به همراه دارد.
به گفته «تیموتی برنت»، مدرس حرکت‌شناسی در دانشگاه ایالتی اورگن-کسکیدز، با پیمودن ۱.۵ کیلومتر، چه دو ماراتن باشد چه پیاده‌روی آرام، حدود ۱۰۰ کالری می‌سوزد.
به گفته او، در این پژوهش‌ها یک «فرد معمولی» با وزن حدود ۶۸ کیلوگرم در نظر گرفته شده است، بنابراین اگر وزن شما بیش از این است در هر ساعت بیش از ۱۰۰ کالری می‌سوزانید و اگر وزنتان کمتر است برای سوزاندن همان میزان کالری باید بیشتر راه بروید.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!