تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

آخرین قیمت زنده طلا در بازار جهانی امروز

آخرین قیمت زنده طلا در بازار جهانی امروز

قیمت طلا امروز به دلیل افزایش احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و افزایش تقاضا به خاطر درگیری‌های خاورمیانه افزایش یافته است. قیمت هر اونس طلا به ۲۱۲۶ دلار و ۴۰ سنت رسیده است و قیمت معاملات آتی طلا نیز کاهش یافته است. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند قیمت طلا در سه ماهه دوم سال جاری به بیش از ۲۳۰۰ دلار برسد. با توجه به اظهارات مقامات فدرال رزرو، سرمایه‌گذاران منتظر اظهارات جیروم پاول هستند تا مسیر کاهش نرخ بهره مشخص شود. همچنین، تاجران احتمال پایین آمدن نرخ بهره از ماه ژوئن را می‌دهند که باعث کاهش هزینه نگهداری طلا و افزایش تمایل برای خرید آن می‌شود. نقره نیز با کاهش قیمت به ۲۳ دلار و ۸۵ سنت رسیده و قیمت پلاتین نیز افزایش یافته است.


قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۸ درصد کاهش به ۲۱۲۶ دلار و ۴۰ سنت رسید.
به گزارش تسنیم، قیمت طلا در روز سه‌شنبه به خاطر افزایش احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در ماه ژوئن و همچنین بالا رفتن تقاضا برای آن به خاطر درگیری‌های خاورمیانه از ۲۱۰۰ دلار فراتر رفت.
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۸ درصد کاهش به ۲۱۲۶ دلار و ۴۰ رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش ۰.۳۶ درصدی به ۲۱۳۴ دلار و ۲۰ سنت رسیده است.
طلا در دسامبر ۲۰۲۳ به اوج ۲۱۳۵ دلار و ۴۰ سنت رسیده بود.
بارت مالک، سرپرست بخش استراتژی کالا در تی‌دی‌سکوریتیز عقیده دارد دلیل اصلی افزایش قیمت طلا بالا رفتن احتمال کاهش نرخ بهره در کوتاه‌مدت است. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به بیش از ۲۳۰۰ دلار برسد.
از طلا همواره به عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان بی‌ثباتی‌های سیاسی و مالی یاد می‌شود. قیمت این فلز گرانبها بیش از ۳۰۰ دلار از زمان آغاز جنگ رژیم صهیونیستی و حماس افزایش یافته است.
تحلیلگران عقیده دارند با توجه به اظهارات مقامات فدرال رزرو در مورد ادامه سیاست‌های سختگیرانه پولی، قیمت طلا ممکن است کمی کاهش یابد، اما با آغاز کاهش نرخ بهره افزایش خواهد یافت. سرمایه‌گذاران حالا منتظر اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه هستند تا مسیر کاهش نرخ بهره مشخص شود.
تاجران ۷۰ درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را از ماه ژوئن پایین بیاورد. پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.
قیمت نقره با ۰.۵۶ درصد کاهش به ۲۳ دلار و ۸۵ سنت رسیده و پلاتین با یک افزایش ۰.۴۷ درصدی ۸۸۷ دلار و ۷۸ سنت معامله می‌شود.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!